Od vydání prvního čísla RockShocku uplynulo letos již dlouhých čtrnáct let
Publikováno: Středa, 06.09. 2017 - 19:52:26
Rubrika: Stop-Time


Text: Lukáš Loužecký
Foto: archiv RockShocku

Příští rok bude tedy pro RockShock tak trochu jubilejní. Značná část dnešní rockové a metalové mládeže však o něm možná nemá ani tušení a starší pamětníci už na něj také lehce zapomněli. Tento hudební časopis vznikl v režii populárního zpěváka Aleše Brichty a soustředil se z velké části na tuzemskou scénu. O jeho obsah se starali zkušení a kvalitní novináři. No posuďte sami. Šéfredaktorem byl od prvního čísla Bohouš Němec a ve svém týmu měl Petra Korála, Jana Martinka či o malinko později Františka Kovače. O fotografie se staral rovněž ostřílený harcovník Jiří Rogl. Rozhodli jsme se, že vám pomocí tohoto článku představíme první číslo a doprovodíme ho i fotografickou přílohou. Pojďte s námi zavzpomínat na začátky hudebního časopisu RockShock, který byl předchůdcem tohoto webu.

Ročník 1. – 1/2003

Foto na titulní stránce má ʻna svědomíʻ Tomáš Nováček. Hláška „Skončí Vojtek za katrem" zní možná trošku bulvárně, ale naštěstí je zbytek tohoto časopisu veden v ryze rockové a metalové režii. Ovšem právě rozhovor s PEPOU VOJTKEM byl hlavním tématem prvního čísla. Roztáhl se na velice pěkných 7 stránek, takže nabídl velkou porci informací ze života frontmana Kabátů.

Velký prostor dostal i DANIEL LANDA, který zrovna bořil brněnskou halu Rondo.

Dále nás rozhodně zaujal i spontánní comeback KRYPTOR.

Ze zahraniční scény v prvním dílu vykukuje legenda MANOWAR. Rozhovor s baskytaristou JOYEM DEMAIEM byl nejen o hudbě, ale i jeho oblíbeném tématu – sexu.

Velice zajímavý je i článek, který se ohlíží za tuzemskou rockovou scénou v roce 2002. V něm si můžete přečíst o druhém albu ŠKWOR s názvem Vyhlašuju boj nebo o výměně mezi DEBUSTROLEM a HARLEJEM. Ovšem nejdůležitější zprávou byl jednoznačně odchod ALEŠE BRICHTY z ARAKAINU.

Nechybí ani obdobně zaměřený článek, tentokrát ze zahraniční scény. Píše se v něm o LINKIN PARK, P.O.D. či LIMP BIZKIT, kteří hledali náhradu za Wese Borlanda. A opět jednoznačně nejzávažnější je odchod JOEA STRUMMERA do punkového nebe.

A přicházejí oblíbené recenze. V nich najdete albové novinky DOCTOR P. P.Tenkej led, GBHHa Ha, HARLEJMusíme se pochválit, PIGSTYReturn nebo TISÍC LET OD RÁJEGaia.

Velice přitažlivé byly rozhodně i stránky věnující se programům klubů. Mohli jste díky nim zjistit, že ve Futuru hráli TŘI SESTRY, VISACÍ ZÁMEK nebo VYPSANÁ FIXA. Zaujme i budoucí program festivalů. Kdo pamatuje svojšický punkový Antifest? Ročník 2003 přivítal EXPLOITED, DISORDER, MAD SIN, DEADLINE nebo SICK ON THE BUS. V klánovickém klubu Black pes zahráli MARDUK, IMMOLATION, MALEVOLENT CREATION a NECROPHAGIST. No slušná sestavička.

A tím už toto číslo bohužel končí. Ale nebojte se. Určitě na časopis RockShock ještě zavzpomínáme. Chystáme pro vás totiž další článek, který vás provede ostatními zajímavostmi okolo tohoto bývalého hudebního časopisu.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8722