Vychází CD/DVD Mira Žbirky
Publikováno: Úterý, 24.10. 2006 - 22:30:51
Rubrika: Aktuality


Ohlášené CD Dúhy/DVD The Best Of Tour MIRA ŽBIRKY právě vychází. Přináší revitalizované album Dúhy a film zachycující interpretovo letošní úspěšné turné po slovenských městech, doplněný sedmi videoklipy. "CD Dúhy a DVD The Best Of Tour jsou vlastně takové spojené nádoby. Turné se uskutečnilo krátce po vydání alba a také jsme na něm prezentovali několik nových písniček. Stejně tak i klipy na DVD jsou nové a až na jednu výjimku natočené ke skladbám z Dúh. Přišlo nám tedy logické oba projekty propojit, aby měl posluchač nebo divák úplný zážitek," říká k novinkovým emisím sám Miro Žbirka.

DVD obsahuje devadesátiminutový film o turné, které proběhlo letos na jaře ve 12 halách slovenských měst. Zazní v něm 16 největších ´Mekyho´ hitů jako např. Atlantida, Balada o poľných vtákoch, Biely kvet nebo koncertní úprava písně Co bolí to přebolí. Natáčelo se po celou dobu koncertní šňůry, celistvý obraz o ní doplňuje řada autentických záběrů ze zákulisí, zkoušek, příprav, hotelů i přesunů mezi městy. Kromě samotného hlavního filmu přináší DVD také 7 klipů - například Někdy stačí dát jen dech s Lindou Rybovou v hlavní roli nebo Královná rannej krásy sestavený z fotografií převážně ženských aktů Tona Stana. Zajímavá je jistě i Balada o poľných vtákoch v podání Meky Revival Bandu, sestaveného z mladých známých slovenských interpretů, mezi něž patří např. Zuzana Smatanová nebo Katka Knechtová. V bonusech jsou pak ukryty dvě nové skladby: v klipovém provedení Mám ťa viac, na Slovensku v rádiích již úspěšný singl, a Náladový song - duet se zpěvačkou Marthou, ve kterém si sólo na trubku zahrál Laco Deczi, známý československý jazzman žijící v New Yorku. Samozřejmostí je bohatá fotogalerie.
Revitalizované CD přináší mimo jiné i dva duety: s Marikou Gombitovou, kterou Miro Žbirka přizval ke skladbě Tajnosnubná, a s Ivou Frühlingovou Někdy stačí dát jen dech, známou z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě. Původní CD již získalo Zlatou desku.
Křest novinek proběhne 7. listopadu v Divadle L+S, kmotrem bude Milan Lasica.

Více na www.zbirka.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=740