Jiří 'Ozzy' Kubík – Pro muziku žil i zemřel
Publikováno: Pátek, 12.08. 2016 - 19:51:51
Rubrika: Zákulisí


Text: Luboš Hnát
Foto: archiv Evy Houškové

Když jsem ve středu odpoledne otevřel Facebook, první zpráva, kterou jsem viděl, oznamovala, že zemřel velký rocker, organizátor koncertů a rockových zájezdů po celé Evropě JIŘÍ 'OZZY' KUBÍK. Nemohu popsat šok, který mi tahle zpráva způsobila, bylo to jako blesk z čistého nebe, který nečekali ani 'Ozzyho' nejbližší přátelé.

Už od devadesátých let jsem na koncertech pravidelně potkával chlápka s dlouhými blonďatými vlasy, ale dlouhou dobu jsem nevěděl, o koho jde, bylo mi jen jasné, že je to obrovský rockový fanoušek. Před několika lety jsme se poznali také osobně. On jako organizátor koncertů, já jako novinář. 'Ozzy' měl vždy vytříbený hudební vkus, a tak k nám vozil kapely, které se sice nepyšní velkým jménem, ale vždy hrály mimořádně kvalitní muziku. A tak vzpomínám na skvělé koncerty Dona Aireiho, Pavlov's Dogs, Kena Hensleyho a mnohých dalších. Letos jsme se viděli na dvou koncertech, které 'Ozzy' organizoval, mimo to jsem ho několikrát zahlédl v publiku jako řadového fanouška. Posledním koncertem, na který Jirka ještě před pár dny zval, bylo vystoupení britských Marillion v Plzni. Na tento koncert ale nedorazil. Skupinka jeho spolupracovníků na něho čekala až do rána, bohužel marně...

Nepanovalo mezi námi žádné velké přátelství, na koncertech jsme se vždy jen pozdravili, zřídkakdy prohodili pár slov a pak se každý věnoval tomu svému. Nicméně jsem 'Ozzyho' vždy respektoval jako velkého odborníka na rockovou muziku. Bavilo mě na Facebooku sledovat, jakým způsobem komentoval aktuální hudební dění. Tyto komentáře se pro mě stávaly téměř nevyčerpatelným zdrojem informací. Jirka také neúnavně rockovou muziku propagoval a připomínal, na jeho Facebooku se denně objevovala videa, kterými upozorňoval na leckdy polozapomenuté kapely.

Když na přelomu loňského a letošního roku zemřela řada muzikantských osobností, přečetl jsem si někde, že v nebi budou asi pořádat festival a vybírají si na něj muzikanty. Pokud je to opravdu tak, potom je 'Ozzy' jediným, kdo může tento nebeský fesťák zorganizovat. Budu na 'Ozzyho' vždy vzpomínat jako na rockera tělem i duší. Pro muziku žil i zemřel. 'Ozzy', čest tvojí památce!

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=7361