Nemocní Aerosmith
Publikováno: Sobota, 14.10. 2006 - 14:46:09
Rubrika: Zákulisí


Steven Tyler

Frontman AEROSMITH Steven Tyler bojuje se žloutenkou typu C, virovým onemocněním, které se nejčastější přenáší sdílením použitých jehel mezi narkomany. Stav zpěváka, který se netají tím, že byl v minulosti na drogách závislý, se postupně zlepšuje. Nyní má za sebou jedenáctiměsíční chemoterapii. "Málem mě to zabilo, ale moje krev už je v pořádku. Léčba je podle doktorů u konce...a já jsem připraven varovat veřejnost před nebezpečím, které tato choroba představuje. Jde totiž o nemoc, kterou mají minimálně tři lidi v místnosti, ale nevědí o tom. Proto chci jít k Oprah Winfrey a povídat o tom," popisuje Steven, který se již letos v březnu podrobil operaci hrtanu, své nepříjemné zážitky a zároveň zmiňuje své plány na účinkování v populární americké talk show.
Během rekonvalescence ovšem ´největší rocková papula´ rozhodně nezahálela. Pro společnost Harley-Davidson navrhl Tyler nový model motocyklu, jehož v rámci Steven Tyler Signature Series legendární továrna vyrobí deset kusů v jednotkové ceně 80.000 dolarů. Autor o své dvoustopé vášni říká: "Miluji jízdu. Miluji tu svobodu, kterou mi dává. Miluju ten pocit, jak mi vítr fouká do vlasů. Miluji ty vibrace! Jdou mi až do morku kostí - a dost mi to připomíná atmosféru na pódiu."

A aby těch nemocí u Aerosmith nebylo málo, baskytarista Tom Hamilton momentálně bojuje s rakovinou hrtanu! Mluvčí skupiny v této souvislosti oznámil, že bostonská legenda vyráží na podzimní turné Route Of All Evil s náhradníkem Davidem Hullem, který s kytaristou Joe Perrym spolupracoval na jeho debutovém sólovém albu.
Čtyřiapadesátiletý Hamilton má za sebou sedmitýdenní radioterapii a momentálně odpočívá obklopen rodinou. S jeho návratem na pódia se počítá ke konci letošního roku.

Více na www.aerosmith.com

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=728