Deathstars zahrají v Matrixu
Publikováno: Neděle, 08.10. 2006 - 13:35:38
Rubrika: Aktuality
Symbolicky v pátek 13. 10. vystoupí v pražském klubu Matrix objev švédské cyber-metalové scény DEATHSTARS spolu se stylově spřízněnými Švýcary STONEMAN a naší gothicrockovou stálicí CALATHEA.
Agrese, kouzlo, prohra, dekadence a morální pád v jednom slově, tak by se dala krátce a výstižně charakterizovat hudba a zároveň i image Deathstars, kapely, kteří vznikli z trosek několika deathmetalových kapel 90. let, např. Dissection, Ophthalamia a Swordmaster. Jsou pojícím nervem skandinávského undergroundu 21. století, mohutnou hudební dálnicí napříč black a death metalem, electrem, gothikou, synthetikou, rockem až po industrial. Na kontě mají albovou prvotinu Synthetic Generation (2003) a znamenitý letošní počin Termination Bliss.

Deathstars jsme měli možnost vidět na letošním festivalu Earthshaker v Německu (viz reportáž) a můžeme jen potvrdit, že jde o skutečnou lahůdku pro příznivce electro/metal/gothic metalu a milovníky kapel typu Sisters Of Mercy, Marilyn Manson, Cradle of Filth, Emperor či Dimmu Borgir.

Více na www.matrixklub.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=718