Kytarové legendy J. J. Cale a Eric Clapton spojili své síly
Publikováno: Čtvrtek, 05.10. 2006 - 02:07:29
Rubrika: Aktuality


Po letech vzájemného obdivu a Claptonových verzí Caleových skladeb jako After Midnight nebo Cocaine se ERIC CLAPTON a J. J. CALE poprvé v historii spojili, aby nahráli album The Road To Escondido, které vyjde 6. listopadu.
Čtrnáct písní alba bylo oběma kytaristy nahráno a produkováno v srpnu roku 2005. Výsledek se vzpírá jakémukoliv škatulkování, je ovlivněn mnoha styly od blues a rocku přes country až k folku. Unikátní zvuk, který nese jasný rukopis obou protagonistů, je vřelý a bohatý, s plynoucími rytmy. Texty jsou střídmé, ale vyjadřují maximum.
Jde o opravdovou spolupráci, kdy písně hrají i zpívají oba hudebníci. Cale složil hned jedenáct písní, Clapton a John Mayer po jedné. Jedinou předělávkou je klasické blues Sporting Life Blues. S oběma kytaristy hraje doprovodná kapela J. J. Calea, posílená o klávesistu Billy Prestona, i výjimeční hosté - Taj Mahal, John Mayer, Derek Trucks, Doyle Bramhall II., Albert Lee, Nathan East, Willie Weeks a Steve Jordan.

Prvním singlem z alba je skladba Ride The River, kterou si můžete přehrát díky tomuto linku:http://streamos.wbr.com/wmedia/wbr/ericclapton/audio/eclapton_ride-the-river_128.wax

Více na www.jjcalemusic.com a www.ericclapton.com

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=714