Ahard makají s novými členy na novém materiálu
Publikováno: Středa, 07.10. 2015 - 17:49:05
Rubrika: Aktuality


Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Ačkoliv je festivalová sezona dávno za námi, muzikanti se rozhodně nechystají k zimnímu spánku, neboť, jak je všeobecně známo, mocná síla podzimu je ideální pro tvůrčí uměleckou práci. Podobně to mají nastavené i severomoravští AHARD, kteří se po letní sezoně rovněž vrhli na tvorbu nového materiálu.

Letošní rok pro ně začal poměrně náročnou zatěžkávací zkouškou, když došlo v kapele k několika personálním změnám. Tou nejzásadnější pak byl příchod nového vokalisty Honzy Bernátka, který se k Ahard připojil po angažmá u Salamandry, se kterou stihl nahrát zatím poslední album Imperatus. Druhou muzikantskou posilou se stal zkušený baskytarista Petr Galambica, kterého si mohou starší fans pamatovat například z hardrockových Bastard (letos ohlásili comeback) či naposledy z havířovské formace Solar System. Zbytek kapely zůstal beze změny – Ivan 'Jeki' Jekielek (kytara), Vítězslav 'Sargo' Sargánek (bicí) a Lukáš 'Boney' Lipina (klávesy). V této obnovené sestavě pilně secvičovali repertoár zastoupený z převážné části posledním albem Planeta magorů, aby už v červnu mohli oba novice představit i svým fanouškům na charitativním festivalu Rocktherapy v Orlové
( www.rocktherapy.moxo.cz) či o pár dní později na Masters Of Rock.

Noví členové rovná se nová krev, která se evidentně vlila do žil celé kapely. Kdo měl možnost, jistě rád potvrdí, že v aktuálním složení mají Ahard našlápnuto k dobývání dalších hudebních met. Zejména příchod Honzy Bernátka se zdá být velkým příslibem do budoucna, neboť jeho poslední zkušenosti s power/speedmetalovou muzikou, ke které se samotní Ahard na Planetě magorů více než přiblížili, budou mít při tvorbě nového materiálu patrně velký význam. A nebude to ani příliš dlouho trvat, kdy se s novou tvorbou seznámí i posluchači. Mělo by se tak stát už v listopadu, kdy vyjde zatím bezejmenné dvouskladbové EP, na kterém kapela pomalu, ale jistě začíná pracovat.

Samotné EP bude zároveň jakousi předochutnávkou dalšího řadového alba, které je plánováno na příští rok. Nejen nové songy si budou moci poprvé poslechnout fanoušci 14. listopadu, kdy je Ahard představí v jihlavském Sportovním klubu.

Další aktualizované informace najdete zde:
www.ahard.eu
www.facebook.com/ahard.eu
www.bandzone.cz/ahard

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=6229