Majster Kat – Memento...
Publikováno: Pondělí, 02.06. 2014 - 22:11:44
Rubrika: Recenze


MAJSTER KAT – Memento...
Support Underground / 45:00

Majster kat byl a je kultovní slovenský film, ve své době obsazený nejlepšími tamními herci. O pětatřicet let později se po tomto filmu pojmenovala kapela pocházející z Bratislavy. Od debutu uplynulo dlouhých sedm let a nyní je na startu luxusně zabalený druhý nosič. V rozevíracím dřevěném (!) digipacku, který je skutečně ručně dělaný, tím pádem každý tak trochu originál, najdeme kapsičku na booklet i nosič.

Pětice i tentokrát předkládá thrash metal osmdesátých let, ale poněkud vlastního střihu, o kterém nelze říci, že by byl vyloženě inspirován nějakou světovou ikonou. To je nesmírný klad, protože i po několikanásobném poslechu je pořád co hledat. Oceňuji rovněž to, že se kapela neschovává za angličtinu, ale texty o církvi a dalších nešvarech světa předkládá pěkně v měkké slovenštině. Kladem jsou i občasné sbory. Někomu ovšem zřejmě nesedne Slymákův chraplavý vokál, který navíc není tak silný, jak by na thrash bylo záhodno.

V závěrečné více než sedmiminutové ponuré polobaladě Na smetisku civilizácie slyšíme hostující zpěváky Borise Bauera a Mariána Greksu, což desce dodává ještě trošku jiný rozměr. Dřevěná edice obsahuje navíc skrytý bonus v podobě písně Disko oxid, která svou melodičností aspiruje na další 'hitovku' a zároveň je jednou z největších rubanic na desce.

minimum 1, maximum 5 Bobo Němec

www.majsterkat.sk

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4484