Vlasta Henych založil vlastní skupinu Henych 666
Publikováno: Pátek, 17.06. 2011 - 00:47:26
Rubrika: Aktuality


Baskytarista, zpěvák a textař VLASTA HENYCH je považován za otce black metalu v Československu. Pětadvacet let byl frontmanem kultovní metalové skupiny Törr, která se pod jeho vedením stala vzorem pro desítky dalších kapel, jimž ukázal cestu, jak hrát tehdejší světový tvrdý metal. V minulém roce, po tuctu vyprodukovaných alb, se však vzájemné vztahy uvnitř souboru natolik zhoršily, že bylo nevyhnutelné, aby se cesty Vlasty a zbytku kapely rozešly. Jinými slovy, bývalí spoluhráči Henycha z Törru nepěkně vyšachovali.

V tichosti a v klidu proto začal budovat kapelu novou. Letos na jaře vše dostalo konkrétní podobu: kvartet HENYCH 666 v těchto dnech přichází s debutním EP Psychonaut, které přirozeně navazuje na signifikanty tvorby Törru. Vedle dvou čerstvých písní Psychonaut a Zakrev, které tradičně provokují drsnými texty, se kapela představuje i dvěma coververzemi známých skladeb. Travestit byl jedním z prvních hitů a klipů skupiny Kurtizány z 25. Avenue, druhou předělávkou jsou pak Magické noci Plastic People Of The Universe. Vlasta k tomuto konkrétnímu výběru podotýká: "Chtěl jsem navázat na historii českého undergroundu. Písnička má geniální riff, který mě inspiroval, i vynikající text". A právě k téhle pecce vznikl i nový videoklip pod taktovkou španělského režiséra Jorge Sanchéze, kterému doslova učarovala magická noční Praha… Ostatně, posuďte sami přímo na webu kapely, kde si můžete on-line poslechnout i kompletní nové EP.

Koncertní premiéra Henych 666 se uskuteční 22. července v rámci Footfestu 2011 v Želči u Tábora, kde formace vystoupí jako headliner, a představí nejen nové skladby, ale i staré klasiky, které Vlasta napsal už před čtvrtstoletím.

Název a smysl čísla 666 je všeobecně znám. Vlasta jím označil už svůj první, sklepní hudební projekt v roce 1984, s nímž realizoval kultovní demo Necrofilie. Na tento název tedy navazuje i nyní, v roce 2011. Nejen pro jeho magičnost, ale i jeho výpočet. Moudré knihy praví: sečteme-li číslo 666 dojdeme k číslu počtu písmen ve jménu bestie, kterou Ďábel seslal na zem, aby plodila zlo. 6 plus 6 plus 6 rovná se 18. 1 plus 8 rovná se ... 9. Občanské jméno hlavního protagonisty Henych 666 je … Vlastimil! Jeho novými spoluhráči jsou kytaristé Sushi Katana a dr. Kashtan a bubeník Adam.

Více na www.henych666.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2081