Ringo Starr a jeho All Starr Band poprvé v České republice!
Publikováno: Pátek, 17.06. 2011 - 00:12:10
Rubrika: Aktuality


V pravém slova smyslu legendární RINGO STARR s fenomenální kapelou All Starr Band vystoupí v rámci svého aktuálního evropského turné 29. června také v Kongresovém centru Praha! Více je možná zbytečné se rozepisovat – lepší bude rozběhnout se do předprodeje pro poslední volné vstupenky, přesto…

Od počátku své hvězdné kariéry, roku 1960 kdy byl přijat do The Beatles místo Peta Besta, je Ringo Starr jedním z nejznámějších světových hudebníků. A úspěšná je i jeho sólová, po-beatlesovská dráha, v jejímž rámci působí nejen jako levoruký bubeník se soupravou pro praváky, zpěvák a skladatel, ale i jako hudební producent a herec. Inspiraci čerpá z klasického blues, soulu, country, honky-tonk a pochopitelně i rock'n'rollu. Jeho vlastní hudba se pak neopakovatelně snoubí s jeho charismatickou osobností. Jeho vřelost, humor a výjimečné muzikální nadání daly tomuto světu nesmrtelné hity jako With A Little Help From My Friends, Don't Pass Me By, Octopus' Garden, Photograph, It Don't Come Easy, Back Off Boogaloo, You're Sixteen (You're Beautiful And You're mine), Don't Go Where The Road Don't Go, The No No Song nebo třeba Never Without You. Možná to bude znít hloupě či nadneseně, ale Ringo svými nahrávkami a koncerty opravdu oslovuje posluchače všech věkových kategorií po celém světě. A setlist debutového pražského bude pochopitelně sestaven nejen z výše citovaných šlágrů, ale i ochutnávek ze zatím posledního Starrova studiového alba, rok starého Y Not, na němž se po dlouhé době opět aktivně setkal i s někdejším spoluhráčem z Beatles, baskytaristou Paulem McCartneyem.

John Lennon i George Harrison jsou bohužel po smrti a na tomto světě již nikdy koncertovat nebudou. Po Paulu McCartneym, který v našem hlavním městě vystoupil v roce 2004, plní svůj rest vůči zdejším, komunisty dlouhá léta týraným fanoušků poslední, druhý žijící 'Brouk', letos jedenasedmdesátiletý (narozen 7. července 1940) Richard Starkey.

Koncert Ringo Starra a jeho All Starr Bandu v Kongresovém Centru Praha je předurčen k tomu být vrcholem české kulturní sezóny 2011. Vstupenky budou díky omezené kapacitě Kongresového centra k dispozici v předem přesně stanoveném počtu, všechny budou k sezení. Prodává je síť Ticketportal. Nenechte si ujít jedinečnou a zřejmě i neopakovatelnou příležitost vidět a slyšet jednu z největších hudebních legend na vlastní oči a uši na koncertě v Praze!

Více na www.jvsgroup.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2080