Jaké budou letošní Přeštěnice?
Publikováno: Čtvrtek, 16.06. 2011 - 23:24:25
Rubrika: Aktuality


Text: Michala Nováčková

Open Air Music Fest Přeštěnice, který se v jihočeských luzích a hájích koná letos už po jedenácté, si za dobu své existence vydobyl slušné postavení mezi ostatními gigantickými festivaly na území naší republiky. Zřejmě i díky tomu, že si na nic nehraje a stále dokáže s jistou dávkou skromnosti hostit kapely vskutku velkých formátů jak z domácí scény (např. Divokej Bill, Wohnout, The Plastic People Of the Universe), tak i ze zahraničí (např. Karamelo Santo, The Rasmus, Green Frog Feet). Možná právě proto byl letos nominován do soutěže Festivalových hudebních cen. Ze všech festivalů, které se letos v České republice uskuteční, bylo nominováno dvacet nejlepších a do této dvacítky se probojoval i fest v Přeštěnicích. Zajímavostí je, že když se konala v pražském Music clubu Theatro tisková konference ohledně této soutěže, zúčastnili se jí zástupci pouze dvou festivalů – Masters Of Rock a Open Air Music Fest Přeštěnice. O čem to asi svědčí?

Co se týče line-upu letošního přeštěnického festu, slibují pořadatelé, že bude stoprocentně multižánrový a doufají, že se svým výběrem kapel zavděčí co největšímu počtu diváků. Headlinerem jsou argentinští KARAMELO SANTO, kteří už v minulosti v Přeštěnicích vystupovali. Dalším zahraničním tahounem jsou italští VANILLA SKY. Z českých interpretů jsou pak velkým lákadlem zaběhnuté festivalové kapely jako MIG 21, WOHNOUT, UDG, MEDVĚD 009 či SUNSHINE. Poprvé letos v Přeštěnicích vystoupí písničkář TOMÁŠ KLUS, elektroničtí SKYLINE, hip-hopoví DEFUCKTO, nebo vycházející popová hvězdička DEBBI. Velmi zajímavým zpestřením letošního ročníku jistě bude vystoupení legendárních THE PLASIC PEOPLE OF THE UNIVERSE. Z regionálních kapel zahrají například TICHO DE PRE CUPÉ BAND, ESCAPE 2 THE JUNGLE, PESHATA či THE DESPAIRES.

To bychom měli informace o samotném programu, nyní k praktickým informacím. Vstupenky na celý festival, tedy od pátku 8. července do soboty 9. července (na čtvrtek 7. července je program taktéž plánován, vstup bude ovšem volný) stojí v předprodeji Ticketstream 650 Kč. Cena vstupenky na jeden festivalový den je 350 Kč. Pakliže se domluvíte s partou pěti lidí a vstupenky si na celý fest koupíte najednou, vyjde vás každý jeden lístek o 50 Kč levněji. Další důležitou informací je prodej alkoholických nápojů za žetony. Jeden žeton rovná se 30 Kč. Proto pořadatelé radí, aby si každý z návštěvníků vyměnil dostatek peněz za žetony, než vstoupí do festivalového areálu. Z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že žetonový systém je velice praktický, předchází se jím totiž zbytečným frontám. Součástí areálu bude i stanové městečko s parkovištěm a obojí bude k bezplatnému užití.

Více na www.prestenice.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2079