Festival Hrady CZ letos opět celé prázdniny
Publikováno: Úterý, 14.06. 2011 - 01:04:04
Rubrika: Aktuality


Specifický hudební festival Hrady CZ, který se loňskou návštěvností 42 tisíc lidí zřejmě definitivně ukotvil v časoprostoru tuzemských letních událostí, zveřejňuje kompletní program svého letošního, sedmého ročníku. Na všech osmi hradních zastávkách vystoupí kapela KRYŠTOF s denními akustickými sety, se kterými bodovala už vloni, v noci pak bude hrát ještě klasický rockový nářez! V těsné blízkosti historických památek dále v rámci hodinových koncertů vystoupí například DIVOKEJ BILL, SUPPORT LESBIENS, WOHNOUT, JIŘÍ SCHMITZER, TATA BOJS, GIPSY.CZ, SKYLINE, SUNSHINE, UNITED FLAVOUR, VYPSANÁ FIXA, TOMÁŠ KLUS nebo PLEXIS. Chybět nebudou ani letos Anděly ocenění NIGHTWORK a na jednom z hradů dokonce zahraje i speciální host šňůry DAVID KOLLER. Pomyslné brány putovní karavany se tradičně otevřou 8. července, tentokrát na hradu Rožmberk nad Vltavou.

Loni se festival poprvé rozšířil i na Moravu, pod názvem Moravské hrady.CZ. A obrovský zájem návštěvníků stvrdil úspěšnost této strategie. Letos tak dojde jen k malé obměně moravských zastávek. Kromě Hradce nad Moravicí nedaleko Ostravy (12. a 13. 8.), a Bouzova na Olomoucku (19. a 20. 8.) doputuje festival do Valtic v malebném kraji jižní Moravy (26. a 27. 8.). České hrady.CZ naopak proběhnou stejně jako loni na hradech Rožmberk (8. a 9. 7.), Točník (15. a 16. 7.), Švihov (22. a 23. 7.), Kunětická hora (29. a 30. 7.), a Bezděz (5. a 6. 8.).

České a Moravské hrady.CZ tentokrát představí celkem dvacet šest interpretů. VLADIMIR 518 například vystoupí se svým sólovým projektem za doprovodu TEREZY ČERNOCHOVÉ, kapely Skyline a Sunshine zase představí v rámci festivalu svá nová alba. Dětští návštěvníci se mohou těšit na tradiční koncerty kapely KAŠPÁREK V ROHLÍKU. Poprvé si na Hradech CZ, konkrétně na Točníku, zahraje i kapela PLEASE THE TREES.

"Posílíme snahu minimalizovat jakékoli negativní aspekty přítomnosti festivalového dění v památkově chráněných areálech. Festival i Národní památkový ústav si od nově započaté spolupráce slibují užší a pro návštěvníky zajímavé a atraktivní propojení kultury s kvalitou a exkluzivitou památek ve správě NPÚ," uvedl Tomáš Brabec z Národního památkového ústavu letos nově nastartovanou úzkou spolupráci festivalu s Národním památkovým ústavem, který chystá například speciální informační centra na všech zastávkách festivalu.

V ceně vstupného, které se organizátorům v předprodeji i nadále daří udržet okolo pěti set korun na dvoudenní festivalový program, je zahrnuta i prohlídka jednotlivých hradů. Pátek vždy startuje komorněji a půldenní hudební program, který začíná hradním karnevalem, se často odehrává přímo v areálech jednotlivých památek a to od 18 hodin. V sobotu se pak již od 11 hodin dopoledne na dvou velkých pódiích, většinou v podhradí, vystřídá vždy devatenáct kapel a interpretů. Hrady CZ tak jsou díky své přátelské atmosféře skvělou volbou i pro rodiny s dětmi. Pečlivým výběrem hradních lokalit pak přímo vybízí navštívit jej například na kole. Cyklistům totiž festival nabízí veškerý komfort, jako je například úschovna kol a program ve spolupráci s projektem Kolo pro život. Jednotlivé destinace pojmou pohodlně tisíce lidí, nabídnou ubytování ve stanových městečkách včetně možnosti úschovy batohů, kyvadlovou dopravu z přilehlých vlakových a autobusových zastávek i parkoviště pro individuální motoristy.

Vstupenky lze za zvýhodněnou cenu pořídit v předprodejní síti Ticketstream v cenách 160 Kč na páteční program a 350 Kč na sobotní program a to i E-tickets přes internet. Na místě budou lístky stát 250 a 450 korun.

Více na www.hradycz.cz

O volné vstupenky na jednotlivé štace tohoto putovního festivalu můžete soutěžit s magazínem Rockshock zde!

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2073