Jan Petričko: Osmička na lovu
Publikováno: Pátek, 02.07. 2010 - 10:16:48
Rubrika: Stop-Time


Text: Jan Petričko
Foto: archiv

Ve Francii aféra až státnického významu, v Anglii hluboká deziluze a příprava na razantní kroky v Premier League, v Nigérii konkrétní příkaz vládního kabinetu, aby tamní reprezentace celé dva roky nevystrčila nos z ostudy. Fotbal je dávno víc než jen sport. Ten navíc utrpěl dva těžké direkty v osmifinále, zvláště po bohorovném neuznání Lampardova gólu jsem opravdu zůstal jako opařený. Nehodlám tu pomilionté psát o doslova trapném bojkotu videa ze strany FIFA, dovolte mi raději prognózu před nadcházejícími čtvrtfinálovými boji.

Brazílie – Nizozemsko
Včera jsem kdesi četl chytrý názor ve smyslu, co že by brazilská média a fanoušci tvrdili v případě, že by Kanárci tančili úchvatnou sambu a vypadli v osmifinále. Ne, není třeba brát vážně křečovitou kritiku, která se na Brazilce údajně valí z jejich vlasti. Když mužstvo vyhrává, je to jen takový nevinný kolorit a hráči to dobře vědí. Nicméně Nizozemci by je mohli potrápit, a to tak, že velmi. Přesto se kloním k jednobrankové výhře Brazilců v základní hrací době.

Uruguay – Ghana
Pozor, Ghana není v žádném případě bez šance – naopak. Ne že by se prezentovala nějakým skvostným fotbalem, ale Uruguayci budou nervózní jako psi, tak daleko v pavouku MS nebyli šílených 40 let! Jako vždy však může mač nastartovat brzký gól, ale tomu příliš nevěřím. Kloním se k remíze a výhře Ghany na penalty.

Argentina – Německo
Uch, jako až fanatický fanoušek Argentiny pevně věřím v postup, byť mě Němci zvláště v prvním poločase proti Anglii naprosto uchvátili. Očekávám otevřený fotbal dvou špičkových týmů s mírnou převahou Argentinců – to v prvním poločase. Ve druhém se prosadí Messi. Problém by modrobílí mohli mít v obraně, ale pokud přehrají Němce v záloze (proti Mexiku tomu tak kupodivu nebylo!), měli by o gól zvítězit.

Španělsko – Paraguay
Zde sice neočekávám španělskou kanonádu, ale dle mého je Paraguay ze čtvrtfinálové osmičky nejslabším mužstvem. Impotentní v útoku, průměrné v záloze, dobré v obraně. Španělé vyhrají o dvě branky.

Vamos, futbol!

Neuznaný lampardův gól


PLAY OFF

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1769