Dilemma In Cinema – Dilemma In Cinema
Publikováno: Úterý, 15.12. 2009 - 00:33:06
Rubrika: Recenze


DILEMMA IN CINEMA – Dilemma In Cinema
vlastní náklad / 35:57

Že by kytarista Pavel Pešata neboli P.P.Cvok nebyl ve skupině Totální nasazení dostatečně vytížený? Vzhledem k počtu koncertů 'Totáčů' bych to rozhodně nepředpokládal. Přesto začal souběžně působit (zde i jako hlavní zpěvák) v novém tělese Dilemma In Cinema – a aby těch spojitostí s jeho mateřskou formací nebylo málo, za bicími tu najdete bývalého dlouholetého člena Totálního nasazení Pípu (Pavla Pospíšila).
A hudebně? Základ je podobný, leč nikoliv stejný. DIC vycházejí z old school punku v duchu starých britských kapel, ale sem tam se v jejich projevu promítají i ozvěny US-scény 90. let, tedy seskupení typu The Offspring, Bad Religion, Green Day apod. (asi nejvíce v písni Highway Queen). Někde se objevují téměř až metalové náznaky (Jedu), avšak dojde i na odlehčený ska punk (Eric). Úhrnem by se dalo říct, že DIC znějí o něco ostřeji než Totální nasazení, ovšem nemalou a navýsost zdravou porci energeticky výživné šťávy v jejich projevu vyvažuje opravdu výrazná melodičnost. V podstatě lze vyjmenovat téměř všechny písně přítomné na této desce coby potenciální hity – zdá se, že chytlavost (která se naštěstí nepřevrhává do úlisné vtíravosti) je pomyslnou alfou i omegou hudebního počínání souboru.
A textově? Žádné řešení světabolů, ale místo toho nenáročné veršíky, v podstatě jen odvaz a zábava. Umělecky samozřejmě propadák, nicméně některé momenty člověka pobaví (asi nejvíce písnička Neděle).
P.S.: Musím ještě chtě nechtě pochválit P.P.Cvoka coby vokalistu. Zatímco v Totálním nasazení mi ještě ne tak dávno jeho občasné pěvecké výkony připadaly poměrně tristní a neumětelské, zdá se, jako by na sobě výrazně zapracoval a poslouchat ho na této nahrávce naštěstí není žádným utrpením. Prima.

Petr Korál

bandzone.cz/dilemmaincinema

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1567