ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Pohoda odstartuje za 50 dnů a připomene i 100 let od vzniku společné republiky
Publikoval: JO - Úterý, 22.05. 2018 - 22:07:25
Rubrika: Aktuality

Text: Smart Communication
Foto: archiv Jamieho Culluma

22. ročník festivalu Pohoda přivítá na trenčínském letišti desetitisíce fanoušků již za padesát dnů. Nabitý program, který proběhne od 5. do 7. července, nepředstaví jen plejádu hvězdných jmen současnosti i pozoruhodných legend z 25 zemí světa, ale připomene také letošní sté výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků. Vystoupí například THE CHEMICAL BROTHERS, JAMIE CULLUM, LP, ST. VINCENT, ZIGGY MARLEY nebo GUSGUS.

První tóny letošní Pohody ale budou patřit ČESKOSLOVENSKÉ FILHARMONII, složené z filharmoniků obou našich států, ke které se přidá legendární COLLEGIUM MUSICUM, a festival zcela netradičně otevře hudba Dvořáka a Smetany. Vystoupí i SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER společně s pěveckými sbory z celého Slovenska, v jejichž podání zazní například Dvořákovy Biblické písně. Zahajovací koncert dvaadvacáté Pohody je věnován zavražděnému novináři Jánu Kuciakovi a jeho snoubence Martině Kušnírové.

Aktuální cena vstupenek je 99 €. Více informací na www.pohodafestival.sk.

Otvírací den 22. Pohody bude patřit legendám, na hlavním pódiu vystoupí Ziggy Marley a The Chemical Brothers. 30 roků na scéně oslaví domácí POLEMIC a zahájí BILLY BARMAN s děvčaty z uměleckého souboru SĽUK. V pátek se představí virtuosové: charismatický popularizátor jazzu Jamie Cullum a excentrická zpěvačka a kytaristka St. Vincent. Mladou generaci britské kytarovky budou reprezentovat GLASS ANIMALS a BLOSSOMS a silné zastoupení z ostrovů umocní JESSIE WARE, RIDE a FINK. V pátek vystoupí i éterická AURORA z Norska, americké hvězdy reggae SOJA, rapper DANNY BROWN nebo HELENA HAUFF.

V sobotu ovládnou velká pódia americké hvězdy s neskutečnými příběhy – písničkář z oscarového dokumentu Searching For Sugar Man RODRIGUEZ a nezaměnitelný hlas úžasné LP. Dále zahraje jedna z nejznámějších současných švédských kapel LITTLE DRAGON nebo skupina EVERYTHING EVERYTHING. Pestrý mezinárodní dramaturgický kotel doplňují němečtí BUKAHARA, Brit CHARLIE WINSTON, američtí CALEXICO nebo islandská legenda GusGus. Mimořádně silný program čeká v sobotu festivalový amfiteátr, kde zahraje slavný KRONOS QUARTET, kombinaci afrobeatu a free-jazzu předvedou TUNDE-YARDS a na temnější strunu zabrnká ZEAL & ARDOR.

Stále narůstající renomé Pohody v celoevropském i celosvětovém měřítku potvrzuje vedle řady nominací i ocenění v anketách hudebních odborníků a festivalových profesionálů čerstvě také zájem velkých médií, jako jsou například renomované britské deníky The Guardian, Metro či The Telegraph. Ty svorně doporučují festival na trenčínském letišti jako jednu z nejzajímavějších a nejoriginálnějších událostí letní festivalové sezony v Evropě, přičemž zdůrazňují přátelskou atmosférou, dramaturgickou odvahu a nekonformnost i skvěle zvládnuté ekologické hospodářství. Letos například nabídne oblíbené vratné plastové kelímky nejen na pivo, ale i na limonády, vína a šampaňské, a poprvé se bude zpracovávat odpad na speciální lince přímo v areálu festivalu.

Samozřejmostí je pestrá nabídka doprovodných aktivit od sportu až po diskuse na společenská témata, vynikající gastronomie a vysoký komfort všech doprovodných sociálních služeb, včetně samostatného kempu pro rodiny s dětmi.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund