ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Týnecký mazec 2018 po roce na Letním parketu Ostrov
Publikoval: JO - Úterý, 22.05. 2018 - 07:34:50
Rubrika: Aktuality

Text: Jaroslav Petřík

Léto se blíží a s ním i čas metalových festivalů – a jako posledních 11 let i tento rok se bude konat 12. ročník metalového festivalu Týnecký mazec. Je již zvykem na pódiu představit kvalitní a pestrý výběr kapel, ale tento rok by měl být trochu speciální. Došlo k rozšíření počtu účinkujících, a kromě českého rybníčku se začalo výrazněji lovit i mezi zahraničními kapelami. Nicméně line-up se stále pohybuje v extrémních hudebních žánrech. Skvělý areál, výborný zvuk, super publikum, dobré pivo, dostatek jídla a především unikátní atmosféra jsou samozřejmostmi tohoto festivalu.

V roce 2018 festival nabídne rozmanitý výběr kapel, ze kterého se vybírá headliner těžko. Energie, technika, dravost – to jsou synonyma k jednomu z potenciálních headlinerů, švýcarských PROMETHEE. Jejich muzika na pomezí hardcoru, metalu a deathu s prvky progrese má potenciál zničit vše v dosahu a určitě se bude jednat o aspiranta na nejživější vystoupení, které kdy bylo možno vidět na 'Mazci'. Pokud se to ovšem nepovede, zkázu určitě dokonají maďarští brutaldeathmetalisté ANGERSEED. Nekompromisní muzika, sypanice a growl tak, jak to mají metaloví mazlíčci rádi. Další v pořadí, WORDS THAT BURN, zahrají na trochu melodičtější notu a ze svého rodného Irska přivezou do Týnce kvalitně propracovaný metal. Projevu kapely vévodí především cit pro melodie, preciznost v kombinaci s agresí a energií. A aby toho nebylo málo, zlo a zmar vám bude přivezen ze Slovenska v podobě jedné z nejaktivnějších a nejkvalitnějších slovenských kapel DOOMAS. Jejich temný doom/death bude bezesporu nejtemnějším článkem TM 2018. Kromě těchto žánrových špiček se na pódiu představí to nej z české a slovenské scény: HC/metaloví CRIPPLED FINGERS, trutnovská deathmetalová hydra PURNAMA, slovenská metalcorová naděje AS THEY RISE a thrash/deathová dvojice kapel z Prahy KOLOSS a SPREADING DREAD. Set pořádající kapely ELYSIUM nesmí také chybět.

Festival proběhne v příjemném areálu letního parketu Ostrov ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy), kde bude zajištěn i prostor pro stanování. Návštěvníci se mohou těšit z alko i nealko nápojů a samozřejmě i z pokrmů zdejší kuchyně. Pro jejich pohodlí bude připraven dostatek lavic se stoly s přímým výhledem na pódium. V případě nepřízně počasí je zajištěn mobilní stan o rozloze 160 m2, který zastřešuje parket pro publikum. Areál bude otevřen od dvou hodin. V jeho těsné blízkosti je i dostatek prostoru pro parkování. Jak říká klasik: „Kdo zkusí, nechce jinak."

Kompletní soupiska festivalu: PROMETHEE (SWI), ANGERSEED (HUN), WORDS THAT BURN (IRE), DOOMAS (SVK), ELYSIUM, CRIPPLED FINGERS, PURNAMA, KOLOSS, SPREADING DREAD, AS THEY RISE (SVK)

Týnecký mazec 2018 – 21. července 2018, 15.30 hod. – Týnec nad Labem, Letní parket Ostrov

Veškeré informace o festivalu se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu
www.tyneckymazec.cz a FB události www.facebook.com/events/753307378182047.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund