inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Enrique Iglesias, Sondr
Publikoval: JO - Neděle, 20.05. 2018 - 20:42:17
Rubrika: Reportáže

ENRIQUE IGLESIAS, SONDR
7.–8. května 2018, Praha, O2 Arena

Text: Michaela Horáková
Foto: Lukáš Bíba, Tomáš Klíma

Na konci roku 2016 vystoupil s velkým úspěchem poprvé v Praze španělský hitmaker Enrique Iglesias. To dalo předzvěst, že se určitě brzo dočkáme další jeho návštěvy. Jenže to jsme ještě nemohli tušit, že tentokrát půjde hned o dvojkoncert.

V polovině prosince pořádající agentura ART BG oznámila, že Enrique se do Prahy vrátí přesně na své narozeniny, tedy 8. května. A cílem jeho návštěvy se od minulé Tipsport Areny stala rovnou vysočanská O2 Arena. Ta se brzo po zahájení předprodeje ukázala kapacitně jako nedostačující, proto byl následně přidán o den dříve ještě jeden koncert navíc. Po tomto zcela milém a překvapivém oznámení jsem skutečně nezaváhala ani minutu s nákupem i druhého lístku, opět k pódiu. A myslím, že to bylo naprosto správné rozhodnutí, protože ne vždy se poštěstí vidět svého oblíbeného interpreta dva večery po sobě.

Tím pádem se dostáváme k tomu, že mohu jednotlivé dva večery zhodnotit a porovnat. První i druhý den se opakovalo, že fanoušci z Německa čekali u několika vstupů do arény od velmi brzkých ranních hodin. Dokonce byli vybaveni typickými rybářskými křesílky a dalšími věcmi, které jim zpříjemňovaly čekání. Zajímavé bylo, že většina dalších fanoušků se zdržovala na opačné straně vstupů, jen tato skupinka měla už přesné stanoviště a druhý den jste ji mohli najít na stejném místě. Já k hale dorazila vždy až během odpoledne, ale nebyl problém se k této milé skupince připojit. Netuším tedy, proč se ostatní návštěvníci od nich drželi dál.

Vstup do arény byl umožněn po oba večery okolo 18.45. Nervozita před otevřením se u návštěvníků hodně stupňovala, druhý večer to bylo ale o poznání markantnější. Při příchodu na místo konání byla celá levá strana okolo mola ohraničena zákazovou páskou. Tohle jsem ještě na koncertech nikde neviděla. Jakmile se pravá strana zaplnila, pak teprve strhli pásku a fanoušci mohli jít i vlevo. Tím pádem dostali šanci být vepředu i ti, co k hale přišli o nějakých 30–50 minut později. Já naštěstí měla své místo v 1. řadě už jisté, tak jsem nemusela řešit přesun na druhou půlku haly. První den jsem zvolila místo u konce mola a ten druhý jsem si vychutnala koncert přímo u hlavního pódia. Takhle jsem aspoň mohla vidět celkovou show z více úhlů.

Krátce po osmé na pódium nastoupilo britské duo SONDR a svým DJ setem nás bavilo něco přes hodinu. Zazněly jak zmixované skladby od Red Hot Chili Peppers, Coldplay nebo Eda Sheerana, tak i jejich vlastní. Kompletní setlist se v jednotlivé večery mírně lišil. Hlavním vrcholem ale byla pocta nedávno zesnulému Timovi Berglingovi, známému světu jako DJ Avicii. V tu chvíli se poprvé po oba večery v hale rozsvítila světýlka mobilů, což dotvořilo celkovou atmosféru daného momentu. Poté poděkovali všem návštěvníkům, že si vystoupení u nás užili.

Ještě před příchodem kapely na stage se z reproduktorů rozezněla chytlavá píseň I Love It od švédského holčičího dua Icona Pop. A nyní už byl čas na hlavní hvězdu večera. Tady musím na úvod přiznat, že po absolvování prvního koncertu jsem se na ten druhý, narozeninový, snad těšila ještě více. Jakmile se ENRIQUE IGLESIAS objevil na pódiu, ve vteřině zavládlo davové nadšení. Od minulého pražského koncertu navíc vypiloval laserovou projekci. Hned třeba při úvodní písni Iʼm A Freak jste mohli mít pocit, že všichni na pódiu proběhli skrz poprašek barevných kříd.

Playlist po oba večery byl stejný, mohli jste slyšet všechny oblíbené písně, které vládnou předním příčkám světových hitparád. Znovu se prokázalo, že co píseň, to hit. Dočkali jsme se i novinkové skladby El Baño. Ta ale zazněla na druhém, menším pódiu, které se nacházelo v zadní části haly. Tím pádem při průchodu koridorem mezi fans mohl Enrique všem podávat ruce a objímat se s nimi. Prostě si nikdo nemohl stěžovat, že by ho neviděl zblízka. Oproti minulému koncertu v Praze, kdy na tomto pódiu zazpíval pouze baladu Hero, jich tentokrát bylo hned několik.

Při prvním večeru vytáhl na pódium dva fanoušky z Norska, kteří přijeli do ČR jen kvůli jeho koncertu, a pozval je na drink. Chvíle, kdy se políbili, Enriqua vyvedla z míry, že na moment přestal zpívat. Následně jim celou zbývající láhev věnoval, ať si užijí pěkný večer. Na druhém koncertu se na stage dostal zamilovaný pár původem z Itálie, který ale už asi rok žije v Praze. A už se schylovalo k žádosti o ruku. To Enrique prvně komentoval tím, jestli si je ten šťastlivec jistý, že do toho chce jít, když ze začátku je vše růžové, ale pak mohou nastat problémy. Na to ten muž odpověděl, že je připraven. Žádost proběhla v italštině o sotva pár větách, což hlavní hvězda večera doplnila slovy, že určitě musel předem znát výsledek, protože čekal vyslovení tak na pět minut.

Celkově během obou koncertů sršel skvělou náladou a mohli jsme zaslechnout nejeden vtípek. A svým typickým španělským charismatem opět okouzlil nejednoho přítomného diváka. Aby byl všem na dosah ruky, neváhal navštívit i fanoušky na ochozech. Jedné takové chvíle využila i fanynka ve středním věku, která ho začala zcela nečekaně líbat. Když už chtěl pokračovat k dalším divákům v hale, stále si ho přitahovala k sobě. I takové momenty jste mohli zažít během jeho show.

Hlavních vrcholem se stalo ale něco jiného. Celých 19 let, co tohoto sympatického Španěla poslouchám, jsem si musela počkat na ten den, až budeme moci pomyslně společně s ním oslavit jeho narozeniny. A letos jsme se konečně dočkali! Navíc vám až mohla naskočit husí kůže, když mu celá hala začala po Hero zpívat všechno nejlepší. Dokonce se k přání zapojila i O2 Arena, kdy se v horní části haly objevilo blahopřání společně i s balonky. O dlouhé chvíle dojetí ten večer nebyla nouze. Druhý koncert jsem si užila snad ještě více, klidně bych si dala hned další opakování. Tak snad se zase brzo dočkáme, určitě tam nebudu chybět! Z obou koncertů jsem totiž odcházela nadšená, dojatá, s neutuchajícím úsměvem na tváři a plná pozitivní energie na dlouhou dobu dopředu.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund