ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Ritchie Blackmore's Rainbow, The Lord
Publikoval: JO - Úterý, 24.04. 2018 - 21:41:56
Rubrika: Reportáže

RITCHIE BLACKMORE'S RAINBOW, THE LORD
20. dubna 2018, Praha, O2 Arena

Text: Luboš Hnát
Foto: Jiří Rogl

Když v roce 1997 zakládal geniální kytarista Ritchie Blackmore kapelu Blackmore's Night, dušoval se, že už ho nikdy nikdo na pódiu neuvidí hrát rock. Jenže známé přísloví praví „Nikdy neříkej nikdy". A tak o 21 let později brázdí Blackmore opět v čele svých hardrockových Rainbow světová pódia.

Celý večer v 19.45 zahájila německá beatová kapela THE LORDS, která se na hudební scéně pohybuje již od roku 1959, přesto není u nás příliš známá. Kapela v Praze předvedla sterilní rockový koncert, který publikum vesměs nedokázal přimět k nějaké výraznější odezvě. Až ke konci, kdy zazněla směs starých rock'n'rollů jako Bye, Bye Johny či Good Golly Miss Molly se obecenstvo osmělilo k nesmělému pohupování.

Blackmooreova družina, na aktuálním turné vystupující pod názvem RITCHIE BLACKMORE'S RAINBOW, se na pódiu ukázala krátce po 21. hodině. První písnička Spotlight Kid nevyzněla nijak přesvědčivě. Jako by kapela chtěla svoje největší hity odehrát co nejrychleji, zazněly v rychlém sledu I Surrender, Temple Of The King a Since You Been Gone. Což o to, muzika to je parádní a nejeden návštěvník si tyhle pecky naplno užíval, ale při pohledu na pódium už to tak slavné nebylo. Zpěvák Ronnie Romero většinou postával na okraji pódia oddělený od zbytku kapely, což působilo dost nepřirozeně, takže to v ledaskom mohlo vyvolat otázku, jaké že to v kapele panují vztahy. Na nějakou vizuální show tedy mohli diváci zapomenout. Skladba Man On The Silver Mountain byla doplněná o motiv z Woman From Tokyo, který napověděl, že kytarista nezapomněl ani na svou druhou životní kapelu – Deep Purple. Málokdo však v tu chvíli tušil, že z jejich repertoáru bude složena téměř polovina setlistu Rainbow. Na to má sice Blackmoore coby autor skladeb plné právo, je ovšem diskutabilní, zda tak významná kapela, jako je Rainbow, musí hrát tolik předělávek, když má v zásobě dost svých hitů.

A tak v průběhu večera zazněly takové fláky jako Mistreated, Perfect Strangers a trochu překvapivě i Child In Time. V originálním Gillanově podání zní tenhle hit přece jen o poznání podmanivěji, proto mohla být v Praze s klidem vynechána, kapela však byla jiného názoru. Mezi tyhle 'párplovské' klasiky  zařadila instrumentálku Difficult To Cure ze stejnojmenné desky vydané v roce 1981. Skladba byla prodloužena o klávesové sólo Jense Johanssona, jenže to bylo k uzoufání nudné a ani zvuk jeho hammondů nebyl nikterak oslnivý. To ale platilo po celý koncert a pro celou kapelu. Jak se pomalu přibližoval závěr koncertu, došlo i na hymnickou Long Live Rock 'n' Roll. Pokud Rainbow v průběhu koncertu hráli hodně písní od Deep Purple, bylo by divné, kdyby na úplný závěr nezazněla ikonická Smoke On The Water, a tak se také stalo. Publikum si vynutilo jediný přídavek, kterým byla opět klasika od Deep Purple – Burn.

Kardinální otázka zní: Byl to dobrý, nebo špatný koncert? Odpovědět na ni není vůbec jednoduché. Publikum si sice rádo poslechlo všechny ty skvělé hity v podání mistra hardrockové kytary, smutným faktem ale zůstává, že se kapela ani zdaleka nepřiblížila období své největší slávy, kterou zažívala na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund