inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Ostrava v plamenech potvrzuje Bohemian Metal Rhapsody
Publikoval: JO - Úterý, 24.04. 2018 - 21:14:30
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv Bohemian Metal Rhapsody

Metalový festival Ostrava v plamenech, který letos vůbec poprvé proběhne jako dvoudenní, a to ve dnech 3.–4. 2018 v industriálním areálu Dolní oblasti Vítkovice, potvrzuje další z hvězd letošního ročníku. Tentokrát se jedná o tuzemský projekt BOHEMIAN METAL RHAPSODY, který mohli fanoušci premiérově vidět na festivalu Masters Of Rock. V řadách toho projektu najdete například Radima Pařízka a Pavla Hanuse z Citronu, Tanju, Izziho z Dogy, Viktorii Surmovou (Surmata), Petra Kutheila (ex-Votchi) či Silvii 'Blackwish' Chrudinovou (Ona, LateXjesuS). Těšit se můžete na nový repertoár složený z vlastních autorských skladeb.

Bohemian Metal Rhapsody se tak připojí ke zvučným jménům světového metalu, kteří svou účast potvrdili již dříve. Největší pozornost patří samozřejmě německé thrashmetalové legendě KREATOR, která se svou výbornou loňskou deskou Gods Of Violence stále nekompromisně bourá koncertní sály a kluby, jak dokázali například na svém vyprodaném turné s Vader a Dagobou. Pachatel se vrací po letech na místo činu, a kdo si pamatuje jejich famózní vystoupení zde v Ostravě před pěti lety, určitě si nenechá ujít tuto bestiální metalovou jízdu ani tentokrát, a to hned v první festivalový den. Služebně starší, ale stále v dobré kondici se představí britská legenda a průkopníci NWOBHM SAXON. Jak dokazuje letošní novinka Thunderbolt, stále mají metalovému světu co říci, takže se těšte na srdcem mladé metalisty, kteří položili základní kámen britského metalu už v roce 1970. Portugalští MOONSPELL se již letos v Ostravě představili a rozhodně nezklamali. Kdo neměl možnost vidět tuto temnou gotickou jízdu naživo, může si v létě dopřát 'reparát'. Kapela přijede nejen se svou loňskou novinkou 1755, ale i se spoustou kultovních hitů.

Progresivní podání power/folk metalu bude možné slyšet v podání italské skvadry WIND ROSE. U nás možná ne tolik známá parta začíná svým loňským počinem Stonehymn pomalu, ale jistě dobývat metalový svět. Dvanáct let jsou už na světě bulharští RAMPART. V jejich podání uslyšíme klasický heavy metal, ovšem zahraný zkušenými muzikanty. Na kontě mají čtyři řadová alba, několik singlů a jedno EP, takže budou mít jistě z čeho vybírat. Slovenští EDITOR patří již dlouho ke stálicím hardcorové scény a dá se říci, že jsou to vlastně klasici 'tuzemského' tvrdého jádra. Kapela vznikla na konci osmdesátých let, ale stále má plno sil, ačkoliv se loňskou novou deskou tak trochu vrací ke kořenům. Ostatně název Old School leccos napovídá. K dalším kapelám, které metalová Evropa tak nějak teprve objevuje, patři i slovinští AVVEN. Potěšit by měli především příznivce metalcoru a folk metalu. Ale o nezkušené zelenáče se rozhodně nejedná, vždyť na světě jsou už patnáct let.

I Česká republika zde bude mít svá žhavá želízka v ohni nebo, chcete-li, 'v plamenech'. Po letech se na Ostravu v plamenech vracejí psycoroví DYMYTRY. Loni se pochlubili dvěma EP nahrávkami Sedmero krkavců a United We Stand i remasterovanou deskou Neser, stylově pojmenovanou Reser. Populární DOGA letos slaví třicet let a k tomuto výročí nadělila svým fanouškům i novou desku Hard Werk, se kterou absolvovala velice úspěšné halové turné. A stále populárnější se stává i kapela TRAKTOR, která loni zaujala fanoušky natolik, že se sem jako jediná po roce opět vrací. Chybět nebude ani domácí crust/rock'n'rollová mlátička MALIGNANT TUMOUR a komu na Ostravě v plamenech zachutnali třeba Forrest Jump, určitě si nenechají ujít ani stonerrockové SOUNDER, což je původně boční projekt (nyní již regulérní kapela) zpěváka Pepy Michálka.

Vstupenky na oba dny zakoupíte na stránkách www.ticketportal.cz, a to v cenových relacích 1090 Kč (běžná vstupenka) a 2500 Kč (VIP vstupenka – konzumace alko i nealko nápojů ve VIP zóně v hodnotě 500 Kč, festivalové tričko, hlídané parkoviště, přednostní odbavení u vstupu do areálu). K dispozici bude samozřejmě i stanové městečko a další festivalové zázemí. Podrobnější informace najdete na festivalových stránkách www.ostravavplamenech.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund