inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Jana 'Uriel' Kratochvílová & Illuminati.ca na Flédě s novou deskou
Publikoval: JO - Sobota, 14.04. 2018 - 11:29:17
Rubrika: Aktuality

Text: Sabina Coufalová
Foto: archiv skupiny

Výstřední ikona české hudební scény JANA 'URIEL' KRATOCHVÍLOVÁ přiveze na Flédu novou desku Ruby Rose Mayhem. Osobitá zpěvačka výrazná svým zjevem i hlasovým projevem v Brně vystoupí 20. září s aktuálním projektem ILLUMINATI.CA. Osvědčená kapela v čele s někdejším bubeníkem Pražského výběru Jiřím Hrubešem představí průřez společnou tvorbou, ale také starší sólové hity Jany Kratochvílové v novém kabátě. Vstupenky k dostání na webu GoOut.cz a SMSticket.cz, dále také v Indies a Hostelu Eleven v Brně.

Jana 'Uriel' Kratochvílová je jednou z nejexcentričtějších a nejdivočejších žen česko-slovenské pop-rockové scény posledních dekád. Zpěvačka s nezaměnitelným zjevem, ale především hlasovým projevem, si i díky oblíbeným žánrovým rošádám po léta drží originální hudební rukopis. Její aktuální uskupení Illuminati.ca se vyznačuje svébytnou fúzí melodického rocku a hardcorové estetiky. Kapela přitom nezapomíná ani na starší popové hity Kratochvílové jako Publikum tvé jsem já nebo V stínu kapradiny, které představuje v nových aranžích. Živá vystoupení doplňuje také taneční dada duo MetaDance, které vizuálně a pohybově ozvláštňuje koncertní zážitek.

Aktuální nahrávka Ruby Rose Mayhem (2017) vykresluje kapelu Illuminati.ca jako sestavu zkušených hudebníků, kteří se nebojí experimentovat. Skladby, které Kratochvílová nazpívala kompletně v angličtině, se žánrově pestře přelévají mezi hard rockem a synth popem. Právě kultivovaný, někdy na poměry Kratochvílové až umírněný hlasový projev funguje jako červená nit, která posluchače vede iluminativní zvukovou krajinou. Na desce se autorsky podílel také Pavel 'Thorn' Trnavský, autor řady dřívějších hitů Kratochvílové. Ten se do kapely vrátil loni po několikaleté pauze.

Textařka a zpěvačka Jana 'Uriel' Kratochvílová začínala svou kariéru v 80. letech. Její tvorba tehdy patřila k nejzajímavějším úkazům provinční pop-rockové scény. Kratochvílová byla od samého počátku osobností výstředního zjevu, což nevyhovovalo tehdejšímu komunistickému režimu. Zpěvačce, která si fanoušky získávala svým charakteristickým hlasem, nebylo po výjezdu na zahraniční vystoupení umožněno vrátit se do Československa. To vyústilo v její emigraci do Anglie, kde dlouhá léta žila, vystupovala a tvořila. Po pádu režimu se Kratochvílová začala vracet do Prahy, kde se usídlila i se svou současnou kapelou Illuminati.ca. Jejím kapelníkem je bubeník Jiří 'George' Hrubeš (Pražský výběr), dlouholetý partner Kratochvílové. Kromě něj v současné sestavě účinkuje také zmíněný Pavel 'Thorn' Trnavský (klávesy, perkuse), kytarista David Pavlík a baskytarista Jan 'Poky' Pokorný.

Ukázky:
I Am Calling You (live) – www.youtube.com/watch?v=yUmdcvjHiKc
V stínu kapradiny www.youtube.com/watch?v=aUhfgEDg-TI

Jana 'Uriel' Kratochvílová & Illuminati.ca – 20. září 2018, 19.00 hod. – Brno, Fléda
FB událost – www.facebook.com/events/161161171267144

Předprodej vstupenek:
250 Kč + poplatky sítě
- Hostel Eleven, Dominikánská 11, otevřeno 8–22 hod.
- Indies, Poštovská 2
- GoOut.cz
- SMSticket.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund