inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Doga, Komunál, Booters
Publikoval: JO - Pondělí, 09.04. 2018 - 23:26:09
Rubrika: Reportáže

DOGA, KOMUNÁL, BOOTERS
5. dubna 2018, Praha, KD Ládví

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Hardrocková kapela Doga slaví v letošním roce již 30. narozeniny. Za tento dlouhý život stačila vystřídat mnoho muzikantů, ale zakladatel a nepřehlédnutelný frontman Roman 'Izzi' Izaiáš s ní přežil dobré i zlé časy. A protože navíc nedávno vydali novou desku Hard Werk, turné po českých klubech muselo být samozřejmostí.

Ve čtvrtek 5. dubna se konala i pražská zastávka této šňůry, která navštívila kulturní dům Ládví. Poměrně velký prostor působil ještě chvíli před začátkem celé akce docela liduprázdně. Hlavní hvězdy večera měly vystoupit až po dvou předkapelách, ale přesto pohled na několik lidí v sále nebyl úplně příjemný. Naštěstí se celá situace postupně zlepšovala a čím více se blížilo vystoupení Dogy, tím začínalo být před pódiem těsněji.

V roli prvních hostů turné se představili pražští BOOTERS, kteří hrají směsici hard rocku, crossoveru a několika dalších stylů. Na scéně se pohybují již od roku 2011 a mají za sebou koncerty po boku Uriah Heep, Dymytry, Arakain nebo Škwor. I přes nezpochybnitelné zkušenosti a chuť do hraní mě tahle partička příliš nezaujala. Podobných se u nás prostě už vyskytuje mnoho a nemyslím, že se dokážou dostat například na úroveň Dogy. I přesto mají borci jistě celou řadu fanoušků, ale tentokrát bylo jejich přijetí oproti následujícímu programu trochu vlažnější.

O poznání příjemnější atmosféru vytvořili přítomní fanoušci při následujícím setu KOMUNÁLU. Tahle kapela brázdí rock/metalové vody už nějaký ten pátek. Ani zkrácení názvu z Komunálního odpadu na Komunál jim neuškodilo a jejich hlavní doménou zůstává frontman Luboš Suchánek. Právě on totiž díky svému velice charismatickému hlasu s obrovským hlasovým fondem dodává kapele na výjimečnosti. Samozřejmě i zbytek formace se řadí k těm kvalitnějším muzikantům a na celkovém projevu je to prostě znát. Propagace na pódiu byla zaměřená především na poslední desku 25 ran bičem, ale samozřejmě se dostalo i na jejich největší hity. Lidi v sále kulturního domu konečně ožili a zpívali si je společně s kapelou. Během vystoupení se frontman Luboš Suchánek nezapomněl zmínit ani o turné s Dymytry, které bylo pro Komunál velkou školou. Každou píseň rovněž doprovodil vysvětlením, o čem její text je. I méně znalí (třeba já) tak dostali zajímavé informace o tvorbě kapely.

Následně už ale na stage přišla hlavní hvězda večera, kapela DOGA. Pódium se změnilo do podoby, která je inspirována novou deskou Hard Werk, a hned první skladbou byl otvírák Fabrika rock'n'rollu. Tuhle pecku jste mohli vidět i v podobě videoklipu a jednoznačně dává vědět, že se z kluků určitě nestanou hodní pejsci. Ostatně celá deska je opravdu různorodá a nabízí velice kvalitní materiál. V průběhu večera zaznělo ještě několik nových songů, které rozproudily krev ve všech přítomných fanoušcích. Neméně úspěšné byly ovšem i hity Poletuju nebo Nejsi nevinná. Rozhodně jsme ovšem mohli vidět i zajímavou show, které nechyběl ani umělý sníh, převleky nebo létající balonky. Doga i po mnoha letech působí stále mladistvým dojmem a frontman 'Izzy' snad ani nestárne. Před celým večerem se navíc pohyboval po sále, fotil se s lidmi a s několika i utrousil nějaké slovo. Právě toto jsou důvody, které si získávají u jejich fanoušků respekt a přinášejí jim úspěchy na rockové scéně.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund