ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Per Gessle vyráží na evropské turné s hity kapely Roxette
Publikoval: JO - Neděle, 08.04. 2018 - 14:17:01
Rubrika: Aktuality

Text: Echopromotion

S velmi dobrou zprávou přichází švédské duo Roxette. Její frontman a skladatel PER GESSLE se na podzim tohoto roku vydá na evropské turné, během kterého se zaměří a připomene ty nejslavnější hity své domovské kapely!

Marie Fredriksson, charismatická zpěvačka tohoto dua, byla na jaře 2016 nucena ze zdravotních důvodů přerušit probíhající turné, na které navazovalo vydání desátého studiového alba Good Karma. Per Gessle se s touto situací vypořádal tím, že začal psát písně pro svůj sólový švédský projekt a nový materiál ještě tentýž rok natočil v Nashvillu. Nahrávky vznikly s dlouholetými švédskými hudebními partnery, kterými jsou Christoffer Lundqvist, Clarence Ofwerman, Anders Herrlin a Helena Josefsson, ty doplnilo několik předních amerických hudebníků.

S několika členy koncertní doprovodné kapely Roxette, které doplnil o nové hudebníky, Per Gessle v létě roku 2017 absolvoval turné po Švédsku, na kterém mimo jiné propagoval desku En vacker natt (A Beautiful Night), první ze dvou mini alb, která v Nashvillu natočil. Vzhledem k tomu, že jak natáčení ve studiu, tak i koncertní šňůra byly přijaty s nadšením nejen ze strany fanoušků, ale i samotných hudebníků, a daly tak písním Gessleho novou perspektivu a hloubku, rozhodl se v projektu pokračovat.

„Vždy jsem miloval hrát s touhle kapelou a pak mě to napadlo – proč bych nemohl dělat tu samou věc a věnovat se hudbě Roxette. Vzhledem k tomu, že Marie již nemůže vystupovat, na všechny naše písně by se jen usazoval prach. Proto jsem byl nadšený z myšlenky, že bych je mohl hrát s touhle kapelou," uvádí Per Gessle, který jedním dechem dodává: „Marie je samozřejmě nenahraditelná. Ale ona nám dává své požehnání a oba si myslíme, že tohle by mohl být skvělý způsob jak udržet písně čerstvé a představit je všem našim úžasným fanouškům v trošku jiném podání."

Gessle zdůrazňuje, že skupina je schopna pokrýt všechny aspekty hudby Roxette. Od nestárnoucích popových hitovek po jemné balady, které stále patří do playlistů rádií po celém světě. „Je opravdu zábava hrát velké hity jako The Look, Listen To Your Heart, It Must Have Been Love, Joyride a How Do You Do!, ale takové turné je i skvělou příležitostí znovu objevit některé z těch skvělých, ale méně hraných písní a zjistit, co z nich můžeme udělat. Jen počkejte, a uvidíte..."

Evropské turné s názvem Per Gessle's Roxette odstartuje 7. října v pražském Foru Karlín a bude podpořeno i vydáním nové anglicky nazpívané desky Small Town Talk. Ta bude obsahovat nejen materiál z Nashvillu (včetně duetu s britským popovým mistrem Nickem Lowem), ale i nové nahrávky s kapelou, která s Gesslem absolvuje nadcházející turné.

Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro za 1490 Kč od 6. 4. 2018.

Související odkazy:
www.gessle.com
www.livenation.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund