inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Master's Hammer – Fascinator
Publikoval: JO - Pátek, 30.03. 2018 - 19:44:47
Rubrika: Recenze

MASTER'S HAMMER – Fascinator
Jihosound Records / 50:01

Máme tady další, v pořadí už osmé album Masterʼs Hammer. Jejich tvůrčí období by se dalo rozdělit na dvě části, z nichž právě ta druhá je hudebně aktivnější. Pro úplné neznalce stačí první období shrnout do jednoho slova – Ritual. Kdo neslyšel, jako by nebyl. Na toto album dodnes přísahá mnoho kapel i fanoušků. Druhé období pak charakterizuje absolutní tvůrčí svoboda, vzniklo zde 5 alb a několik splitek, desky vycházejí na vlastním labelu s vlastními kresbami a malbami. Fascinator vznikal někdy v roce 2017, kdy se kapela oživila i koncertně. Lze tedy říct, že toto album je podpořeno po dlouhé době i live provedením.

Co nás tedy čeká? V prvé řadě zaujme obal CD. Myslím, že tak barevný obal MH ještě nikdy neměli. Poprvé musím zalitovat, že nejsem vlastníkem gramofonu, protože si tak nemůžu vychutnat dopodrobna veškeré detaily maleb, zde v jakési provokující či psychicky narušené poloze. Že celé dílo pochází od samotného mistra, nemusím zasvěceným snad ani připomínat.

Opět se nahrávalo v Hellsoundu a Jihosoundu se sestavou, se kterou MH brázdí (nejen) domácí koncertní pódia. Hudebně se materiál nese v duchu Konví. Už úvodní Fascinator a následně Psychoparasit jsou adepty na nejoblíbenější songy alba, obsahují typické harmonie a takový ten opar, který (aspoň já to tak vnímám) se vznáší nad celou tvorbou kapely, podle něhož nelze skupinu zaměnit za jinou. Přitom se nejedná o nějak složité songy. Nad tím vším se nese Štormův skřehot, čnící malinko výš nad všemi nástroji. Zde žádnou výraznou změnu nečekejte, ani v technice, ani v obsahu. I když bych řekl, že nám texty trochu zhrubly, až mě napadá jistá paralela s brněnskou Insanií a jejím Spamem. Ve věži ticha si posluchač může představit scény jako z hororu, supy na ostatcích – viz zadní strana CD. Skladba začíná krásnou kytarovou vyhrávkou, která postupně přejde ve sloku, aby se pak stala motivem mezihry. Další vrchol alba. Některé skladby vznikaly na cestách, např. Linkola, což je text o finském fanatikovi a jeho poněkud extrémních názorech. Za zmínku stojí i skladba Estetika ďábla. Od tohoto okamžiku ale mám pocit, že album malinko ztratilo na intenzitě. Tu a tam se občas blýskne skladba (Kletba se svou pomalou slokou je naprosto geniální), ale jinak konec alba působí jen jako výplň. Možná je to použitím kláves ve větší míře než na začátku alba, jejich výraznější používání mně osobně spíše vadí.

Co říct závěrem? MH natočili album, které se určitě neztratí. Kromě výborných muzikantských výkonů (kytarové vyhrávky jsou perfektní) obsahuje několik jasných koncertních tutovek, které ve srovnání se staršími skladbami vůbec nepokulhávají jak kvalitou, tak i obsahem.

minimum 1, maximum 5 Martin Vaněk

www.mastershammer.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund