inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

The Baboon Show, Dirty Blondes
Publikoval: JO - Pátek, 30.03. 2018 - 08:37:14
Rubrika: Reportáže

THE BABOON SHOW, DIRTY BLONDES
27. března 2018, Praha, Rock Café

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

V úterý 27. března navštívila pražský klub Rock Café švédská punkrocková partička The Baboon Show. Už podle počtu příchozích návštěvníků se dala předpokládat parádní atmosféra, která je u těchto rebelů standardem.

Ještě před začátkem koncertu si stačili bubeník a kytarista The Baboon Show zahrát v horním patře fotbálek, protože začátek se oproti programu vyvěšenému na Facebooku lehce opozdil. Okolo půl deváté už ovšem přišla na stage předkapela.

DIRTY BLONDES jsem neviděl naživo od odchodu jejich původní zpěvačky Beego. Proto se velice omlouvám, ale musím se u tohoto tématu lehce zastavit. Kapele rozhodně nezmizelo nic z jejího živelného pojetí rock'n'rollu, stále je to poměrně slušná jízda. Danča za mikrofonem ovšem nahradit Beego rozhodně nemůže. Nejedná se o to, že by špatně zpívala, ale její hlasový fond prostě nemůže dosáhnout kvalit předchozí zpěvačky. Navíc mi chybí ta živelnost, energie a provokativnost, které má Danča podstatně méně. I přesto Dirty Blondes určitě neudělali žádnou ostudu. Paradoxně mě v tomto složení více chytly nové pecky než staré ověřené fláky. V letošním roce budou 'blondýni' křtít novou desku, takže se s materiálem postaveným na tělo nové zpěvačky mohou opět vyšvihnout o několik pater výše. Uvidíme.

Posléze už začala atmosféra v klubu houstnout, protože se blížil vrchol tohoto večera. THE BABOON SHOW u nás nebyli rozhodně poprvé, takže si tu během let vybudovali svou stálou fanouškovskou základnu. Po úvodním intru už naběhl na pódium bubeník, který se neváhal pozdravit s fanoušky. A následně se rozjela neskutečná punkrocková jízda. Abych řekl pravdu, trochu jsem se tohoto koncertu bál. Poslouchal jsem dopředu několik písní a jejich studiové podání mě tolik nechytilo. Největší silou téhle skupiny je ovšem jednoznačně živé vystupování, což mi velice brzy dokázali.

Už samotný outfit jednotlivých muzikantů dokázal upoutat. Nejprovokativnější oděv na sobě měla zpěvačka Cecilia, která zvolila opravdu odvážný model. Navíc měla zároveň i nejvíce energie. Běhala z jednoho konce pódia na druhý, nakláněla se nad lidi a nebála se jim půjčovat mikrofon nebo se s nimi obejmout. V jednu chvíli se dokonce nechala publikem odnést až k baru, aby si zde mohla dát oblíbené české pivo. Ovšem celá kapela má v sobě tolik elánu, že by jí mohli mnohem mladší muzikanti závidět. Z velké části představili především svou novou desku Radio Rebelde, ze které pochází i stejnojmenný singl s videoklipem. Myslím si ovšem, že většině publika bylo celkem jedno, co hrají, protože pódiová show byla na prvním místě.

The Baboon Show opět předvedli, proč jsou nejen ve svém rodném Švédsku hvězdnou záležitostí. Jestliže se něco přibližuje k původní myšlence samotného punkového koncertu, potom je to určitě vystoupení těchto matadorů.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund