ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

O hybrid metalu v 527 slovech
Publikoval: JO - Středa, 28.03. 2018 - 07:56:24
Rubrika: Aktuality

Text: MetalGate

Kontrolní otázka. Jakou kadenci má hybrid metal? Co tento pojem vlastně vůbec znamená? A odkud se vzal? V dnešním pojednání si na tyto otázky odpovíme opět naprosto přesně. Přiblížíme si totiž průkopníka žánru (a upřímně, též asi jeho jediného zástupce), kterým je parta s podivným názvem AWRIZIS, jež bude vydávat ještě podivnější desku plnou tohoto podivného mixu všeho možného nesvatého metalu.

Jistě jste poznali, že náš úvod, pro nějž jsme využili legendární otázku poručíka Troníka a neméně známou hlášku kapitána Ořecha z Černých baronů, je poněkud odlehčenější. V případě dnešního příspěvku je nicméně podobný styl na místě. Hybridmetalová škatulka si totiž střílí nejen sama ze sebe, ale tak trochu i z metalového škatulkování obecně. Vynálezce žánru a kapelník Awrizis, Marek 'Frodys' Pytlik, pro deník Ostravan.cz uvedl: „Nějaké škatulkování mě moc nebere. Hybrid metal jsem vymyslel, protože jsme na death metal moc moderní a melodičtí a na black metal zase moc deathmetaloví."

Nenechte se ale zmást určitou recesí, jež se skrývá za citovanou pasáží i stylovou nálepkou. Na naší scéně totiž najdete jen málo muzikantů, kteří jsou své profesi natolik oddaní, jako je tomu v případě právě Marka 'Frodyse' Pytlika. Tento mladý hudebník (jenž nasbíral řadu zkušeností například u legendárních doomařů Dissolving Of Prodigy a je rovněž známý z úspěšného post-rock/metalového projektu Postcards From Arkham) přistoupil k tvorbě aktuálního počinu opět s maximální pílí. Dlužno dodat, že jeho noví spoluhráči (od debutu Awrizis totiž zůstal jediným původním členem právě 'Frodys') nezůstávají pozadu a s muzikou to myslí stejně vážně jako sám kapelník. Awrizis dnešních dní jsou tak konsolidovanou sestavou muzikantů, mezi nimiž funguje perfektní chemie. A to vše se projevuje i na finálním vyznění druhé desky, která dostala název Dreadful Reflection.

Pět let po vydání prvotiny Final Hybridation se tedy objevuje novinka, která – ačkoli není oproti debutu drasticky odlišná –, představuje už z logiky věci značný posun. Album nabízí deset stylově rozmanitých songů, které nejde jednoznačně zařadit ani pod black metal, ani pod death metal či melodický death metal (ano, tímto odpovídáme na to, co čekat pod pojmem hybrid metal). Každá skladba má svůj osobitý náboj a zejména množství energie, které jde přímo do žil posluchače. Značný důraz byl kladen na kytarovou složku. V písních lze vysledovat hned několik kytarových stop nahraných na různé aparáty, což dodává výslednému zvuku na syrovosti. Pomyslnou třešničkou na dortu pak jsou hned tři vokální hosté, kteří se na novince představí. Jejich jména jsou nejen na domácí scéně skutečným kultem. Těšit se můžete na Chymuse (Isacaarum, Atigod), Bilose (Malignant Tumour) a Bruna (Krabathor, Hypnos). Právě posledně zmiňovaný se představí v poměrně netradiční, spíše blackmetalové poloze. Což lze chápat jako další ukázku toho, o čem ten hybrid metal vlastně je.

A pokud ani tento text tak docela neosvětlil onu tajuplnou škatulku, pak je naše rada velmi jednoduchá. Počkejte do 26. března, kdy Dreadful Reflection vychází, pusťte se do poslechu a nechte se ovládnout nespoutanou energií, kterou album disponuje. A rovněž se nezapomeňte stavit 7. dubna v ostravském klubu Barrák, kde v rámci akce Necro Metal Pilgrims Vol. 3 proběhne křest této pecky. Stručně řečeno, program na přelom března a dubna máte jasný!

Související odkazy:
www.metalgate.cz
www.facebook.com/AWRIZIS


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund