inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Mňága a Žďorp přivezou na Flédu zpěvník
Publikoval: JO - Neděle, 25.03. 2018 - 00:35:24
Rubrika: Aktuality

Text: Sabina Coufalová
Foto: archiv skupiny

Valašská srdcovka MŇÁGA A ŽĎORP loni oslavila 30 let na scéně. Nezaměnitelný hudební styl, rozpustilé sbory a texty založené na poezii všedního dne oslovují domácí posluchače několika generací. 12. dubna se návštěvníci Flédy dočkají nejen skladeb z poslední desky Třínohý pes, ale na řadu přijdou i klasické pecky z alba Made In Valmez a dalších notoricky známých nahrávek.

Šestice sehraných hudebníků má za sebou muzikantsky velmi nabitý rok. Oslavila třicet let existence kapely, natočila novou studiovou desku, projela s ní celou republiku, vydala vinylovou reedici dnes již kultovního debutu Made In Valmez (1991, 2017) a pro své skalní fanoušky připravila publikaci Mňága a Žďorp – Kompletní zpěvník 1987–2017, který doprovázejí zjednodušené kytarové akordy.

Do roku 2018 kapela vstoupila s 15 novými písničkami, na nichž hodlá pracovat mezi hraním na 90 letošních koncertech. To, že se končit nechystá, potvrzují i slova frontmana Petra Fialy, který na otázku, zda to kapela v průběhu své existence chtěla někdy zabalit, odpověděl bez váhání: „Ne. Měli jsme velké těžkosti, kdy členové nezvládali svoje osobní životy, ale vždy byla většina členů loajálních a snažili jsme se skupinu udržet i za cenu, že někteří lidé museli odejít. Zabalit se nám to nechtělo nikdy, protože nás to baví." (Deník.cz 12/2017)

Na albu Třínohý pes (2017) Mňága a Žďorp spolupracovala s ostříleným producentem Milanem Cimfem a jeho podobu ovlivnila i důležitá změna na postu bubeníka, který obsadil Marcel Gabriel (Vlasta Redl, Druhá tráva, Buty). Na desce hostuje řada vynikajících hudebníků. Vokály nahrála Nikola Mucha, sbory nazpívali Roman Holý, Tereza Černochová a Matěj Ruppert z Monkey Business a hudebně se na něm podíleli i dva členové kapely Buty, klávesák Milana Nytra a baskytarista Petr Vavřík. V recenzi nahrávky napsal hudební publicista Jaroslav Špulák: „Je to instrumentálně nejzajímavější deska, jakou kdy kapela nahrála. Vedle obvyklých melodických postupů jsou na ní instrumentální plochy, které koketují s různými náladami... Proti zvyklostem je text navlečen na ně, nikoli naopak." (Právo, 03/2017)

Od vydání poslední desky vznikly čtyři videoklipy k novým písním. V uvolněném klipu Celý ten zbytek tebe se členové kapely vyřádili jako malí kluci, zatímco vizuální atmosféru písně Znali se sotva hodinu založil režisér Tomáš Krejčí na hře světel a stínů a mikro příbězích odehrávajících se mezi mužem a ženou. Od hravosti k pochmurné náladě se vizualita písní posunula ve dvou klipech z Ukrajiny. První, Architekti vlastní zkázy, kapela natáčela nedaleko místa, kde v roce 1986 explodoval blok černobylské jaderné elektrárny, v mrtvém městečku Pripjať. Druhý, Boží mlýny, vznikal ve Slavutyči, kam byli tehdy lidé z Pripjati po katastrofě evakuováni a kde si Mňága zahrála na festivalu na pomoc místnímu obyvatelstvu pod heslem 'Vraťme spolu Černobylu život'.

Ukázky:
Mňága a Žďorp – Celý ten zbytek tebe www.youtube.com/watch?v=BM3F57Chhp0
Mňága a Žďorp – Znali se sotva hodinu www.youtube.com/watch?v=4IBBLv-0uAY
Mňága a Žďorp – Architekti vlastní zkázy www.youtube.com/watch?v=J6zRCM2amb0
Mňága a Žďorp – Boží mlýny www.youtube.com/watch?v=PgvlFar7jj8

Mňága a Žďorp – Brno, Fléda – 12. dubna 2018, 20.00 hod.
Facebook událost – www.facebook.com/events/2000764496616645

Předprodej vstupenek:
250 Kč + poplatky sítě
- Café Eleven, Dominikánská 11, otevřeno 8–22h
- Indies, Poštovská 2
- GoOut.cz
- SMSticket.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund