inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

GOC – Skupina kohoutů
Publikoval: JO - Středa, 21.03. 2018 - 20:15:56
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Zdenek Svoboda
Foto: archiv skupiny

Nejsem velký příznivec českých kapel, které zpívají anglicky, ale u přerovské hardrockové skupiny GOC (Group Of Cocks) si to jinak ani nedovedu představit. Při prvním poslechu jsem se málem posadil na prdel – hraje jim to jako kráva. Jasná inspirace AC/DC, ale hraná s neuvěřitelnou lehkostí... Nezbývá než zjistit více, a to přímo z úst kytaristy JAKUBA 'KOBRY' TRLIDA a baskytaristy/zpěváka MARTINA 'UŠINA' MAHDALA.

Ahoj. Čekal bych nějaké zkušené pardály, ale když koukám na věk jednotlivých členů, vidím mladou budoucnost českého bigbítu. Zkuste se nám na úvod trošku představit.
V září roku 2015 jsme začali jako trio a v novém roce přibyl ještě jeden kytarista. Od té doby pokračujeme ve stabilní sestavě bicí Tomáš Kornel, baskytara, zpěv Martin Mahdal a dvě kytary Jakub Trlida a Michal Koupil.

Proč tedy anglicky – nebo máte v repertoáru i nějaký český text?
Samozřejmě že jsme zkoušeli k téhle hudbě napsat český text, ale velice rychle jsme přišli na to, že tohle spojení nefunguje. Zkusili jsme to tedy anglicky, a začalo to šlapat daleko líp.

Nejsem angličtinář, mohli byste mi tedy trochu osvětlit název kapely?
Volně přeloženo 'Skupina kohoutů'. Strýc 'Gůgl' by měl asi jiný názor, ale tuhle variantu jsme vybrali pro civilizovaný svět posedlý korektností a rádoby slušností jako nejpřijatelnější (smích) – a o to nám jde, pohybovat se na hraně. Stejné je to i s našimi texty. Rádi v nich používáme dvojsmysly a slovní hříčky, které k rock'n'rollu patří a přidávají té energické hudbě další ampéry navíc.

Jestli se nemýlím, máte na kontě jedno CD. Můžete nám o něm říct něco víc?
My tomu radši neříkáme CD, bereme to spíš jako demo. Chtěli jsme si nahrát všechny skladby, které jsme hráli, a samozřejmě jsme potřebovali něco na propagaci do klubů, na akce atd. Na tomhle demu s názvem Iʼm Ready z léta 2016 se vedle hardrockových skladeb objevují ještě i punkrockové, ale věděli jsme, že tudy cesta nevede, a tak jsme je z repertoáru vypustili.

Ale na cestě už je i novinka. Je nějaký název a termín vydání?
Jasně, na novém CD se pracuje celou zimu a doufáme, že by mohla vyjít v létě. Na celkovém zvuku si necháváme velice záležet, jde nám o syrovost a jednoduchost. Na přebalu a názvu zapracujeme v brzké době, něco už se nám rýsuje, ale v prvé řadě je tady kvalitní nahrávka.

Nějaký výrazný odklon na nové desce chválabohu očekávat nemusíme. Je to jen rock'n'roll...
He he, žádný odklon by se objevit neměl, ba naopak, každou další novou skladbou jsme si jistější v tom, co děláme, a nehodláme z toho uhnout.

Mezi fans jste už vrhli i ukázku v podobě videoklipu.
Je to tak, natáčení desky se nám protáhlo a chtěli jsme všem nedočkavcům ukázat, že opravdu něco děláme a nehoupeme nohama. Skladba Try It je otvírákem jak na koncertě, tak i na chystané desce, a proto jsme si řekli, že půjde jako ochutnávka do éteru.

Je to jen lyric video, ale můžeme očekávat i oficiální videoklip a útok na žebříčky hitparád?
Na oficiální klip máme spoustu nápadů, ale ty prachy... (smích) Nemáme sponzory a všechno si produkujeme sami. Pro začínající kapelu je všechno boj. It's a long way to the top (if you wanna rock'n'roll). Ale bude!

Při poslechu vašich věcí je trochu asi zbytečná otázka, jaké jste měli vzory. Chtěl jsem napsat v mládí, ale to se asi k vám nehodí.
He he, každý z nás má své hudební vzory, někdy nás to rozděluje, ale většinou spojuje. Důležité je, že se vždycky domluvíme a táhneme za jedno lano.

S novým rokem jste se do toho opřeli – nová zkušebna, CD na cestě, nový merch...
Je to tak, práce je dost. Osud nám s koncem roku pořádně naložil. Změna bubeníka a ztráta zkušebny, všechno špatně... Teď už je ale klid. Nová zkušebna v 'atómovom chchkrytě' a bicmen Tom, který mezi nás skvěle zapadl, nám přidali na klidu a mohli jsme pokračovat dál. S novým CD jsou na cestě i trička, placky atd.

Taky soutěžíte v Contestu o Brněnský majáles.
Ano, loni jsme tam obsadili krásné třetí místo a snad se letos znova dostaneme! Mimo Contestu jsme ještě v dalších soutěžích, jako je Skutečná liga či Rock Max 12. V poslední zmiňované bojujeme na 120 procent a věříme v přízeň fanoušků, kteří nám mohou velmi pomoci. Případnou výhrou by se nám splnil velký sen, a to hraní na jednom z největších tuzemských festivalů – Masters Of Rock.

Kde vás budou mít fans možnost vidět v nejbližší době?
Napadá mě Olomouc, kde předskakujeme pražským Maniac (19. 4. 2018). Když se povede, tak Brněnský majáles (5. 5. 2018) a přislíbené hraní máme na přerovském Zubr Festu (16. 6. 2018). Všechny aktuální a chystané koncerty najde fanoušek na FB nebo Bandzone.

Nějaký vzkaz pro čtenáře na závěr?
Hele, předně bychom rádi chtěli poděkovat všem, kteří si i přes ty hory gigabitů muziky rádi poslechnou tenhle old school žánr, buďte ready kalit a poslouchejte rock'n'roll.

www.facebook.com/pg/g.o.c.group.of.cocks


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund