ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Pražští D.N.A. připravují nové album
Publikoval: JO - Úterý, 20.03. 2018 - 21:44:55
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv D.N.A.

Heavymetaloví D.N.A. jsou v poslední době velice plodní a nové nahrávky servírují s dvouletou pravidelností. A protože od poslední nahrávky Démon času uplynuly právě dva roky, je logické, že zimní koncertní přestávku kapela využila k přípravě nového materiálu.

Momentálně se D.N.A. nacházejí ve fázi nahrávání a úprav skladeb. To vše se odehrává již tradičně ve studiu Lea Holana (ex-Škwor), který se zároveň ujme i produkce nového alba. Pokud vše dopadne podle plánu, nová, zatím bezejmenná deska by měla vyjít do léta tohoto roku. Nahrávka bude opět čistě autorská záležitost, nicméně proti minulosti se bude lišit tím, že některé texty budou z pera Jiřího Štrauba, známého mimo jiné jako redaktor časopisu Spark či moderátor TV Rebel. Posluchači najdou na CD i jedno překvapení – zpěvák Vít Čížkovský si zde střihne duet s jednou z nejlepších tuzemských rockových zpěvaček... K novému albu D.N.A. zároveň připravují novou scénu i kostýmy a později i nějaké nové videoklipy.

Na koncertní pódia se D.N.A. po pauze vrátí už ve druhé polovině března a vůbec poprvé se v tomto roce představí 24. 3. v libereckém Rock Pubu, kde jim budou dělat společnost rovněž pražští METALCRAFT. Poté budou následovat další klubová vystoupení, která už v květnu vystřídají open air akce – festivaly, motosrazy, pivní slavnosti apod. Není bez zajímavosti, že právě s MetalCraft se opět sejdou na jednom pódiu 16. 6. 2018 v Trutnově na charitativní akci s názvem NADĚJEfest.

Další zajímavostí z tábora skupiny je, že se jí podařilo navázat spolupráci s RockOperou Praha, se kterou by měla vyrazit na podzim na turné po velkých sálech. Výjimkou ovšem nebudou ani vlastní koncerty na podporu nové desky. Jejich přehled najdete na oficiálním webu www.dnaband.cz v sekci 'koncerty'.

Jen tak mimo hlavní dění, a hlavně pro radost, vypustili D.N.A. do světa novou akustickou skladbu Blázni. Ta se sice na novém albu neobjeví, nicméně fanoušci se mohou podívat aspoň na její videoklipové zpracování, které najdou pod odkazem www.youtube.com/watch?v=5QDchuv9iew. Novinkový song produkoval již výše zmiňovaný Leo Holan a baskytarista D.N.A. Kamil Nehilč.

Veškeré další aktuální informace najdete kromě kapelního webu i na facebookovém profilu
www.facebook.com/DNAPraha.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund