ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Oceňovaní Kensington zahrají na Flédě
Publikoval: JO - Sobota, 17.03. 2018 - 15:04:54
Rubrika: Aktuality

Text: Sabina Coufalová

Nizozemská indierocková hvězda KENSINGTON vystoupí 13. dubna na Flédě. Čtveřice, která ve své zemi vyprodává stadiony a sbírá prestižní hudební ceny, představí v brněnském klubovém prostředí své nejnovější album Control. Nakažlivou koncertní energii kapely, precizní kytarové riffy a podmanivý hlas zpěváka Eloie Youssefa uvede pražské indierockové kvarteto THE SILVER SPOONS.

Holandská kytarovka Kensington má v České republice slušnou fanouškovskou základnu. Jejich živá vystoupení charakterizuje bezbřehá energie, náladová světelná show, mimořádně kvalitní provedení písní, zvuk jako z nosičů a vynikající instrumentální improvizace. Čerství nositelé prestižní ceny Popprijs 2017 za největší přínos nizozemské popové hudbě Flédu navštíví v rámci turné EU Tour 2018.

V Brně představí sehranou show k poslednímu albu Control (2016), které se oproti minulým třem dlouhohrajícím nahrávkám (Borders 2010, Vultures 2012, Rivals 2014) zdá být poněkud tvrdší, depresivnější a temnější. „Pokud rozumíte těmto písním, pokud rozumíte jejich významu, můžete nám být fakt blízcí, a poznat tak všechno z našich osobností, můžete vidět tu pravdu za tím vším," vyjádřil se v rozhovoru pro iReport (02/2017) frontman kapely Eloi Youssef. Na poslední desce se Kensington bez obav pustili do většího experimentování s elektronickými zvuky a syntezátory, střídání syrových Eloiových vokálů s mohutnými sbory celé kapely (Do I Ever) a hlubších a osobnějších textů. Že to byl krok správným směrem, potvrdily i výsledky nedávných národních cen Buma Awards za deset nejlepších domácích hitů, mezi nimiž se umístila i nejosobnější skladba z desky Control Sorry.

Nizozemskou scénu stále masivněji ovládá elektronická taneční hudba, a Kensington se spolu s dalšími holandskými rockovými skupinami jako De Staat, kteří si Flédu podmanili v lednu 2017, snaží na pódium vrátit kytary. „Dneska jdeš trochu proti proudu, když máš kytarovou kapelu. Všude jsou superslavní dýdžejové, rappeři, crossover. Někdo musí kytary dostat zase do centra zájmu," vysvětloval kytarista kapely Casper Starreveld v roce 2015 v rozhovoru pro iReport. Kapela se nevnímá jako nizozemská, preferuje, když je považována za mezinárodní hudbu hlásící se k tradici amerického a anglického rocku. Za svou popularitu mimo jiné vděčí britským Coldplay, kteří v roce 2012 na svém oficiálním twitterovém účtu s 9 miliony fanoušků sdíleli videoklip Kensington Home Again. Píseň se pak stala hitem, který má na YouTube více než 4,5 milionu zhlédnutí.

Holandskou čtveřici na pódium uvede pražská indierocková skupina The Silver Spoons hrající ve složení Augustine Dunn (zpěv, kytara), Jaroslav Janda (kytara), Jan Janíček (baskytara, zpěv) a Štěpán Bína (bubny) s hostující zpěvačkou a klávesistkou Sarah Dunn. Kapela dostala nabídku známého amerického producenta (The Rolling Stones) natočit tři singly v hollywoodském studiu. Na cestu do Ameriky teď sbírají podporu prostřednictvím crowdfundingového portálu hithit.cz.

Ukázky:
Kensington – Fiji www.youtube.com/watch?v=2X1v9WS_b6U
Kensington – Bridges www.youtube.com/watch?v=PgAQ2CuSIIY
Kensington – Sorry www.youtube.com/watch?v=ZoQO7e2THIw
Kensington – Control (live) – www.youtube.com/watch?v=ZCONOHgBy78

Související odkazy:
www.facebook.com/kensingtonband
www.kensingtonband.com

Kensington (NL) – 13. dubna 2018, 19.00 hod. – Brno, Fléda
FB událost – www.facebook.com/events/785602508292713

Předprodej vstupenek:
490 Kč (+ poplatky sítě)
- hostel Eleven, Dominikánská 11, (denně 8–22 hod., bez poplatků)
- Indies, Poštovská 2
- GoOut.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund