ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

The Sex Pissed Dolls
Publikoval: JO - Pátek, 16.03. 2018 - 19:38:42
Rubrika: Reportáže

THE SEX PISSED DOLLS
14. března 2018, Praha, Rock Café

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Exkluzivní punkový večer se konal ve středu 14. března v pražském klubu Rock Café. Poprvé totiž přijely do Prahy nespoutané divoženky THE SEX PISSED DOLLS, aby zde předvedly svou úžasnou show. Postavit kariéru na přezpívávání slavných hitů druhých sice většinou není úplně nejlepším řešením, ale co když se jedná o ty nejznámější punkové klasiky, a navíc je zapějí a zahrají sexy kočky v punkových kostýmech? Tak to už je jiná.

The Sex Pissed Dolls přijely z Británie, aby zde předvedly svůj jedinečný playlist, který v zahraničí slaví velké úspěchy. No posuďte sami – v jejich repertoáru se najdou The Clash, Sex Pistols i Dead Kennedys. Od jejich slavnostního příchodu bylo všem přítomným hned jasné, že se může stát cokoliv, ale nuda to rozhodně nebude. Svoje vystoupení otevřely slavnou peckou California Über Alles od Dead Kennedys a okamžitě vypustily nespoutaný proud energie. Celkem pět krásných žen na jednom pódiu, vlasy létající všemi směry, sexy křivky ke koukání v provokativních hadřících a především kvalitně zahrané coververze. O tom byl celý tento koncert, který nepostrádal nic důležitého.

Byl to vlastně takový punkový dějepis, protože si všichni přítomní fanoušci tohoto stylu mohli vyslechnout klasiky žánru. Nechyběli samozřejmě Sex Pistols a jejich Anarchy In The U.K., God Save The Queen nebo Pretty Vacant. Dostalo se i na Ramones a Blitzkrieg Bop. Neméně energie holky vložily do nejslavnějšího hitu Nirvany Smells Like Teen Spirit. A to je pouze drobný zlomek celého jejich vystoupení. Velice mě překvapil třeba hit Message In The Bottle, který zahrály opravdu přesvědčivě. Ostatně všechny písničky rozhodně nebyly jen ohranými kopiemi. The Sex Pissed Dolls do nich vkládají kousek své duše a nabízejí je někdy v lehce obměněném tvaru.

Nejvíce energie v sobě měla jednoznačně zpěvačka Nancy Doll, která doslova proskákala přes celé pódium, nebála se tanečků s mikrofonovým stojanem a nějakého toho kopance do vzduchu. Ale i ostatní členky se postupem času otrkaly a předváděly výbornou punkovou show. Tahle kapela si rozhodně svůj potlesk zasloužila. Předvedla v Praze vynikající koncert plný toho nejlepšího z punku a dokázala, že i holky můžou být pěkně drsné a nekompromisní. Po koncertu si jen na maličký okamžik oddechly v šatně a hned spěchaly mezi fanoušky. Následovalo focení a pokec s každým, kdo se ocitl v jejich blízkosti.

Asi jediným záporem tak mohl být počet návštěvníků. Ještě chvíli před koncertem to vypadalo, že to bude v tomto směru velký průšvih. Nakonec se posbírali i lidé poflakující se na chodbě a klub se trochu zaplnil. I přesto rozhodně nebylo ani zdaleka vyprodáno a zadní část klubu zela prázdnotou. Doufám, že to tyhle punkerky neodradilo a přijedou zase brzy navštívit naši republiku. Rozhodně by jim to totiž slušelo i na některém z festivalových pódií.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund