ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Marco Mendoza – Viva La Rock
Publikoval: JO - Úterý, 13.03. 2018 - 19:48:31
Rubrika: Recenze

MARCO MENDOZA – Viva La Rock
Mighty Music / 43:08

Po osmi letech od vydání desky Casa Mendoza přichází uznávaný baskytarista Marco Mendoza s novou studiovou nahrávkou, kterou tentokrát nazval Viva La Rock. Už při prvním poslechu je zřejmé, že aktuální Mendozovo album je oproti svému předchůdci daleko přímočařejší a rockovější.

Hned první, titulní skladba Viva La Rock v sobě skrývá velký hitový potenciál. Při poslechu následující Sue Is On The Run bude mít posluchač velmi brzo pocit, že skladbu důvěrně zná. Marco na album napsal téměř všechny písně, a prezentuje se tak nejen jako výborný baskytarista, ale i jako zdatný skladatel a v neposlední řadě i jako velmi dobrý zpěvák. To ovšem není pro ty, kdo navštěvují Mendozovy sólové koncerty, žádné velké překvapení. Album se slavným baskytaristou nahrával neméně slavný kytarista Soren Andersen, který je mimo jiné znám svou mnohaletou spoluprací s Glennem Hughesem. Trio muzikantů doplnil dánský bubeník Morten Hellborn.

Do studia si Marco Mendoza pozval také několik zajímavých hostů; asi největšími hvězdami mezi nimi byli kytarista Richard Fortus (Guns N' Roses, The Dead Daisies) a zpěvák Mike Tramp (ex-White Lion, Freak Of Nature), jehož hlas zní v Chinatown od Thin Lizzy. Tato skladba je jednou ze dvou coververzí na albu. Tou druhou je Hey Baby od Teda Nugenta, která je hodně povedená. Za zmínku stojí i fakt, že tahle skladba je českým fanouškům důvěrně známá z repertoáru našich Krausberry – v jejich podání s názvem Mejdlo. Na desce odvedl skvělou práci také Jay Boe, hráč na hammondky, které jsou slyšet v Love 2 You a v závěrečné Let It Flow. Viva La Rock ale neobsahuje jen čisté hardrockové pecky. Ve Sweetest Emotions a ve výše zmiňované Chinatown jsou slyšet dechové nástroje, což přispívá ke zvukové pestrosti nahrávky. A své zastoupení na Mendozově desce mají i pomalejší skladby Leah nebo Let It Flow.

Suma sumárum, Marco Mendoza po dlouhých osmi letech pro své fanoušky připravil poctivou rockovou desku, která rozhodně stojí za poslech. Když si uvědomíme baskytaristovo pracovní vytížení, není vlastně ani těch osm let zas tak dlouhá doba.

minimum 1, maximum 5 Luboš Hnát

www.marcomendoza.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund