ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Doga, Komunál, Booters
Publikoval: JO - Pondělí, 12.03. 2018 - 19:04:50
Rubrika: Reportáže

DOGA, KOMUNÁL, BOOTERS
2. března 2018, Ostrava, Bonver Aréna

Text: Aleš 'Dzon' Steffek
Foto: Aleš 'Dzon' Steffek

Kapela Doga oslavuje třicetiletí na hudební scéně, a oslavy to jsou řádné. Začaly vydáním nové desky Hard werk a pokračují velkým turné s novou scénou a šestnácti zastaveními. To odstartovalo v Jilemnici, aby se záhy zastavilo v takřka rodné Ostravě, kde zároveň došlo ke křtu nové desky.

Pozvání na tour přijaly skupiny Booters a Komunál. Pražští BOOTERS celý večer otevírali a já osobně se na ně docela těšil. Do Ostravy dorazili s novou deskou Na jeden den, na jednu noc, ke které stihli těsně přesně před turné vydat i zbrusu nový videoklip ke skladbě Vlak do stanice Hell. Místy příjemný pop-rock byl střídán skladbami s tvrdším hardrockovým jádrem. Svou půlhodinku si užili naplno, i když hala ještě nebyla nijak moc zaplněná. Atmosféra byla ale přesto výborná.

KOMUNÁL ovšem hrál už pro pěkně našlapaný kotel pod pódiem. Tahle stále více oblíbená parta z Chlumce nad Cidlinou si zajímavé výroční užila už loni, a to rovných pětadvacet let. Podobně jako Doga, i oni si nadělili výroční CD s názvem 25 ran bičem, lehce inspirované Divokým západem. A místy pěkně divoce to vypadalo i na pódiu. Jejich hard & heavy muzika má holt dobré grády. Vážně se to neposlouchalo vůbec špatně – chytlavé melodické popěvky, pěkně nažhavené kytary a rytmika patřičně úderná, že se i nohy samotné dávaly svévolně do pohybu. Komunál sklidili zasloužené ovace i svá fidlátka, aby uvolnili prostor pro vyvrcholení celého večera.

To už se pomalu chystali na scénu hlavní oslavenci – DOGA. Nová deska = nová scéna. To už je vlastně taková 'dogovská' tradice. Tentokrát bylo tedy vše vyvedeno v železárenském duchu. Nechyběly tak svářečské mundúry a helmy, a v notně zvětšené helmě seděl i bubeník Petr 'Mrňus' Vajda, kde navíc v hledí byla umístěna i obrazovka. Efektně vypadala i Izziho zrezivělá kytara s manometry vytočenými na plný tlak. A pořádný tlak se valil i z pódia, když se ozvala úvodní Fabrika rock'n'rollu, ke které kapela v únoru vypustila do éteru i nový videoklip. Koncert odstartoval tedy pěkně tvrdě, přesně v tom duchu, jak tvrdá je práce v třineckém 'werku', ke kterému mají severomoravští muzikanti určitě hodně blízko. Následující Beskydy, další kousek z nové desky, rovněž poukázala na to, kde se kapela cítí prostě doma, i proto byl jistě křest naplánován právě do 'domácí' Ostravy. Hned od prvních tónů to pod pódiem pěkně žilo a publikum se nadmíru dobře bavilo. Přestože byly novinkové skladby vřele přijaty a pár dalších ještě v průběhu koncertu zaznělo, bylo potřeba rozproudit krev v žilách i songy staršího data. V úvodní části tak nechyběla pohodová kytarovka Jsem trochu divnej, žhavá Holka samosexuál nebo pravěká Nejsi nevinná. 'Návyková' Bílej sníh uklidnila rozvášněné publikum, aby mohlo dojít k avizovanému křtu nového alba.

Někdo to možná čekal, někdo byl možná mírně překvapen, ale samotného křtu se ujala stále krásná a mladá Tanja. Místo oblíbené zelené se tentokrát křtilo velkou lahví Jacka. A když už byla Tanja na pódiu, byla by určitě škoda nevyužít i její pěvecké přednosti. Když už tedy duet s krásnou dámou, tak jedině v písni Noc vášnivá, kterou mohli fanoušci slyšet v hudebním filmu Muzzikanti, kde Izzimu 'sekundovala' Marta Jandová. Křest s parádní ozdobou byl tedy za námi, a mohlo se vesele pokračovat dál v pěkně rozjeté jízdě – a k tomu se více než dobře hodila našlapaná Jdou po mně. Ve druhé části se předpokládaně sázelo na ty největší pecky. Nechyběly tak například Popojedem, Nejsem rozumnej, Poletuju, kde si publikum tradičně pohrálo s balonky a bylo zasypáno konfetami, Blbá láska nebo Když chlapi tančí. Závěrečná Zelená ještě ale až tak úplně závěrečná nebyla. Doga si pozvala na pódium ty největší fanoušky z Doga Clanu, kteří přišli podobně vyparádění jako samotná kapela – montérky, pracovní přilby, svářečské helmy i patřičná špína z 'werku'.

Od soumraku do úsvitu, klipovka z minulého alba Detox, a Já se na to, kterou fanoušci doprovodili mohutným chórem, byly povinnými přídavky, kterými Doga musela za skvělou podporu publikum patřičně odměnit. Závěrečná show s píšťalkami a maskami – Izzi tradičně s klaunským nosem a kloboukem à la Linda Perry – ukončila druhou zastávku Hard werk tour, která jen potvrdila, že 30 let tvrdé práce v hudebním 'werku' se kapele určitě vyplatila. Tohle byl prostě konec super večera ve znamení super muziky a já osobně jsem rád, že jsem se na to ne...

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund