ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Cocotte Minute, Pio Aquad, Doll Skin
Publikoval: JO - Pondělí, 05.03. 2018 - 22:34:08
Rubrika: Reportáže

COCOTTE MINUTE, PIO SQUAD, DOLL SKIN
1. března 2018, Praha, Lucerna Music Bar

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Cocotte Minute se po několika měsících vrátili do Lucerna Music Baru, aby zde ukázali své netradiční spojení metalu a hip-hopu. Na aktuálním turné je totiž doprovázejí nesmrtelní matadoři rapu a hip-hopu Pio Squad.

Netrvalo to příliš dlouho, a partička v čele s Martinem Zellerem se vrátila na místo činu. Prvního listopadu minulého roku se totiž právě ve vyprodaném Lucerna Music Baru loučila se svojí předešlou deskou Rituál, kmen a srdce a kmen a i tentokrát s sebou přivezla skupinu, která se pohybuje zejména na hip-hopovém poli.

Na úplném začátku ovšem vstoupila na pódium skupina holek, které si říkají DOLL SKIN. Původně měly hrát na Rock For People Winter v Malé sportovní hale. Po zrušení této akce se měly přesunout do Futura společně s The King Blues. Ani tentokrát to nevyšlo, tak si je vzali pod křídla organizátoři pražského koncertu Cocotte Minute. A rozhodně tím neudělali žádnou chybu. Klub sice nebyl ze začátku zcela zaplněn, ale přesto v něm dokázala partička mladých holek rozvířit příjemnou atmosféru. Doll Skin hrají starý dobrý punk a nebojí se rozpoutat na pódiu pořádný bordel. Při zvukové zkoušce sice dívky vypadaly jako stydlivé školačky, ale během vystoupení se proměnily v divoké punkerky. Zpěvačka se nebála na pódium kleknout nebo lehnout a v jeden okamžik dokonce vynadat opilému fanouškovi, který obtěžoval jednu návštěvnici koncertu. Jejich vystoupení bylo lahodou nejen pro ušní bubínky, ale samozřejmě i zrak pánských návštěvníků. Rozhodně je škoda, že kapela nemohla zahrát před větším publikem, protože by si jistě získala jeho pozornost.

Po tomto parádním začátku nastupují na stage již protřelí rappeři z PIO SQUAD, kteří už se na scéně pohybují nějaký ten pátek. Publikum se začíná dostávat do varu a zejména fanynky v předních řadách začínají šílet. Songy jako Turista nebo Chvátám dokážou rozehřát nejedno hip-hopové srdíčko. Navíc se kluci rozhodli v rámci svého setu pokřtít i nový vinyl Stromy v bouři. Kmotrem se stal jejich fanoušek a herec Václav Neužil. Šampaňské stříkalo proudem a mohlo se přistoupit k vrcholu tohoto večera. Martin Zeller a Czenda se na pódium prodrali už na několik posledních písní Pio Squad, aby si společně s nimi zarapovali. Největší bombou, při které se propojily obě kompletní skupiny, se samozřejmě stala společná skladba Rude Boys Ralley. Zvuk při ní byl opravdu mimořádně mohutný a kombinace mnoha zpěvů jí dodala na pompéznosti. Tenhle song rozhodně dokáže pořádně nakopnout.

Koncert COCOTTE MINUTE byl jedna velká jízda. Zazněly samozřejmě i pecky ze zatím posledního alba Rituál, kmen a srdce a kmen – nechyběl Bordel, Nazdar nebo Punk Off Kha. Poslechnout jste si mohli dnes už klasickou předělávku Můj čas, kterou kluci tak často nehrají. Během písně Zapal! přišla na pódium dvojice s ohni, která rozpoutala nebezpečně žhavou fire show. Ohnivé koule létaly vzduchem a všem začalo být pořádné horko. Martin Zeller se během koncertu nebál skočit na diváky nebo plout mezi nimi na dveřích od WC. V jednu chvíli si vzal svítící kabel k mikrofonu a putoval přímo mezi lidi. I přesto, že už to není žádný mladík, je to prostě stále rošťák.

Dalším zajímavým kouskem večera byla i akrobacie tanečnice na závěsné stuze při písni Lodě. Chvílemi to sice vypadalo nebezpečně, ale naštěstí se toho chopila profesionálka, a nic zlého se tedy nestalo. Dokonce dívčina na konci svého vystoupení skočila i na Zellerova záda a do náruče jednoho kluků z Pio Squad. Cocotte Minute předvedli v Lucerna Music Baru show plnou zajímavých prvků, které obohatily jejich metalovou jízdu. Na závěr potěšila i klasika Měl bych tě sejmout, která už rovněž není slyšet na každém jejich koncertě. A samozřejmě se i Pio Squad rozhodli okupovat pódium během setu svých kolegů a společně s nimi si zazpívat.

Právě živé vystoupení ukázalo všem pochybovačům, že tohle spojení kapel Pio Squad a Cocotte Minute má jednoznačně smysl. Výsledný sound je totiž opravdu nekompromisní a nabízí zcela jiný pohled na jejich hudbu. Už teď jsem velice zvědavý, čeho se od Martina Zellera a jeho party dočkáme příště.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund