inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Cocotte Minute, Pio Aquad, Doll Skin
Publikoval: JO - Pondělí, 05.03. 2018 - 22:34:08
Rubrika: Reportáže

COCOTTE MINUTE, PIO SQUAD, DOLL SKIN
1. března 2018, Praha, Lucerna Music Bar

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Cocotte Minute se po několika měsících vrátili do Lucerna Music Baru, aby zde ukázali své netradiční spojení metalu a hip-hopu. Na aktuálním turné je totiž doprovázejí nesmrtelní matadoři rapu a hip-hopu Pio Squad.

Netrvalo to příliš dlouho, a partička v čele s Martinem Zellerem se vrátila na místo činu. Prvního listopadu minulého roku se totiž právě ve vyprodaném Lucerna Music Baru loučila se svojí předešlou deskou Rituál, kmen a srdce a kmen a i tentokrát s sebou přivezla skupinu, která se pohybuje zejména na hip-hopovém poli.

Na úplném začátku ovšem vstoupila na pódium skupina holek, které si říkají DOLL SKIN. Původně měly hrát na Rock For People Winter v Malé sportovní hale. Po zrušení této akce se měly přesunout do Futura společně s The King Blues. Ani tentokrát to nevyšlo, tak si je vzali pod křídla organizátoři pražského koncertu Cocotte Minute. A rozhodně tím neudělali žádnou chybu. Klub sice nebyl ze začátku zcela zaplněn, ale přesto v něm dokázala partička mladých holek rozvířit příjemnou atmosféru. Doll Skin hrají starý dobrý punk a nebojí se rozpoutat na pódiu pořádný bordel. Při zvukové zkoušce sice dívky vypadaly jako stydlivé školačky, ale během vystoupení se proměnily v divoké punkerky. Zpěvačka se nebála na pódium kleknout nebo lehnout a v jeden okamžik dokonce vynadat opilému fanouškovi, který obtěžoval jednu návštěvnici koncertu. Jejich vystoupení bylo lahodou nejen pro ušní bubínky, ale samozřejmě i zrak pánských návštěvníků. Rozhodně je škoda, že kapela nemohla zahrát před větším publikem, protože by si jistě získala jeho pozornost.

Po tomto parádním začátku nastupují na stage již protřelí rappeři z PIO SQUAD, kteří už se na scéně pohybují nějaký ten pátek. Publikum se začíná dostávat do varu a zejména fanynky v předních řadách začínají šílet. Songy jako Turista nebo Chvátám dokážou rozehřát nejedno hip-hopové srdíčko. Navíc se kluci rozhodli v rámci svého setu pokřtít i nový vinyl Stromy v bouři. Kmotrem se stal jejich fanoušek a herec Václav Neužil. Šampaňské stříkalo proudem a mohlo se přistoupit k vrcholu tohoto večera. Martin Zeller a Czenda se na pódium prodrali už na několik posledních písní Pio Squad, aby si společně s nimi zarapovali. Největší bombou, při které se propojily obě kompletní skupiny, se samozřejmě stala společná skladba Rude Boys Ralley. Zvuk při ní byl opravdu mimořádně mohutný a kombinace mnoha zpěvů jí dodala na pompéznosti. Tenhle song rozhodně dokáže pořádně nakopnout.

Koncert COCOTTE MINUTE byl jedna velká jízda. Zazněly samozřejmě i pecky ze zatím posledního alba Rituál, kmen a srdce a kmen – nechyběl Bordel, Nazdar nebo Punk Off Kha. Poslechnout jste si mohli dnes už klasickou předělávku Můj čas, kterou kluci tak často nehrají. Během písně Zapal! přišla na pódium dvojice s ohni, která rozpoutala nebezpečně žhavou fire show. Ohnivé koule létaly vzduchem a všem začalo být pořádné horko. Martin Zeller se během koncertu nebál skočit na diváky nebo plout mezi nimi na dveřích od WC. V jednu chvíli si vzal svítící kabel k mikrofonu a putoval přímo mezi lidi. I přesto, že už to není žádný mladík, je to prostě stále rošťák.

Dalším zajímavým kouskem večera byla i akrobacie tanečnice na závěsné stuze při písni Lodě. Chvílemi to sice vypadalo nebezpečně, ale naštěstí se toho chopila profesionálka, a nic zlého se tedy nestalo. Dokonce dívčina na konci svého vystoupení skočila i na Zellerova záda a do náruče jednoho kluků z Pio Squad. Cocotte Minute předvedli v Lucerna Music Baru show plnou zajímavých prvků, které obohatily jejich metalovou jízdu. Na závěr potěšila i klasika Měl bych tě sejmout, která už rovněž není slyšet na každém jejich koncertě. A samozřejmě se i Pio Squad rozhodli okupovat pódium během setu svých kolegů a společně s nimi si zazpívat.

Právě živé vystoupení ukázalo všem pochybovačům, že tohle spojení kapel Pio Squad a Cocotte Minute má jednoznačně smysl. Výsledný sound je totiž opravdu nekompromisní a nabízí zcela jiný pohled na jejich hudbu. Už teď jsem velice zvědavý, čeho se od Martina Zellera a jeho party dočkáme příště.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund