inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Orchidea – 15 let s vámi
Publikoval: JO - Pátek, 02.03. 2018 - 17:01:55
Rubrika: Rozhovory & Profily

Karvinská heavymetalová skupina ORCHIDEA se chystá oslavit patnáctileté působení na rockových pódiích. Samotná oslava proběhne 17. března 2018 na domácí půdě karvinského klubu Hard Cafe a kapela nám v následujícím rozhovoru přiblížila, jak se na toto výročí a věci s ním spojené připravuje.

Ahoj, uběhly dva roky, co jsme spolu naposledy mluvili. Teď se naskytla příležitost znovu si pohovořit o dění v kapele. Patnáct let – to už dostanete občanku. Když se podíváte zpátky, jaké byly ty roky?
Je to až neuvěřitelné – 15 let. Pamatujeme na naše začátky, kdy jsme na nic takového ani nepomysleli. Samozřejmě během té doby byly lepší i horší časy, ať už se to týkalo změn v sestavě, což je vždy citelné, anebo koncertů – byly roky, kdy jsme jezdívali akci za akcí, mnohdy i tři koncerty za víkend, naopak někdy, především samozřejmě v těch počátcích, jsme byli rádi za každou příležitost ke hraní. Což samozřejmě platí i nyní! Jsme rádi za každý koncert, za každé pozvání, setkávání s novými lidmi, z mnohých se stávají dlouholetí přátelé... a obecně ty výjezdy, kdy prostě hodíš všechny starosti za hlavu.

Povedlo se vám natočit kolik – čtyři CD a jeden singl?
Je to tak, čtyři CD (nebo spíše taková dema) plus jeden singl. Nijak netlačíme na pilu, každopádně snažíme se každé zhruba tři roky představit nějaké novinky a dát o sobě vědět novým materiálem.

Sestava se nějak výrazně změnila za ty roky?
Za ty roky jsme se změnám v sestavě samozřejmě nevyhnuli. Vždy se však měnili jen kytaristi a bubeníci. Většinový pevný základ – Tomáš 'Krtek' – zpěv, Miloš 'Ritchie' – kytara a Jindra Trajchel – baskytara – je v kapele stálý prakticky od počátku doposud. Každá změna je citelná a kapelu to do jisté míry zbrzdí.

Před těmi dvěma lety jste větší část svých vystoupení měli v Polsku, ale chtěli jste se více zaměřit na domácí scénu. Povedlo se?
No... Polsko stále jasně převažuje. Každopádně při hledání možností ke hraní nějak rozdíly neděláme. Nabízíme se jak pořadatelům u nás, tak v zahraničí. Kdo se ozve, a je to v našich možnostech, tam rádi přijedeme. V Polsku nás tak nějak více berou, ten přístup tam je poměrně jiný; anebo spíše ta situace okolo akcí, festivalů je jiná. Jako perličku bychom však vzpomněli také zájem z dalších zemí, jako je Německo, Maďarsko, kde jsme to zatím teda ještě nedotáhli... ale také z Ruska, odkud již několik let máme konkrétní nabídky jak na klubovky, tak i velké festivaly, a máme tam i velkou komunitu fanoušků. Zatím nás však brzdí víza, ke kterým se moc nemáme... do budoucna však – kdo ví...

Oslava patnáctých narozenin – kdy a kde?
Bez oslavy by se to samozřejmě neobešlo! Na sobotu 17. března 2018 je naplánován výroční koncert – 15 let kapely Orchidea. Akce se bude konat v klubu Hard Cafe v Karviné. Těšit se můžete na koncert kapely Orchidea, který přiblíží celou tvůrčí historii, ale také na účast vybraných ex-členů tohoto uskupení. Během večera vystoupí ještě také další tři spřízněné skupiny – Andy Marshall Band, dnes již brněnská kapela, původem však z Karviné, polská hardrocková banda Debora a 'Grupa', což je označení pro nově vzniklé uskupení ostřílených bigbíťáků z Karviné. Bonbonkem bude nehudební překvapení večera. (smích)

Popravdě jsem čekal, že ta oslava bude zrovna spojená s nějakým křtem.
Chceme tenhle rok pojmout v duchu toho výročí – patnácti let –, to znamená nejen výroční koncert, ale také podzimní klubové koncerty s průřezem celou tvůrčí historií kapely... takové to ohlédnutí za těmi patnácti lety. Nový materiál je samozřejmě jedním z hlavních plánů, vše však má svůj čas, nebudeme tlačit na pilu, abychom v budoucnu představili jen to nejlepší.

Takováhle akce se těžko platí, ale určitě máte za sebou nějaké sponzory. Myslím, že tohle je jedno z těch správných míst, kde se o nich zmínit.
Vážíme si jakékoli, třeba i sebemenší podpory. Děkujeme především firmě Klimark Service (zaměření na klimatizace, vzduchotechniku), která nás již několik let sponzoruje a díky níž je to naše fungování přece jen o něco 'lehčí'. Dále nám pomáhá také reklamní agentura K2 Reklama, na kterou se vždy obracíme ohledně všemožných tiskovin, návrhů apod., a také prodejce elektrospotřebičů CS Electronic. To jsou takoví naši tři věrní. (smích)

Je to problém sehnat sponzory na rockovou muziku?
Problém to rozhodně je. Navíc kapel je spousta, každá kapela by jistě nějakého sponzora uvítala. Buďme rádi za to, co máme!

CD Bar 66 je vyprodané, nebo si mohou opozdilci zatím váš poslední hudební počin ještě koupit?
Bar 66 jsme již dokonce přidělávali, zájemci se nám sami čas od času stále ozývají, hojně se prodává především na koncertech. Dokud nebudeme mít k dispozici nějakou novinku, budeme jej stále udržovat v prodeji.

Desky a klipy nijak nehrotíte, takže vás na Rebelu asi neuvidíme...
Otázkou je, zda by to byl nějaký posun. Je několik kapel, co se tam dostaly nebo si to zaplatily a čas od času se tam objeví, ale že by díky tomu byly něčím víc? Nějaké úvahy na klip byly, ale je těžké být originální, a když mnohdy vidíme ty klipy některých kapel, tak někdy je lepší netočit nic – anebo tomu dát více času.

Každoročně se konal festival Karvinské legendy, kde jste si také zahráli. Jak to vypadá letos s touhle oblíbenou akcí?
Samotný nápad akce typu Karvinské legendy je hodně dobrý a jsme rádi, že jsme i my v minulosti mohli být dvakrát součástí této jedinečné události. Každopádně loni se tuším Legendy nekonaly, a jak tomu bude letos? Nevíme. S organizátorem se známe, jsme v kontaktu, ale zatím o ničem nevíme.

O výročí už jsme se zmínili, ale kde vás budou mít fanoušci možnost ještě vidět?
Ano, výroční koncert je ten nejbližší – ještě jednou to připomeneme – 17. března 2018 v klubu Hard Cafe v Karviné. Každopádně máme na letošek domluvené klasicky i nějaké venkovní akce, ať už jsou to motosrazy, nebo nějaké nekomerční festivaly, a na podzim objedeme kluby v Česku, Polsku, snad i na Slovensku...

Závěrem nějaký vzkaz, motto nebo moudro?
Bavte se, choďte na koncerty, podporujte mladé a méně známé kapely. A pro začínající skupiny – i když z vás třeba nebudou hvězdy, věřte, je to fajn koníček!

www.facebook.com/kapelaorchidea


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund