ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Vladivojna La Chia oblékla v novém klipu Annu Alexandrovnu do akustického hávu
Publikoval: JO - Pátek, 02.03. 2018 - 00:21:44
Rubrika: Aktuality

Text: Supraphon
Foto: Lukáš Kadeřábek

VLADIVOJNA LA CHIA, která má aktuálně nominaci na Českého lva za hudbu k filmu 8 hlav šílenství, nezapomíná ani na samotné album písní inspirované filmem 8 hlav šílenství vydané loni na podzim. Děje se tak prostřednictvím nového klipu, který vznikl na akustickou verzi písně Já, Anna Alexandrovna v režii mladé talentované režisérky a studentky FAMU Anežky Horové, a Vladivojna jím láká na jarní pokračování úspěšného turné se svým pětičlenným 4TRIEM, které odstartovalo 1. března v Trutnově v klubu Uffo. Podívejte se zde:
www.youtube.com/watch?v=v5_G9y0_nJw

„Je to vlastně strašně vtipný proces. Nejdřív jsem složila hudbu k filmu, pak jsem tu filmovou hudbu přearanžovala do samostatných písní na básně Barkovové, a abychom je mohli hrát s mou sólovou kapelou živě, bylo třeba je zase posunout a přiblížit našemu nástrojovému obsazení. Některé písně tedy mají nový rozměr a mně se to tak moc zalíbilo, že jsem se rozhodla konkrétně na písničku Já, Anna Alexandrovna natočit rovnou i klip. Ten představuje celé mé 4Trio v nejaktuálnější formě a zvuku," vysvětluje Vladivojna.

Samotný film 8 hlav šílenství již získal kromě výše zmíněné nominace v cenách Český lev Cenu filmové kritiky za výtvarnou koncepci a nominaci na Cenu za vynikající kameramanské filmové dílo v Cenách asociace českých kameramanů.

Písně inspirované filmem ale skvěle fungují i samostatně. Dokazuje to mimo jiné i vřelé přijetí hudebních kritiků, když například Milan Bátor z kulturního deníku Ostravan napsal: „Vladivojna La Chia vytvořila hudebně nekompromisní vizionářskou záležitost, která i díky nadčasovým básním Barkovové získala neohraničenou kvalitu."

Samostatnou kapitolou je pak jejich živé provedení, které můžete zakusit během března a dubna na pěti výjimečných koncertech s pětičlenným 4Triem. Konkrétně 1. března v trutnovském Uffu, 6. dubna v pražském Jazz Docku, 19. dubna v Cooltouru v Ostravě, 24. dubna v Huse na provázku v Brně a 25. dubna v hodonínském Kulturním domě. Více info zde:
www.vladivojna.com/koncerty

Pomyslnou třešinkou na dortu pak je fakt, že kromě koncertů uvedených výše můžete Vladivojnu La Chia s částí její kapely vidět také 10. března na slavnostním udílení cen České filmové a televizní akademie Český lev, kde se Vladivojna & spol. postarají o živý hudební doprovod celé akce.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund