inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Debustrol, Koloss
Publikoval: JO - Úterý, 27.02. 2018 - 00:06:01
Rubrika: Reportáže

DEBUSTROL, KOLOSS
22. února 2018, Praha, Music Club Jižák

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Oblíbená thrashmetalová kapela Debustrol navštívila po roce pražský klub Jižák, aby zde pořádně rozehřála všechny své místní fanoušky. Už podle triček většiny přítomných bylo jasné, komu tento večer bude patřit.

Hned na začátek se musím přiznat, že v tomto klubu jsem už několik let nebyl. A to od něj bydlím asi deset minut. Music Club Jižák přitom nabízí poměrně prostorný sál, který není na koncerty vůbec špatný. Ostatně pravidelně v něm hraje i třeba kapela Sto zvířat. Pro tento večer se ovšem začal klub chvíli před osmou hodinou plnit máničkami všech věkových kategorií. A to doslova, protože jste mezi přítomnými mohli zahlédnout padesátníky a stejně tak i několik kluků mladších patnácti let.

Předkapela v podobě mlátičky KOLOSS sice není příliš známá, ale o to více mě překvapila. Chlapi valili poměrně slušný death metal, většinou ve středním tempu, ale nebáli se ani rychlejších částí. Za mikrofonem jim chrochtá Alexander Sember, který dříve působil v podstatně známější partičce Unborn. A mnohaleté zkušenosti byly na jeho pěveckém projevu opravdu znát. Vzhledem k volnějšímu prostoru před pódiem se nebál ani častých výletů mezi lidi, takže si ho fanoušci téhle kapelky docela užili. Koloss má rozhodně velký potenciál, aby jeho hvězda stoupala. Zkušení členové už mají něco nahráno, takže zřejmě nezbývá nic jiného než zapracovat na lepším managementu a celkové propagaci kapely. Třeba na Bandzone od nich najdete jen jeden song, takže v tomto směru by to chtělo trochu posun.

DEBUSTROL asi netřeba dlouze představovat. Frontman Martin Kolinss je natolik charismatickou postavou, že už při přípravě na pódiu na něj fanoušci nadšeně pořvávali. Od prvních tónů jejich masakrujícího metalu se v sále rozpoutal nemilosrdný kotel, který skončil až na samotném konci. Kapela si pro tento večer připravila souhrn toho nejlepšího, co od ní můžete slyšet. Nechyběl tak Masoterián, Přerushit nebo několik kultovních písní z dema Vyznání smrti. Antikrist, Protest, Údolí Hádu nebo právě titulní skladba dokážou ve fanoušcích této bandy vyvolat maximální emoce. Zkušenost muzikantů je znát na první pohled i poslech. Všichni čtyři jsou velké osobnosti a sledovat každého z nich je hudebním zážitkem. Ostatně, jak už jsem na začátku zmiňoval, nenechali si ho ujít fanoušci mnoha věkových kategorií. V prvních řadách tak pařili šedivějící pánové, vedle nich statní chlapíci a spolu s nimi i na první pohled nevinní chlapci – pokud jste se ovšem nepodívali na jejich trička Debustrol. Samozřejmě nemohla chybět ani klasická rekvizita v podobě motorové pily, která svým drnčivým zvukem rozproudila krev všem přítomným.

Debustrol prostě umí udělat pořádnou show a nepotřebují k tomu ani světelné efekty a obrovská pódia. V poměrně malém klubu rozpoutají neskutečné peklo, které končí až s posledním riffem. Posledním koncertem jejich zimního turné bude ten březnový v Plzni, takže si ho rozhodně nenechte ujít.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Debustrol, Koloss (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 28.02. 2018 - 14:35:53
Ahoj, prohoď si, prosím ty songy Debustrolu, z Vyznání smrti jsou Antikrist, Protest a Údolí Hádu, né ty fláky z Přerushit ;) Čus, Mesh.


[ Odpovědět ]

Re: Debustrol, Koloss (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 05.03. 2018 - 22:41:36
Ahoj. Ono to tam ale tak je, jak píšeš. ;-)

Jiří Olszar (šéfredaktor)


[ Odpovědět ]

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund