ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Hydrarrgyrum – Rebirth In Steel
Publikoval: JO - Úterý, 20.02. 2018 - 22:21:06
Rubrika: Recenze

HYDRARRGYRUM – Rebirth In Steel
Vlastní náklad / 45:37

Hned na začátku musím důrazně varovat: zacházejte s tímto CD velmi opatrně! Tak, jako rtuť patří mezi nebezpečné prvky pro své toxické vlastnosti, patří i poslech kapely stejného jména (jen s jedním 'r' navíc) mezi vysoce rizikové činnosti.

Poté, co jsem dostal toto CD k recenzi, jsem špatnou manipulací rozbil celý plastový obal, takže mé první setkání s touto kapelou nedopadlo dobře. Naštěstí se samotnému CD nestalo nic, a tak jsem mohl zahájit poslech, a to rovnou intrem, které trvalo tak akorát, aby na něj navázala první hraná skladba – titulní Rebirth In Steel. Překvapil mě čitelný a jasný zvuk nahrávky, ale když jsem si přečetl, kdo všechno za ní stojí, bylo jasné proč. Bratři Haasovi patří mezi zkušené a žádané muzikanty, takže si zvukovou stopu dobře ohlídali ve svém domácím studiu.

Materiál se nese převážně ve středním tempu, ale pozor! Rytmy se všemožně točí s melodickými vyhrávkami v refrénech i jemným podkreslením pod slokami, a udržují tak posluchače ve střehu; a je jen v očekávání, co se bude dít dále. Přímo nakažlivá závislost se dostavuje hned u druhé Riddled With Snakes, kde se úvodní motiv skladby dále rozšiřuje a zase vrací zpět. Závislost na poslechu nemizí ani u dalších skladeb, ve kterých kapela míchá všemožné odnože metalu, namátkou např. The Flames Of Passion, Shades Of Darkness nebo Rest In Peace. A co zpěv? Ten je také zasažen tímto toxickým prvkem a je patřičně drsný, přitom je navíc velice dobře srozumitelný. Občas zabrousí do temných deathmetalových spodků (že by odkaz na deathovou minulost kapely?), sem tam zazní i čistý zpěv. Muzikantskému umu není co vytknout, vše je bezchybně zahrané. Mě osobně baví zejména ty protirytmy bicích.

Nahrávka není zbytečně natažená, a poslech cca 45 minut tak rozhodně nenudí. Možná na CD nemusela být zařazena závěrečná skladba Ritual. V některých skladbách mi angličtina zněla trochu divně, ale jinak se jedná o velmi povedený materiál a je veliká škoda, že se kapela koncertně více neukáže na našich pódiích. Určitě by 'nakazila' více posluchačů, tak jako mě!

minimum 1, maximum 5 Martin Vaněk

www.bandzone.cz/hydrarrgyrum


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund