ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Třetí ročník festivalu Rock Heart opět láká na atraktivní jména
Publikoval: JO - Čtvrtek, 15.02. 2018 - 02:01:34
Rubrika: Aktuality

Text: Kateřina Dědková

Rock Heart, který se za pouhé dva roky existence stal jedním z největších festivalů na jihu Moravy, vstupuje do třetího ročníku, na kterém opět nebude o zvučná jména nouze. Oproti loňským čtyřem zahraničním hvězdám jich letos na festivalu navíc vystoupí rovných dvanáct!

Jedním z hlavních taháků budou němečtí SODOM, ke kterým se vrátil kytarista Frank Blackfire! Stávající trio Tom Angelripper, bubeník Husky (Asphyx, Desaster) a kytarista Yorck Segatz (Beyondition) se tak rozroste na čtveřici, která bude poprvé v historii Sodom sestávat ze dvou kytaristů. „Dva kytaristé nám otevírají především více možností při koncertování. Můžeme teď hrát i skladby, se kterými jsme v triu naživo vystupovat nemohli," vysvětlil motivy nové sestavy zakládající člen, skladatel, vokalista a baskytarista Tom Angelripper. „V tuto chvíli už sestavujeme nový koncertní program, který bude složen jak z našich největších klasik, tak ze skladeb, které na našich koncertech nezazněly buď vůbec nikdy, nebo jen zcela výjimečně," říká Angelripper, který vzápětí dodává, že kromě přípravy na letošní koncertní sezonu by kapela chtěla také co nejdříve začít pracovat na novém materiálu. Nový singl doplněný o bonusové tracky by tak mohli fanoušci Sodom okusit již v létě.

Z dvanácti zahraničních jmen pořadatelé zatím dále ohlásili švédské HAMMERFALL, kteří v Moravském Krumlově odehrají jediný exkluzivní koncert na území České a Slovenské republiky. S posledním albem Holographic Principle dorazí holandská symfonicmetalová EPICA, z britské metropole přijedou mistři extrémně rychlých kytarových rifů a sól DRAGONFORCE, německou hudební scénu budou reprezentovat AXXIS, PRIMAL FEAR a v neposlední řadě znovuobnovení legendární RAGE! Dánsko-švédská skupina AMARANTHE předvede, čím uchvátila zlínský klub Masters Of Rock Café, a skuteční hudební fajnškmekři jistě ocení vystoupení GUSE G. – kytarového virtuose, který hrál po boku Ozzyho Osbournea. Vůbec poprvé na pódiu Rock Heartu stane folkmetalová kapela – holandští vikingové HEIDEVOLK se svým pagan metalem. Z tuzemských formací se návštěvníci festivalu mohou těšit například na pražskou thrashmetalovou kapelu KRYPTOR nebo ostravskou mlátičku MALIGNANT TUMOUR (držitele výročních hudebních Cen Anděl v kategorii 'Hard And Heavy') a další kapely, které budou ohlášeny také tento týden.

Letošní ročník festivalu se uskuteční od 17. do 18. srpna. Vstupenky za zvýhodněnou cenu (pouze do 28. 2) jsou k zakoupení na www.rockheart.cz. V tuto chvíli je již polovina kapacity areálu vyprodána.

O festivalu Rock Heart
Festival Rock Heart každoročně přiláká do Moravského Krumlova tisíce návštěvníků jak z České republiky, tak ze zahraničí. Hudební program nabitý legendami světové i tuzemské rock/metalové scény a mimořádná atmosféra, kterou podtrhuje prostředí překrásného zámeckého amfiteátru – to jsou hlavní atributy Rock Heartu, který se vryl do srdcí návštěvníků hned při své premiéře, která se odehrála pod taktovkou ikonických Helloween v roce 2016. O rok později se ambiciózní festival rozrostl do dvou dní, během kterých na pódiu Rock Heartu převedli svoji show bohatou na pyrotechniku a světelné efekty švédští Amon Amarth, stále populárnější německá kapela Powerwolf nebo finské stálice Lordi a Sonata Arctica.

„Po všech stránkách vymakaná akce splnila do puntíku všechny sliby – parádní prostory, super hudební zážitky, žádný dlouhý čekání... prostě pohodička. Nově byly k dispozici taky kempy, takže nikdo nikam nespěchal, a vyprodaný areál hřměl, až se zámek otřásal v základech." (Fakker o Rock Heartu 2016)

Více na www.rockheart.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund