ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Nasty Ratz – Světlo na konci tunelu
Publikoval: JO - Neděle, 11.02. 2018 - 22:12:55
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Viktor Loukota
Foto: archiv skupiny

Jen ti nejsilnější přežívají. Od založení v r. 2012 se ledacos odehrálo a seskupení prošlo nesčetnými změnami od vizáže až po sestavu. Ten nejradikálnější řez však přišel v r. 2017, kdy se leader a hlavní skladatelský mozek skupiny JAKE WIDOW zčistajasna ocitl sám na palubě. Neztrácel naději a v klasickém rock'n'rollovém stylu se vydal vstříc novým zítřkům. V r. 2018 se NASTY RATZ představili v nové sestavě: Jake Widow – zpěv, Mick Rook – kytara, Xriss String – baskytara, KK Blaze – bicí a začali oznamovat data koncertů. Z těch nejbližších vystoupení je to určitě pražský Cross Club – 13. 3. 2018. Nadcházející koncertní sezonu zahájí v Německu (Sleaze Fest) po boku svých idolů, ale i žánrových rivalů. Po více než 200 odehraných koncertech markují svou novou kapitolu a chystají se oslovit širší spektrum publika. Jejich tvorba vychází ze zlaté éry metalu 80. let, ze které vysávají to nejlepší, a vše doplňují o hutný, jemně modernizovaný zvuk. S budoucími plány, novým video singlem Poetic Justice a těžkými rozhodnutími se RockShocku svěřil zpěvák/leader Jake Widow.

Jak bys v pár větách shrnul celých šest let působení NR na scéně?
Nic není jisté a nic není zadarmo.

Co je tvým skladatelským motorem a co je tvůj největší zdroj inspirace?
Bohužel pocity. Říkám bohužel, protože se mi už půl roku nepodařilo složit veselou věc. Na to konto v případě zájmu mám tři balady v záloze, které můžu externě propůjčit nebo i složit další na zakázku.

V r. 2017 jsi musel čelit velké výzvě, kdy se trojice tvých bývalých spoluhráčů nečekaně vydala jinou cestou. Jak těžké bylo najít nové spoluhráče, aby tvůj sen mohl pokračovat dál?
Baskytarista s kytaristou se mi de facto nabídli sami. Byli dlouholetými příznivci NR a nebyl problém s nimi navázat kontakt. Malá potíž byla s bubeníkem, ale všechno se dá za pochodu v pohodě doladit.

S novou sestavou přišla i změna produkce, o kterou se v minulosti staral Thomas De Balder. Co tě přimělo vyzkoušet služby Egora Erushina (Abyss, Watching Me) z Ruska?
Podle mého Thomas umí i nemožné a mám ho opravdu rád, ale potřeboval jsem producenta/zpěváka, který mi poradí, jak se k tomu mám správně postavit. Tohle TDB bohužel neuměl. Nehledě na to, že právě u Thomase jsem si vybudoval trauma hlavně kvůli tomu, že na mě ve studiu neustále někdo při nahrávání řval. Vím, že teď dokážu zpívat lépe než před rokem, a chci, aby to bylo slyšet i na nahrávkách. Nenechám se srážet na kolena a chci objevovat polohy, kam až můžu zajít. Egor je perfektní zpěvák a každý jeho kompliment mě vysloveně nakopnul. Navíc je zběhlý v jiných subžánrech a je to mladá krev. Pomohl nám najít moderní podobu, která nám sedí, a řekl bych, že neurazí ani stoupence tzv. staré školy.

Pod Egorovými křídly vznikal i zbrusu nový singl Poetic Justice. Jak jste si užívali natáčení klipu a jaký byl tvůj pocit z finálního produktu?
Ten klip je něco, co jsem chtěl udělat už odjakživa. Oheň, temnota a na pozadí řízný rock'n'roll v kontextu s příběhem. Zbytek bývalých spoluhráčů si naopak zakládal na pódiových scénách. Koho proboha zajímají čtyři chlapi za nástrojema? Mě by to osobně nebralo. Režii našeho nového klipu měl na starosti náš dobrý kamarád a talentovaný režisér Balkins, se kterým jsme spolupracovali taktéž na videu k Price Of Love. Scény se natáčely v GasTownu v Klecanech. Hodně nám pomohla maximální vstřícnost pana majitele. Vtipné však bylo, že nikdo ze štábu dopředu nenahlásil hoření auta hasičům – a za deset minut akce přišlo čtrnáct hlášení jak na hasičskou stanici, tak i na policii. Následně bych chtěl tímto poděkovat místním hasičům a policii, že jsme vše mohli vyřešit vzájemnou dohodou.

Máte dopředu nasmlouvané koncerty v zahraničí. Jak tě baví cestování a potkávání dalších seskupení vašeho žánru a jaké máš tipy na odolávání stresovým situacím, ke kterým určitě za pochodu dochází?
Vždycky mě strašně obohacovalo poznávání různých mentalit. Neříkám, že je jinde tráva zelenější než tady, ale nejsou to jen nové tváře. Setkáváš se s jiným temperamentem a vzájemně vás spojuje láska a nadšení ze stejné muziky. To je ten hlavní a nejdůležitější důvod, proč tak rádi koncertujeme v zahraničí.

V jakém stadiu je nahrávání pokračovatele First Bite a jaké jsou další vyhlídky?
Další album bude, až po něm bude hlad. Do té doby budeme vypouštět singl po singlu a je docela dost možné, že půjdeme s kůží na trh se skladbou, která se nebude naší základně líbit. Potom by tedy neměla na albu co pohledávat. Novinka bude o lidech a pro lidi. Došlo mi, že se můžeš snažit, jak chceš, ale dokud tě okolí nebere vážně, tak víceméně stejně nemáš šanci prorazit.

Jaká jsou tvá nesplněná přání a jak jich hodláš eventuálně docílit?
V osobním životě by jich bylo samozřejmě hodně, ale už nejsem malý kluk, abych ronil slzy na veřejnosti. V hudebním světě je to o tom hrát, hrát a jenom hrát. Nejlépe pro početné publikum, které nám to bezprostředně vrací. Toť vše.

Co bys na světě změnil a proč?
Křivdy. Nic jiného. Všechno má svůj důvod, ale nikdy jsem vyloženě nepochopil, proč někdo někomu vlastně křivdí.

Poslední slova J. Widowa?
Makat, makat, makat. Platí to ve všem. Velké díky patří všem fanouškům a přátelům za podporu, které se mi dostává každým dnem. Ať už od nemuzikantů, nebo spřátelených spolků The Agony, Sweet Leopard, Bad Jokerʼs Cream, Hairy Groupies, Plan B a samozřejmě také dalších. Ať se vám všem daří.

www.nastyratz.eu
www.facebook.com/NastyRatz
www.bandzone.cz/nastyratz
www.youtube.com/watch?v=e84ECqnOnh8


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund