ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Michal Nejtek pokřtí v JazzDocku své nové album
Publikoval: JO - Neděle, 11.02. 2018 - 21:40:38
Rubrika: Aktuality

Text: Martin Tlapa

Trio MICHALA NEJTKA vydává nové album pod názvem 8 For 3 And 4, které vychází na CD u Amplión Records. Jako hosta si Michal přizval renomovaného a osobitého kytaristu Jiřího Šimka. Michal Nejtek: „Skládání a hraní hudby mě ohromně baví. Považuji to za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí."

V původních Nejtkových kompozicích se představí:

Michal Nejtek: pianista, hráč na klávesové nástroje a skladatel. Absolvoval Konzervatoř v Teplicích, Hudební fakultu AMU v Praze a Hudební fakultu JAMU v Brně. Píše symfonickou i komorní hudbu, věnuje se scénickým projektům. Na objednávku ND v Brně napsal operu Pravidla slušného chování v moderní společnosti. Obdržel zakázky na nové kompozice od festivalů Donaueschinger Musiktage, Varšavský podzim, Klangspuren a Pražské jaro. Spolupracuje se skupinou The Plastic People Of The Universe. Hraje v kapelách Malina/Liška/Nejtek, NTS a Michal Pavlíček Trio. Skládá hudbu pro divadlo (Arnošt Goldflam, Jiří Ornest, Jiří Havelka, Braňo Mazúch, SKUTR,
Jiří Adámek atd.). Má rád jazz, alternativní hudbu i klasiku, vše originální, pravdivé a silné. Byl pedagogem na konzervatoři v Teplicích, učil na VOŠ Jaroslava Ježka dějiny jazzu a skladbu.

Martin Novák: nadžánrový bubeník, který spolupracuje s Lenkou Dusilovou, kapelou Lanugo, Janou Kirschner, Sarah & The Adams, Triem Davida Dorůžky a dalšími. Studoval na Jazzovém institutu v Berlíně u Johna Hollenbecka.

Tomáš Liška: vynikající kontrabasista a skladatel, autor řady hudebních projektů, za které byl nominován na hudební ceny Anděl – Milokraj, Invisible World, Malina/Liška/Nejtek. Často spolupracuje s vynikajícími zahraničními hudebníky.

Jiří Šimek: osobitý kytarista a skladatel, který byl u vzniku kultovních českých kapel NUO (Nuselský Umělecký Orchestr), Soil a Muff. V současné době koncertuje se svým triem, se kterým hraje jak vlastní skladby, tak přearanžované písničky od Radiohead, Depeche Mode nebo Nirvany.

Expresivní, nadžánrové, harmonicky zajímavé kompozice spolu s Michalovou osobitou interpretací a důsledně spolupracujícími spoluhráči jsou hlavní atributy tohoto alba, které působí nadčasově a určitě se k jeho poslechu budete opětovně vracet.

Křest CD 8 For 3 And 4 Tria Michala Nejtka s hostem Jiřím Šimkem se uskuteční v klubu JazzDock 11. března ve 21.00 hodin.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund