Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Aerodrome Festival rozšiřuje program o Portugal. The Man, Milky Chance a další
Publikoval: JO - Úterý, 30.01. 2018 - 18:10:47
Rubrika: Aktuality

Text: Kateřina Dědková
Foto: archiv Milky Chance

Aerodrome Festival potvrzuje další účinkující! Na jeho pátý ročník, kterému budou vévodit MACKLEMORE, NINE INCH NAILS a WIZ KHALIFA, dorazí také německé duo MILKY CHANCE, známé především díky celosvětovému rádiovému hitu Stolen Dance, nebo jeden z největších objevů posledních let – skotští CHVRCHES, které si vedle BBC Radia nebo prestižního časopisu NME oblíbili také Depeche Mode. Dalším pozoruhodným úlovkem pořadatelů festivalu jsou PORTUGAL. THE MAN, jejichž aktuální album Woodstock uchvacuje prodejní i rozhlasové hitparády po celém světě, nebo NOTHING BUT THIEVES, kteří své koncertní zkušenosti sbírali po boku Muse, Arcade Fire či Twenty One Pilots.

Nově potvrzenou čtveřicí kapel organizátoři festivalu potvrzují dříve avizovanou dramaturgickou změnu, kterou pátý ročník Aerodromu projde. Z dříve známé jednodenní hudební akce oblíbené především u příznivců rocku, hardcoru a metalu, se letos promění v plnohodnotný třídenní festival, který na dvou pódiích nabídne přes třicet zahraničních vystupujících z popové, rockové, hardcorové, hip-hopové i elektronické scény. V tuto chvíli je známých dvacet jmen. Zbylých dvanáct (včetně headlinera páteční noci) bude zveřejněno záhy.

Na návštěvníky Panenského Týnce, na jehož letišti se ve dnech 28. až 30. června Aerodrome uskuteční, bude čekat i bohatý doprovodný program poskytující různé formy relaxace i vyžití pro příznivce adrenalinu. Více informací k dispozici na www.aerodrome.cz. Vstupenky jsou v prodeji ve všech běžných předprodejních sítích.

Aerodrome Festival 2018, stávající line-up:
Čtvrtek 28. 6.:
Stage 1 – WIZ KHALIFA,
Stage 2 – PARKWAY DRIVE, BULLET FOR MY VALENTINE, UNDEROATH, THY ART IS MURDER, CROSSFAITH

Pátek 29. 6.:
Stage 1 – CHVRCHES, PORTUGAL. THE MAN, MILKY CHANCE, X AMBASSADORS
Stage 2 – STONE SOUR, SILVERSTEIN

Sobota 30. 6.:
Stage 1 – MACKLEMORE, NINE INCH NAILS, THE KILLS, KODALINE, NOTHING BUT THIEVES
Stage 2 – LIMP BIZKIT, HOLLYWOOD UNDEAD

Název německého dua Milky Chance začala celá Evropa i Spojené státy skloňovat zhruba před čtyřmi lety, kdy rozhlasový éter ovládla jejich skladba Stolen Dance. Píseň se stala masivním hitem i v České republice, kde obsadila 1. místo v přehledu nejhranějších skladeb. Dnes má stejnojmenný videoklip na YouTube přes 361 milionů zhlédnutí. Debutové album Sadnecessary (2013), které vyjma výše zmíněného singlu Stolen Dance přineslo ještě hity Down By The River a Flashed Junk Mind, debutovalo v prodejní hitparádě v Německu na 14. místě a v americkém Billboard Chartu na 17. příčce. Časopis SPIN jej označil za 'album týdne' a netrvalo dlouho, a Milky Chance začali figurovat v nominacích na mnohá prestižní ocenění. Sadnecessary ve finále zvítězilo např. v kategorii 'Album roku' v European Border Breakers Awards. V loňském roce vydali Milky Chance desku Blossom, která debutovala v TOP 10 v Německu, Švýcarsku, Kanadě nebo Austrálii a přinesla hit Cocoon. Duo na desce také prvně představilo kytaristu Antonia Gregera, který ho již dříve doprovázel při koncertech.

Americká pětice Portugal. The Man není na hudební scéně žádným nováčkem. Zformovala se v roce 2004 a její diskografie čítá již osm studiových alb. Přesto je to právě aktuální osmá deska Woodstock, která boří hitparády po celém světě! Zrod alba Woodstock přitom nebyl zrovna snadný. Kapela okolo zpěváka a hlavního skladatele Johna Gourleyho si k jejímu vzniku přizvala Mika D z Beastie Boys a natočila s ním tolik materiálu, že původně plánovala vydat dvojalbum. Pak ale začala skladby redukovat a nakonec se rozhodla rozpracovaný materiál kompletně smazat a začít znovu. Odjela na rodnou Aljašku, kde načerpala novou inspiraci a spolu s dvojicí producentů Mikem D a Dangerem Mousem (U2, Red Hot Chili Peppers) vytvořila desku svěžích, žánrově pestrých a přímočarých skladeb s hitovým potenciálem. První singl Feel It Still okamžitě po zveřejnění dobyl evropský i americký rozhlasový éter, Čechy nevyjímaje, vynesl svým autorům první no. 1 hit v Billboard Alternative Song chart a stejnojmenný klip dodnes na YouTube zhlédlo přes 105 milionů diváků. Teď se však Feel It Still již pomalu stahuje do ústraní a vlády nad hitparádami se ujímá nový singl Portugal. The Man – Live In The Moment.

Chvrches předskakovali Depeche Mode, hráli na nejvyhlášenějších festivalech napříč světem, byli hosty slavné talkshow Late Night With Jimmy Fallon a deník The Guardian, časopis NME nebo BBC Radio je opakovaně označili za jeden z největších talentů současnosti. Jejich hity jako Lies nebo The Mother We Share zněly z rádií na obou stranách Atlantiku. A to vše dokázalo skotské elektropopové trio Chvrches, soustředěné kolem charismatické zpěvačky a někdejší bubenice Lauren Mayberry, jen za šest let a prostřednictvím pouhých dvou alb!

Britská alternativní rocková kapela Nothing But Thieves se zrodila před pouhými šesti lety, a ačkoliv dodnes vydala pouze dvě alba, patří k nejvýraznějším objevům posledních let. Nothing But Thieves předskakovali Muse, Arcade Fire nebo Twenty One Pilots, vystoupili na pódiích největších evropských festivalů včetně Readingu a Leedsu a vloni v srpnu na Woodstock Festival Poland jim z publika aplaudovalo půl milionu návštěvníků. Svoji přízeň pravidelně prokazují také českému publiku, kterému obě svá alba přijeli koncertně představit. Naposledy v závěru loňského roku vystoupili v MeetFactory se svojí aktuální druhou deskou Broken Machine (vydanou vloni v září), která obsadila druhé místo v prodejním žebříčku ve Velké Británii.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund