Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Tak Akorát – Pocity vyjádřené muzikou
Publikoval: JO - Úterý, 23.01. 2018 - 18:06:52
Rubrika: Rozhovory & Profily

Text: Zdenek Svoboda
Foto: archiv skupiny

Berounská hardrocková skupina TAK AKORÁT vydává nové CD Jak na to, což je jedna z příležitostí povědět si něco více jak o kapele, tak o novém CD, které se 26. ledna dočká slavnostního křtu v berounském KD Plzeňka. Na aktuální otázky odpovídá kytarista a zpěvák JOSEF ZLÁMAL.

Ahoj, název Tak Akorát, pod tím si představím spoustu věcí. Máte tím na mysli něco konkrétního?
V určitý okamžik se každý zamyslí nad názvem kapely a při vědomí, že by to mělo trochu vyjadřovat postoj k žití samotnému, mě napadl název Tak Akorát. On totiž ten název vyjadřuje vše. Stačí se zamyslet.

Zas tak dlouho jako Tak Akorát nehrajete, počítám 2–3 roky?
Kdybych se chtěl hrabat v minulosti, tak řeknu, že je to už s nějakými přestávkami pěkných pár let. Ale doba byla chaotická. Děti, podnikání, přesun místa pobytu atd. Takže já skutečný začátek kapely datuju od 7. 11. 2017. To je počátek dnešní sestavy. I přesto, že první CD Ochutnávka bylo nahráno v březnu 2016 a druhé Jak na to vzniklo ve studiu už minulý rok 2017.

Že by to byla vaše první zkušenost s bigbítem, nevypadáte. Jaké byly vaše začátky?
O zkušenostech od jistého věku nemluvím. Všiml jsem si, že mladý holky to moc nezajímá. (smích)

Jedno CD máte za sebou, můžeš nám k němu něco říct? Když si ho teď na Bandzone poněkolikáté pouštím, slyším tam i jiné nástroje, ne přímo ortodoxně hardrockové.
Na prvním CD Ochutnávka jsem požádal svého staršího syna Jana Zlámala, v tu dobu ještě studujícího violoncello na JAMU v Brně, aby nám zahrál do dvou skladeb – Vždyť já mám a Kam nás to vedou. Už dlouho mě láká spojení syrového rockového projevu s kultivovaným zvukem akustických nástrojů. Ale hlavně, Honza je borec – má to v paži.

Náklad vyprodán? Ptám se, protože možnost koupit si ho jsem na vašich stránkách nenašel.
Vyprodán – to zní moc hezky. Ne, Ochutnávka byla pouze jako zkouška vstoupit do profi studia. Tehdy ještě s bubeníkem, který byl po operaci zad. A tudíž se nemohl za bicí posadit (nahrál to vestoje).

Ale pojďme k vaší novince, kde jste točili a kdo je autorem textů a hudby?
Nové CD Jak na to je tak trochu ze života. Každý text a pocity vyjádřené muzikou jsou ovlivněné určitou zkušeností z mého žití. Každá píseň je o něčem... veškeré texty a hudba jsou z mého pera. S výjimkou skladeb Jak na to, kde je spoluautorem textu bývalý bubeník Vláďa Řezáč, a text písně Zpověď napsal můj letitý kamarád Miloš Vnouček. CD jsme točili ve studiu TdB Production v Praze na Žižkově a jeho majitel Thomas má nemalý podíl na tom, že to zní tak, jak to zní. Má náš velký dík.

Kdybych ho chtěl porovnat s vaším minulým albem, najdu tam rozdíl?
První album nás nadchlo tím, co vše je možné ve studiu zaznamenat. Při tom druhém jsme už tak trochu věděli, co si můžeme dovolit. No a to je asi ten rozdíl. Myslím, že je to slyšet.

První CD jste křtili v RC Prdel, teď je to kulturák, očekáváš vyšší návštěvnost? Asi jsme přeskočili zásadní informaci, kdy a kde CD pokřtíte.
Křest prvního alba se moc povedl. Přišli známí, bylo to fajn. Druhé album jsme chtěli představit trochu kultivovaněji, a to už ve zmíněném RC Prdel nejde. Moc se na tuto akci těšíme. Přípravy vrcholí. Už tento pátek 26. ledna v KD Plzeňka Beroun. A k našemu úžasu přislíbil účast i muzikant z nejvyšší ligy, pan Roman Dragoun. Takže pokud vše klapne, mohl by to být velmi slibný 'začátek' kapely Tak Akorát v novém složení.

V jakém složení to tedy bude?
Za bicíma je Honza Matoušek, klávesy obsluhuje Jan Kubát, baskytaru mačká Jiří Václav Svatoš a kytary, zpěv, texty a hudba Pepa Zlámal.

Roman Dragoun, legenda, k tomu asi není co říct. Bude jen křtít, nebo i zahraje a zazpívá?
Roman bude v roli kmotra a určitě i zahraje.

Křest je tu cobydup, co potom, jaké jsou plány na letošní rok?
Plány máme jistě jako každá podobná kapela. Jen se musíme trochu srovnat. Přece jenom, Honza za bicíma je s námi od půlky listopadu. Další vystoupení máme 9. března v Loděnici u Berouna. Poté chceme objet kluby a nějaký ten fesťák... to se uvidí.

Plánujete i videoklip? Je na CD nějaká píseň, o které si myslíte, že to bude hit, nebo si jiným způsobem zaslouží být zpracována na filmový pás?
Jsem si vědom toho, že dnes kapela bez videoklipu (který bude na úrovni) jako by nebyla. Určitě o tom přemýšlíme, ale... Za mě – mám tip, která skladba by si zasloužila více pozornosti. Je to určitě Pohoda čas. Podle mě se tam povedlo to, o co se snažím při skládání. Je tam přesně ta nálada, co tam má být. A ačkoli se tomu může mnoho lidí bránit, přesto to nutí k zamyšlení.

Jak se daří rocku a bigbítu vůbec v Berouně? Rockových klubů tam máte vícero.
Moc bych si přál, aby to v Berouně trochu víc žilo. Zatím je to tu slabé. A tak se třeba i my zasloužíme o to, že bude kam zajít na slušnou muziku, bez vulgarismů, mezi normální lidi.

Závěrem nějaký vzkaz, motto či moudro?
Moudro – to zní hrozně. Ale přece jenom mě něco napadá. Co kdybychom se zkusili k sobě navzájem chovat překvapivě hezky? Myslím, že by nám to všem vyrazilo dech. A to je pěkná představa. Co takhle Začít sám každej u sebe?

www.tak-akorat6.webnode.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Rozhovory & Profily:
INEKAFE - Kofeinový retro(zhovor)

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund