inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Brute 20th Anniversary – Oslava narodenín v znamení totálneho death metalu
Publikoval: JO - Neděle, 21.01. 2018 - 23:11:56
Rubrika: Aktuality

Text: Slovak Metal Army

Tento rok BRUTE oslavujú dvadsiate narodeniny. Čo by mnohí z nás za to dali, keď už máme po 4 kríže na chrbtoch? Čokoľvek... a možno aj nie, každopádne mať 20 rokov kapelu na Slovensku a fungovať tak, ako Steve so svojou bandou, tomu sa hovorí umenie, zanietenosť a hlavne srdce na dlani. Steve to však dokázal, a tak tento rok k okrúhlemu výročiu povedie svoju družinu priamo do ružomberského podniku Nové Korzo, kde sa nachádza samotné hniezdo Slovak Metal Army, pod logom ktorého v roku 2017 vyšiel tretí album Henchmen.

Je logické, že je práve tento koncert pre nás prioritou roku 2018. Vedie nás k tomu niekoľko faktorov. Tým najzásadnejším je, že Brute je kapela, ktorá si takúto udalosť a pozornosť určite zaslúži. Hoci do zahraničných štruktúr sa výraznejšie ešte len dostáva, na domácej scéne patrí k ikonám. Vďaka svojej hudbe, vďaka svojmu prístupu a vďaka ľuďom, ktorým v žilách tečie krv infikovaná vírusom nazvaným Steve. Brute majú za sebou 2 dekády a to je potrebné patrične osláviť. Poďakovať sa im za tú vôľu, s ktorou to na Slovensku vydržali, a oceniť ich chuť ísť ďalej, bojovať a reprezentovať našu krajinu, ktorej scéna je svojím spôsobom veľkolepá. Brute sa vlani, tesne po vydaní albumu posilnili a svoju úderku roztiahli až na päťčlennú formáciu. Steve dal dokopy junákov, ktorí sú verní, majú radi ľudí a hlavne chcú hrať, a preto veríme, že práve na Brute 20th Anniversary to súčasná partia poriadne rozbalí.

Prihlás sa na Brute 20th Anniversary Show a nezabudni pozvať aj svoju partu!
FB event – www.facebook.com/events/1895583930459466
01. 09. 2018 – Ružomberok, Nové Korzo

Zakúp si vstupenku už teraz!
Ticketportal:
www.ticketportal.sk/Event/BRUTE_20th_ANNIVERSARY_DEATH_METAL_FESTIVAL
SMA e-shop:
www.slovakmetalarmy.sk/produkt/vstupenka-brute-20th-anniversary-show

Čo náš čaká?
Hoci plány s line-upom boli trochu iné a chceli sme do Ružomberka doviezť o niečo väčšie mená, trh zo šnúrami v Európe a niekedy veľmi náročné vyjednávanie s manažmentami boli proti a tak trochu nás pritlačili k múru. Podarilo sa ale namiešať zostavu, ktorá uspokojí, zaujme a ktorá dá hlavne tejto akcii poriadnu hodnotu a špičkovú tvár s menami, ktoré tu nie sú bežne viditeľné. Z pôvodného plánu piatich kapiel tak line-up narástol až na 8 zástupcov zo 6 krajín, a koncert tak dostal príchuť indoorového deathmetalového festivalu. To je samozrejme ale len dobre. Nové Korzo pre tento koncert dostane podporu profesionálneho aparátu aj so zvukárom, stoly plné hudobného merchu, ale taktiež atmosféru, na ktorú je možné tešiť sa mesiace dopredu. Veríme totiž, že na túto oslavu, venovanú predovšetkým kapele Brute, príde veľa fanúšikov a zároveň priateľov z iných kapiel, a to či už zo Slovenska, alebo Moravy a Čiech.

Ďalším bonusom tejto show ale bude darček, ktorý dostane každý návštevník koncertu, ktorý si zakúpi vstupenku v predpredaji či už cez Ticketportal, alebo e-shop SMA. Tým bonusom je plnohodnotná CD kompilácia Brute, ktorá bude obsahovať výber skladieb zo všetkých demáčov a albumov Brute + bonusový song, nahratý špeciálne pre túto príležitosť. Tento výber je čisto v réžii Stevea a pozor, jedná sa o plnohodnotné CD s bookletom, takže žiadne odbitie v podobe nejakého proma. Počet týchto CD sa bude viazať na počet predaných vstupeniek v predpredaji, a preto budeme samozrejme radi, ak sa priamo teraz čeknete na predajné portály a lístok si rovno zabezpečíte. Linky sú kúsok vyššie, alebo na konci článku.

Opäť originálna zostava v Ružomberku!
Áno, aj po vzore a dobrých skúsenostiach z Brutal Grooves Tour a našich minulých organizačných aktivitách bola zostava tejto show namiešaná nielen reprezentatívne, ale aj zaujímavo s ohľadom na kvalitu a charakter kapiel a tiež s dôrazom na to, aby mená z tohto line-upu boli dostatočne originálne a pre fanúšikov tak priniesli zážitok, s akým sa doteraz stretávali zriedka.

FEEL A CURSE – kapela, ktorá môže ísť príkladom (death metal, Liptovský Mikuláš)
www.facebook.com/FeelACurse
O partii z 'Mikuláša' sa vie, že chodí na koncerty, kde sa dá, a metalovou kultúrou proste žije. Support ako má byť. Nielen pivo a pálenka, ale aj podpora. Do bandy patria aj chalani z kapely Feel A Curse. Sú to maníci, ktorí hudbou žijú v tom pravom slova zmysle. Nielen tvoria, ale chodia na koncerty iných kapiel, dokázali si vo vlastnej réžii vydať album a patria aj medzi tých, ktorí podporujú kapely a labely kúpou albumov a merchu. A práve toto všetko sú dôvody, prečo budú Feel A Curse so svojím valivým a úderným deathmetalovým prejavom hrať práve na Brute 20th Anniversary Show. Samozrejme veríme ich prejavu, koncentrácii a tisícpercentnému prístupu.

ASILENT – exotická formácia so silou Golema (brutal death/grind, Singapur)
www.facebook.com/AsilentBand
Je to niečo nové, niečo v našich končinách nevídané a hlavne niečo, čo si človek zapamätá na celý život. Asilent sú kapelou, ktoré štýl je úderný a zameriava sa na rytmické sekcie. Chalani majú na konte 2 albumy a na nich dohromady zmiešali zásadné prvky death metalu a grindcoru. Prezentujú sa tak veľmi dynamickou a údernou tvorbou, ktorá k death metalu rozhodne patrí a hlavne pre prezentáciu naživo je ako stvorená. Aj krajina pôvodu kapely, ktorou je Singapur, bude pre fanúšikov natoľko zaujímavá, že náš koncert proste neobídu a poznačia si ho do kalendára tak ako letné fesťáky.

INTEGRAL – priekopníci spojenia technického deathu a melodiky (technical melodic death metal, Taliansko)
www.facebook.com/integralbandofficial
„Keď som sa prvý krát dostal k albumu Resilience od týchto technicky zameraných Talianov, ani vo sne by ma nenapadlo, že ich budem o nejaký čas nato bookovať na narodeninovú party Brute. A stalo sa. Uvažoval som naozaj nad mnohými variantami, ako dať dokopy zostavu, ktorá by nebola nudná a kapely by sa tu nepodobali ako vajce vajcu. Integral sa do mojej hlavy zavrtávali čoraz hlbšie a nakoniec som sa odhodlal ich osloviť a načrtnúť im víziu našej výnimočnej akcie," hovorí organizátor Juraj Harín. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, a Taliani sú v playliste večera. „Neukrývam v sebe nadšenie, pretože je to banda, ktorá dokáže byť extrémne rýchla, technická, no tiež výrazne melodická a opäť dokonale podčiarkuje rôznorodosť tejto akcie. Práve technicky ladený brutal death metal je pomerne náročný, no patrí mu značne veľké publikum. O to viac sa teším, ako budú Integral krstiť pódium v Novom Korze svojím potom," dodáva Harín.

INFECTED CHAOS – deathmetaloví bojovníci vychovaní na klasike (sick death metal, Rakúsko)
www.facebook.com/InfectedChaos
Sú kapelou, o ktorej sa v našich končinách moc nehovorí. „Ja osobne ich však považujem za deathmetalovú klasiku, ktorá pracuje na akejsi báze Amon Amarth, avšak sú o čosi tvrdší a špinavší. A práve toto ma na nich totálne zaujalo," podotýka Juraj Harín. Ich death metal je priamo chorobný, no je postavený na akomsi severskom znení starej školy. Oba albumy kapely však nepostrádajú ani značnú dávku ťahavej melodiky, ba dokonca ani rýchle násypy. Infected Chaos tak ponúkajú dosť originálny štýl, pri ktorom sa dá rozbiť hlava o podlahu, ale tiež si vydýchnuť a vychutnať ich set za pomoci kývajúcej hlavy. Rakušáci prinesú do Ružomberka ďalší deathmetalový rozmer, aby potvrdili veľkosť a majestátnosť tohto extrémneho metalového žánru.

SUBURBAN TERRORIST – zabijácka a moderná brutalita, ktorá nakopáva zadky (brutal death metal, Beluša)
www.facebook.com/suburbanterorist
Death metal sa zo svojej pôvodnej podoby rozrástol do viacerých smerov, čo sa dá považovať za logický vývoj. Prilepila sa k nemu aj značná tvrdosť, brutalita a tiež rýchlosť, ktorá ho dostala do úplne iných rozmerov. Práve energiu atómového výbuchu reprezentujú svojím rukopisom aj Suburban Terrorist z Beluše, ktorí sú rýchli, brutálni, no zároveň aj moderní. Z ich riffov na koncertoch odpadáva mäso z tiel a na podlahách priestorov vyhradených pre mosh pit vytvára koberec plný lepkavého materiálu. Chalani svoju tvorbu berú vážne a už tento rok v lete uzrie svetlo sveta ich nový album. Zároveň je to kapela, ktorá sa pridala do rodiny Immortal Souls Productions, a ich miesto práve na Brute 20th Anniversary je preto viac ako reprezentatívne. O aktivitách kapely platí presne to isté, čo u chalanov z Feel A Curse.

WORLD END MAN – import deathmetalovej harmónie (fast detah metal, Japonsko)
www.facebook.com/worldendman
„Táto formácia z Japonska sa pre mňa stala jednou z mála, ktorá má vo svojich riffoch akúsi zvláštnu harmóniu," prezrádza Juraj Harín. Hoci kapela disponuje neveľkým množstvom materiálu, ten je veľmi energický a znie veľmi tvrdo. Kdesi v jeho útrobách je ale ukrytá aj časť melódie a naopak grindcorovej sily a energie. Keďže World End Man budú v lete okupovať krajiny Európy, bolo by naozaj nerozumné ich nepritiahnuť na Slovensko a opäť vám neukázať ďalšiu tvár death metalu z ďalekej krajiny, akou Japonsko rozhodne je. World End Man sa naučili hrať rýchlo a prvky extrémneho metalu, ktorým však kraľuje death metal, zlúčiť do hudobnej harmónie, ktorá je naozaj brutálna a znie špičkovo. Toto bude ďalší náter smerujúci pod pódium, kde sa jednoznačne strhne pekelný mosh. Telá sa budú nosiť na rukách!

CARNAL TOMB – old school v podaní týchto Nemcov vyhladí aj zombies z Walking Dead (old school death metal, Nemecko)
www.facebook.com/CarnalTombDeathMetal
„Old school death metal pre mňa v tom pravom slova zmysle znamená severskú, a to predovšetkým švédsku HM-2 scénu z prelomu 80/90 rokov," predstavuje formáciu Juraj Harín. Ten nezameniteľný chrapľavý zvuk, nehumánny growling a hnijúce melódie, tú čistotu poslednej cesty pred večným odpočinkom, dokonale reprezentujú aj Carnal Tomb z nemeckého veľkomesta Berlín. Ich skladby vytvárajú obraz praskania hrobových platní a vyliezania zohavených tiel spod zeme. Ich skladby sú hostinou mŕtvol. Ich skladby sú old school death metalom v pravom zmysle slova. Na podporu Brute a ich oslavy tak zahrajú skutoční strážcovia cintorínov a ako jediná kapela večera z tejto vetvy death metalu zastavia prietok krvi v telách fanúšikov tak, aby ich torzá začali naháňať kšeft miestnym truhlárom. Zdá sa, že to bude to pravé deathmetalové peklo, ale chceme vlastne niečo iné?

BRUTE – je vari charizmatickejšia družina, ako je tá Steveho? (death metal, Vranov nad Topľou)
www.facebook.com/brute.esdm
Hlavnou hviezdou večera má byť oslávenec. 20 rokov existencie majú za sebou Brute a tento večer bude patriť hlavne im. Veríme, že práve meno Brute bude tým hlavným dôvodom, kvôli ktorému do Ružomberka prídete, a vznikne tu tak návšteva taká pekná, ako to býva u veľkých zahraničných mien. S úctou a rešpektom tu preto privítame všetkých fanúšikom, na ktorých čaká originálny darček práve od tejto kapely.

Sú aj ďalšie dôvody, prečo prísť na Brute 20th Anniversary Show?
- To už necháme na každého z vás. Ak niekomu z vás nestačí fakt, že sa jedná o narodeniny jednej z naj kapiel slovenskej scény, snáď potešia aj ďalšie veci.
- Zostava je naozaj rôznorodá a exotická. Každá z nich hrá death metal, no každá ho hrá inak. Kapely so sebou prinesú merch, muziku a na ich podporu si môžete z koncertu odniesť aj nejakú pamiatku navyše.
- Tisícku produktov ponúkne aj distro SMA, kde si za veľmi špeciálne ceny budete môcť nakúpiť CD z celého sveta a tiež nejaký ten merch.
- Brute bude mať k dispozícii kombo všetkých 3 albumov + výročné kompilačné CD a toto kombo sa bude dať zakúpiť jedine na tomto koncerte a len pokope. K dispozícii však budú aj reedície prvých dvoch albumov a tiež viacero motívov Brute na trikách.
- Ako to už bolo spomenuté, ku každej vstupenke z predpredaja bude zdarma pridelené kompilačné CD Brute, ktoré bude inak samostatne nepredajné. Pri príležitosti tejto show budú vyrobené aj špeciálne triká.
- V Ružomberku sa opäť stretne značne originálny line-up, ktorý vďaka jeho charakteru býva skôr zriedkavý, no práve to podčiarkuje jeho silu.
- Stretnete tu veľa priateľov, hudobníkov z iných kapiel, a ktoré z nich si vychutnáte v kotli, a ktoré na terase, bude len a len na vás.
- Ak budete chcieť stihnúť nočné vlaky, stihnete ich a nebudete musieť odchádzať z koncertu skôr. Ak bude chcieť niekto prespať, možnosti sú tu tiež.

No a na záver priatelia... najkrajšie predsa bude držať komunitu metlákov pokope! Tešíme sa na vás všetkých, predpredaj je rozbehnutý, zabezpečte si lupene, ku ktorým bude aj CD Brute, čo najskôr.

Ticketportal:
www.ticketportal.sk/Event/BRUTE_20th_ANNIVERSARY_DEATH_METAL_FESTIVAL
SMA e-shop:
www.slovakmetalarmy.sk/produkt/vstupenka-brute-20th-anniversary-show


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund