Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

HLASkontraBAS přichází s novým animovaným klipem
Publikoval: JO - Úterý, 09.01. 2018 - 23:37:25
Rubrika: Aktuality

Text: Anna Mašátová
Foto: archiv skupiny

Zpěvačka Ridina Ahmedová a kontrabasista Petr Tichý pod hlavičkou společného projektu HLASKONTRABAS přicházejí s druhým videoklipem ze stejnojmenného alba, které vyšlo loni na podzim. Filmové ztvárnění skladby Černým lesem kombinuje animace s reálnými záběry z prostor automatických mlýnů v Pardubicích, jeho autorkami jsou výtvarnice Veronika Svobodová a Anička 'Krtička' Fukátková. Videoklip Černým lesem, který láká jak na samotné album nominované na Cenu Anděl v kategorii 'World Music', tak i na lednové koncerty, je ke zhlédnutí zde
www.youtube.com/watch?v=l6hZ-pddZBw.

„Skladba Černým lesem je jediná z alba, kterou hrajeme bez smyček," vysvětluje Ridina Ahmedová. Výtvarnice si ji vybraly samy. „A my byli rádi, protože nás představuje v jiné poloze než té loopingové, která na albu dominuje. Znala jsem Aniččinu práci a oslovilo mě, že dokáže pomocí jednoduchých prostředků vytvořit něco, co je výtvarně působivé, mnohovrstevnaté a má to silný emocionální náboj," doplňuje Ridina Ahmedová.

Anička 'Krtička' Fukátková, která se nedávno například postarala o výtvarnou složku filmu 8 hlav šílenství, přizvala k práci na videoklipu spolužačku ze scénografie Veroniku Svobodovou, se kterou ji pojí spolupráce na autorském bytovém představení Pouť. „Snadno se naladíme na stejnou vlnu a rády společně hledáme a objevujeme pro nás nové formy a výtvarné prostředky," říká Anička 'Krtička' Fukátková. Na začátku byla práce s meotarem, na kterém vytvářejí a promítají jednoduché grafické obrazy. „Následně se nám do klipu vloudila loutka a my jsme pak hledaly reálné prostředí, kde bychom mohly s loutkou i meotarem pracovat." Volba padla na budovu automatických mlýnů v Pardubicích, kterou Anička 'Krtička' Fukátková znala díky umělecké rezidenci. „Je to fascinující prostor s řadou zajímavých industriálních detailů a zákoutí. Zdálo se nám, že právě tento prostor se skvěle doplní s temnou atmosférou písničky," uzavírá výtvarnice.

Zpěvačka Ridina Ahmedová a kontrabasista Petr Tichý na prvním společném albu HLASkontraBAS dokazují, že více pro vznik intenzivní, vzrušující, zajímavé a svobodné hudby není třeba. Pouze dva lidé a dva nástroje – ženský hlas a akustický kontrabas – a navíc jako třetí člen jejich formace loopstation, přístroj umožňující nahrávat ve více stopách přes sebe. Album, které vyšlo na značce Polí5, obsahuje osm autorských skladeb – písní beze slov. Žánrově se pohybují na rozhraní jazzu, minimalismu, vážné hudby, soulu, alternativy, i když, jak oba hudebníci uvádějí: „Škatulky jsou pro nás asi dost krátké. Děláme hudbu, která nás těší, jde o průnik našich světů." Na albu se odráží sehranost obou zkušených osobností české scény, které dosáhly během mnoha let společného koncertování.

Více informací na www.hlaskontrabas.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund