inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

River Of Time – Revival
Publikoval: JO - Neděle, 24.12. 2017 - 00:25:42
Rubrika: Recenze

RIVER OF TIME – Revival
Art Of The Night Productions / 51:25

Myšlenku o vzniku této skupiny, původně tehdy projektu, vyslovil někdy v roce 2003 vyznavač metalové hudby, vokalista a kytarista kapely Goddess Of Sin Marcin 'Velesar' Wieczorek. Tato idea v něm pak dřímala celých 10 let, než se realizace River Of Time dočkal. Nejdříve však dal na čas k ledu Goddess Of Time, posléze ukončil čtyřleté působení ve známých folkmetalových Radogost, kterým pomohl nahrát i nazpívat vynikající album Dark Side Of The Forest z roku 2012, a v roce 2014 se s vervou pustil do shánění jednotlivých členů pro svou vlastní kapelu, které brzy nalezl, a počal tvořit nový materiál pro album.

Debut Revival se nahrával a mixoval v Gorecords Studio ve Wodzis³awi. Produkoval ho 'Velesar' s River Of Time a celkový výsledek s mixem heavy a thrash metalu je velmi uspokojivý, tak si ho tedy zrekapitulujme, protože Revival mi padl vpravdě do gusta. Už krátké Intro nasvědčuje tomu, že to bude pořádný fičák, když se ozve obrovský vichr, do toho hromy a blesky, velká průtrž mračen, a tu vstoupí uhrančivé housle s deprimujícím motivem vyvolávajícím napětí, které rázem s nástupem River Of Time vybouchne, baskytara zahřmí a síla vzpruží, čímž jsme se dostali do titulní Revival, kde hned v úvodu na sebe strhnou pozornost svým kytarovým uměním bratři Krzysztof a Adam Całkovi. Zazní zde poprvé vynalézavé kytarové Adamovo sólo a až po dvou minutách dojde i na 'Volesarův' zpěv, který se tu představuje v tom pravém světle. V thrashmetalově laděné Creaking Stairs už ale musí 'zapnout' svůj agresivní vokál, což se mu velice dobře daří. Následuje jedna z nejtvrdších skladeb Dedication s těžkým kytarovým riffem. Tohle je opravdu parádní číslo – prostě zabijácká pecka. Překrásně dotáhnuté tóny v kytarovém sólu a úderná rytmika v podání těžké mašiny baskytaristky Pauliny 'Nemesis' Bugiel, která zde do úmoru hobluje, jsou vážně na vysoké úrovni. Taktéž se dá vyzdvihnout přesný bubeník Łukasz Obiegły. Je to mlátička, která svůj um plně dokazuje v následujícím rychlém kousku Speed. Tohle je přesně jeho parketa. Ta neobvyklá sehranost bratří mě opravdu nadchla, když Adam hraje perfektně propracovaná kytarová sóla i vyhrávky a starší Krzysztof mu v tom mistrně napomáhá i zdatně sekunduje. V tomhle nemá kapela chybu a velice dobře se tím otvírá velký manévrovací prostor pro samotného 'Volesara'. To výživně dokumentuje v Too Many Lies, kde se 'Volesar' vokálně přímo vyžívá. Je to jedna z perel tohoto alba a kytarové sólo je jak z konce šedesátých let.

A vše pokračuje dál v Bloody Rain, což je takovým přímým pokračováním toho, co už tady bylo, a z každé další skladby se valí čím dál těžší dým. To plně platí právě o této pecce, ve které velice zaujme nejen Adamovo kytarové sólo, ale i samotný 'Volesar', který si tu skvěle pohrává s tóninami – zpívá dvojhlasně a zároveň zde také vypjatě zvedá hlas. To Broken Innocence je určitě nejrychlejší skladbou na desce a počáteční rychlost navíc ještě pěkně vygraduje. Ultra rychlé je i Adamovo kytarové sólo a perfektně dynamicky tu šlape i rytmika. 'Volesarovi' zrovna takové kousky plně vyhovuji. A je tu jeden z vrcholů tohoto alba, song I Hate You, kde se představují také dva významní hosté, a to multiinstrumentalista Marcin 'Froncek' Frąckowiak na bicí, známý především z působení v legendárních Stos (dnes Vane), a sólový kytarista Dawid Holona působící v Keep On Rockin'. Tady to nabývá ještě vyšších rozměrů i kytarově a sólo je zde zahrané s ještě větší technickou vyspělostí. Taktéž bicí jsou tady hodně free. Celý song provází ďábelské tempo a text i refrén jsou zde pro 'Volesara' takovou pravou slovní hříčkou. Když už jsem se teď zmínil o technice, právě následující Mirror's Edge je taková techničtější věc a je progresivnější než ostatní skladby, navíc s měnící se atmosférou. Také zde v závěru zazní Adamova super kytarová vyhrávka s brilantním sólem a ke slyšení je zde i krátké sólo na bicí. 'Volesar' si tu musel sáhnout na dno svých možností, ale zvládl to znamenitě. Album dovrší ke spokojenosti i závěrečná skladba Violator's Cave, která také v ničem nevyměkla, což je jen dobře. 'Volesarovi' plně sedla a vypořádal se s tím opravdu náramně. Je to parádní věc na závěr!

Nevím, kam na takové nápady – hlavně tedy originální – v kytarových sólech bratři Całkové chodili, ale byl jsem z toho poslechu opravdu dojatý. Ona ta bratrská souhra obou kytar je příkladná. A kytarová sóla mladšího Adama Całky jsou jako z partesu, proto mě dost zklamalo, že River Of Time následně opustili. Ale je to možná logické – mají své dvě vlastní skupiny v Radlinu a v Rybniku a chtějí se plně soustředit na své mužské seskupení Ironbound a mužsko-ženské Crimson Ice. Snad o nich brzy uslyšíme, protože mají před sebou skvělou budoucnost. Náhradu za ně jsem už vlastně představil, ovšem s jednou malou změnou – Marcin Frąckowiak bude hrát rytmickou kytaru, ale je dost možné, že bude hrát i na jiné nástroje. 'Volesar', momentálně žijící v Českém Těšíně, bude mít tak k dispozici muzikanty z různých koutů Slezska. Určitě se s tím nějak popasují. River Of Time se už na počátku kariéry uvedli debutem Revival v tom nejlepším světle.

minimum 1, maximum 5 Karel 'Kajarock' Šustík

www.riveroftime.pl


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund