ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

The Agony – Křest alba 689
Publikoval: JO - Pátek, 22.12. 2017 - 19:25:37
Rubrika: Reportáže

THE AGONY – KŘEST ALBA 689
20. prosince, Praha, Vagon

Text: Lukáš Loužecký
Foto: Lukáš Loužecký

Holčičí kapela THE AGONY pokřtila jen několik dní před Vánocemi svou druhou dlouhohrající desku s názvem 689 v pražském klubu Vagon. Ale nebojte se, nejedná se o žádné Spice Girls, ale prvotřídní rockové ženy. Vzhledem k jejich říznému repertoáru a speciálním hostům bylo jasné, že se bude jednat o parádní předvánoční večírek.

Na místo jsem se dostal notnou chvíli před začátkem, který byl naplánován na 21.15. Stihl jsem díky tomu zkoušku před koncertem a prohlédnul si stánek s merchem. Holky si nechaly vyrobit nová trika s nápisem 689, placky či plakáty. Samozřejmě nechyběla ani albová piva z pivovaru Lužiny, která jsou rozhodně zajímavým suvenýrem. Vedle toho si mohli návštěvníci koupit i lístky do tomboly, ve které byly opravdu zajímavé ceny.

Přesně načas přišly na pódium Nikola, Katie, Terka a Kajda, které rozjíždějí svůj nekompromisní heavy rock po vzoru Girl School a dalších podobných skupin. V sále bylo vedle jejich rodiny a přátel zejména tvrdé fanouškovské jádro, které už tušilo, co má očekávat. I přesto byl tento večer značně specifický, a to díky bohatému raritnímu playlistu. Zastoupena byla takřka celá diskografie, takže si každý našel svou pecku. Dočkali jsme se i skladeb z prvního EP, které už holky tak často nehrají. Mezi prvními zazněly i ty moje oblíbené s názvy T.W.S. nebo Be My Fire. Holky drtily své kytary, baskytaru i bicí na plný pecky, takže se z repráků linul pořádný heavy zvuk. Vzhledem k ženskému obsazení kapely nechyběla ani velká porce sex-appealu, která ještě přidávala na výborné atmosféře. Holky jsou prostě kočky a na pódiu to umí prodat. Od toho se odvíjela i vtipná historka (asi ne pro samotnou aktérku), kdy zpěvačka Nikola odhalila jednu bradavku. Našemu fotoaparátu to bohužel uniklo. No vlastně je to nakonec dobře, protože jsme aspoň mohli zachovat Nikolinu důstojnost. Ale konec vtípků, protože na řadu přišel slavnostní křest. Na ten si vedle velkého množství alkoholu The Agony vzaly i čtyři opravdu speciální hosty. Mezi pozvanými nechyběli Kuba Ryba z Rybiček 48, Martin Kolinss z Debustrolu a Harleje, Matěj Homola z Wohnoutů a Klaudius Kryšpín z Pražského výběru. Na pódiu se tak objevila sestava lidí, která tvoří historii hned několika hudebních žánrů. Každý včetně samotných aktérek pronesl k desce proslov podle svých nejlepších schopností a možností. Atmosféra byla ryze přátelská, přičemž od některých jsme se dočkali klasických frází. A jestli se vám to nelíbilo, 'tak se všichni userte'.

Po křtu ještě zůstal mezi holkami Martin Kolinss, aby si společně zahráli a zazpívali legendární song Paranoid. Ten si pobrukovala většina lidí v sále a probudil i již společensky unavené pařmeny u baru. Následovala další smršť starších i novějších songů v podání nekompromisního kvarteta. Dočkali jsme se i Kajdina bubenického sóla a samozřejmě již zmíněné tomboly. V ní byly vedle merche kapely i další zajímavé ceny v podobě předplatného Sparku a Fakkeru nebo lístky na libovolnou zastávku festivaly Hrady.cz. U této příležitosti byla oznámena novina, že i v příštím roce budou jedním z jeho účastníků právě The Agony. No nebudu lhát, žádný lístek jsem si nekoupil a hořce jsem toho litoval. Třeba předplatné hudebního časopisu by se mi hodilo. Ovšem nenechal jsem si zkazit náladu, protože to v tento večer ani nešlo. Když může člověk poslouchat na koncertě kvalitní hudbu a ještě je na co se dívat, tak prostě nemůže být nespokojený. The Agony se dočkaly i hlasitého vyvolávání, zpěvačka Nikola si střihla svůj první crowd surfing a všechny členky kapely jistě odcházely domů zcela spokojené a emocionálně nabité.

Nezbývá než holkám popřát řadu dalších skvělých desek, a především výborných koncertů. Tenhle se stal pro jejich fanoušky doslova legendárním. V příštím roce ovšem oslaví The Agony pětileté výročí, takže se určitě můžeme těšit i na další nepřekonatelné rockové večírky.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund