inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Thrashmetaloví Kreator posilují line-up Ostravy v plamenech
Publikoval: JO - Čtvrtek, 07.12. 2017 - 18:12:31
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar
Foto: Jiří Olszar

'Bohové násilí' byli vyslyšeni, respektive byla vyslyšena mnohá přání fanoušků, kteří se chystají na příští ročník festivalu Ostrava v plamenech, jenž proběhne ve dnech 3.–4. 8. 2018 v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovice. Právě v mnoha přáních zaznělo jméno německé thrashmetalové ikony KREATOR, která se tak po několika letech opět vrací do Ostravy, a to dokonce na stejné místo činu.

Kreator patří bezesporu mezi špičku světové thrashmetalové scény, což dokazuje i jejich stálá koncertní či vydavatelská aktivita. V Evropě snad neexistuje žádný významnější festival, kde by se tato čtveřice z Essenu nepředstavila. Historie kapely se datuje k začátku 80. let, kdy se Miland 'Mille' Petrozza (zpěv, kytara), Jürgen 'Ventor' Reil (bicí) doplněni o tehdejšího baskytaristu Roberta Fiorettiho rozhodli naskočit do právě se rozjíždějícího thrashmetalového rychlíku. Po dvou letech vypilovali muziku a v roce 1984 konečně dali kapele i definitivní název – Kreator. Rok nato celý svět ohromili debutem Endless Pain, a zařadili se tak právem mezi nejlepší thrashmetalové spolky tehdejší doby. A tento statut si udrželi až dodneška. To dokazují jak vyprodané koncerty, tak i nově vznikající nahrávky. Ta letošní, s názvem Gods Of Violence, patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co kdy němečtí thrasheři vydali. Na ní se podíleli kromě Milleho Petrozzy a Jürgena 'Ventora' Reila i baskytarista Christian 'Speesy' Giesler a kytarista Sami Yli-Sirniö (Waltari). K nové desce vydali i několik singlů a výborných videoklipů. Ten poslední s názvem Hail To The Hordes vypustili do světa v listopadu a zhlédnout jej můžete zde: www.youtube.com.

Kreator se tak zařadili po bok další metalové legendy SAXON, která byla potvrzena jako první headliner příštího ročníku Ostravy v plamenech. Fanoušci britské legendy na její nový počin teprve čekají – řadovka Thunderbolt vyjde 2. února příštího roku –, ovšem už nyní si mohou dopřát menší ochutnávku. Tento měsíc se totiž Saxon pochlubili zbrusu novým videoklipem k titulnímu songu Thunderbolt. Vychutnat si jej můžete prostřednictvím odkazu www.youtube.com. Dalším zahraničním hostem budou italští symfonici WIND ROSE, v jejichž tvorbě najdeme i prvky progrese a power metalu, a to přesně v takovém duchu jako na letošní novince Stonehymn. Tradice ženských vokálů zůstane na festivalu zachována díky bulharské heavymetalové formaci RAMPART. Více jak deset let na scéně a čtyři vydaná alba, tady rozhodně nelze hovořit o nezkušených zelenáčích.

Ani 'tuzemská' scéna nepřijde na Ostravě v plamenech zkrátka. Třicet let existence sem přijedou oslavit hardcore/metaloví EDITOR. Tahle drsná slovenská smečka si letos rovněž připsala na konto novou desku Old School a ochutnat ji můžete prostřednictvím odkazu www.youtube.com, kde najdete video k titulnímu songu. A když Ostrava v plamenech, tak zde samozřejmě nemůže chybět ani to nejlepší, co může 'ocelové město' nabídnout. Scházet tak nemůže ostravská crust/rock'n'rollová mlátička MALIGNANT TUMOUR. Letos se na festivalu výborně představila i na popularitě stále rostoucí formace TRAKTOR, a tak se mohou fanoušci těšit příští rok na repete. K festivalovým stálicím jednoznačně patří i domácí DOGA. Ta se před pár dny pochlubila novou deskou Hard Werk, takže návštěvníci se mohou těšit nejen na klasické hity, ale i zbrusu nové fláky. Po několika letech se na festival vrátí i maskovaní psy-core/metaloví DYMYTRY. Ti se letos pochlubili hned dvěma EP nahrávkami – Sedmero krkavců a United We Stand.

Tím ovšem výčet účinkujících pro příští ročník Ostravy v plamenech zdaleka nekončí a podle pořadatelů se fanoušci mohou těšit ještě na několik zajímavých zahraničních hostů. Sledujte proto aktualizované informace na stránkách www.ostravavplamenech.cz nebo Facebooku
www.facebook.com/ostravavplamenech. Vstupenky za aktuální cenu 990 Kč (VIP 2500 Kč) zakoupíte na www.ticketportal.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund