ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Thrashmetaloví Kreator posilují line-up Ostravy v plamenech
Publikoval: JO - Čtvrtek, 07.12. 2017 - 18:12:31
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar
Foto: Jiří Olszar

'Bohové násilí' byli vyslyšeni, respektive byla vyslyšena mnohá přání fanoušků, kteří se chystají na příští ročník festivalu Ostrava v plamenech, jenž proběhne ve dnech 3.–4. 8. 2018 v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovice. Právě v mnoha přáních zaznělo jméno německé thrashmetalové ikony KREATOR, která se tak po několika letech opět vrací do Ostravy, a to dokonce na stejné místo činu.

Kreator patří bezesporu mezi špičku světové thrashmetalové scény, což dokazuje i jejich stálá koncertní či vydavatelská aktivita. V Evropě snad neexistuje žádný významnější festival, kde by se tato čtveřice z Essenu nepředstavila. Historie kapely se datuje k začátku 80. let, kdy se Miland 'Mille' Petrozza (zpěv, kytara), Jürgen 'Ventor' Reil (bicí) doplněni o tehdejšího baskytaristu Roberta Fiorettiho rozhodli naskočit do právě se rozjíždějícího thrashmetalového rychlíku. Po dvou letech vypilovali muziku a v roce 1984 konečně dali kapele i definitivní název – Kreator. Rok nato celý svět ohromili debutem Endless Pain, a zařadili se tak právem mezi nejlepší thrashmetalové spolky tehdejší doby. A tento statut si udrželi až dodneška. To dokazují jak vyprodané koncerty, tak i nově vznikající nahrávky. Ta letošní, s názvem Gods Of Violence, patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co kdy němečtí thrasheři vydali. Na ní se podíleli kromě Milleho Petrozzy a Jürgena 'Ventora' Reila i baskytarista Christian 'Speesy' Giesler a kytarista Sami Yli-Sirniö (Waltari). K nové desce vydali i několik singlů a výborných videoklipů. Ten poslední s názvem Hail To The Hordes vypustili do světa v listopadu a zhlédnout jej můžete zde: www.youtube.com.

Kreator se tak zařadili po bok další metalové legendy SAXON, která byla potvrzena jako první headliner příštího ročníku Ostravy v plamenech. Fanoušci britské legendy na její nový počin teprve čekají – řadovka Thunderbolt vyjde 2. února příštího roku –, ovšem už nyní si mohou dopřát menší ochutnávku. Tento měsíc se totiž Saxon pochlubili zbrusu novým videoklipem k titulnímu songu Thunderbolt. Vychutnat si jej můžete prostřednictvím odkazu www.youtube.com. Dalším zahraničním hostem budou italští symfonici WIND ROSE, v jejichž tvorbě najdeme i prvky progrese a power metalu, a to přesně v takovém duchu jako na letošní novince Stonehymn. Tradice ženských vokálů zůstane na festivalu zachována díky bulharské heavymetalové formaci RAMPART. Více jak deset let na scéně a čtyři vydaná alba, tady rozhodně nelze hovořit o nezkušených zelenáčích.

Ani 'tuzemská' scéna nepřijde na Ostravě v plamenech zkrátka. Třicet let existence sem přijedou oslavit hardcore/metaloví EDITOR. Tahle drsná slovenská smečka si letos rovněž připsala na konto novou desku Old School a ochutnat ji můžete prostřednictvím odkazu www.youtube.com, kde najdete video k titulnímu songu. A když Ostrava v plamenech, tak zde samozřejmě nemůže chybět ani to nejlepší, co může 'ocelové město' nabídnout. Scházet tak nemůže ostravská crust/rock'n'rollová mlátička MALIGNANT TUMOUR. Letos se na festivalu výborně představila i na popularitě stále rostoucí formace TRAKTOR, a tak se mohou fanoušci těšit příští rok na repete. K festivalovým stálicím jednoznačně patří i domácí DOGA. Ta se před pár dny pochlubila novou deskou Hard Werk, takže návštěvníci se mohou těšit nejen na klasické hity, ale i zbrusu nové fláky. Po několika letech se na festival vrátí i maskovaní psy-core/metaloví DYMYTRY. Ti se letos pochlubili hned dvěma EP nahrávkami – Sedmero krkavců a United We Stand.

Tím ovšem výčet účinkujících pro příští ročník Ostravy v plamenech zdaleka nekončí a podle pořadatelů se fanoušci mohou těšit ještě na několik zajímavých zahraničních hostů. Sledujte proto aktualizované informace na stránkách www.ostravavplamenech.cz nebo Facebooku
www.facebook.com/ostravavplamenech. Vstupenky za aktuální cenu 990 Kč (VIP 2500 Kč) zakoupíte na www.ticketportal.cz.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund