ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

MetalGate uvádí: Arch Of Hell – One Day
Publikoval: JO - Sobota, 02.12. 2017 - 21:11:13
Rubrika: Aktuality

Text: MetalGate

Na téma jednoho dne a událostí v něm lze narazit ledaskde, ať už v populární kultuře, kde vzpomeňme třeba na americký seriál 24 z roku 2001, nebo i v té klasické, kde kupříkladu James Joyce zarámoval do plochy jednoho dne svůj román Odysseus, a dokonce i v seriózním akademickém prostředí, kde nad tímto motivem rozmýšlel například francouzský filozof Maurice Blanchot ve své eseji La Folie du jour (Šílenství dne).

Je zkrátka něco fascinujícího na tomto časovém údobí, které se v širším kontextu jeví poněkud nepodstatné (nebo zcela, pokud byste to brali optikou geologického času), ale zároveň se v něm toho může tolik odehrát. K této tradici se v roce 2009 připojila i brněnská symphonicmetalová hydra ARCH OF HELL, která tomuto tématu věnovala svůj debut nazvaný příznačně One Day, a ačkoliv od jeho vydání uplynulo již osm let, stal se tento titul natolik žádaným, že nyní vychází u MetalGate Records jeho reedice v nové zvukové a grafické úpravě, a navíc obsahující unikátní bonusovou skladbu, kterou na prvním vydání nenajdete.

One Day je tedy koncepčním počinem, jelikož každá z jeho skladeb zpracovává konkrétní událost, moment, ale i emoci onoho dne. Třeba hned třetí skladba Black Night nás zavede do takzvané 'hodiny vlka', kdy na člověka místo spánku padne celá tíha světa. V One Moment pak můžeme najít ozvěnu Fichteho konceptu 'Streben', neboli každodenního usilování o jakýsi vytyčený cíl nebo ideál, který ani nemusí být dosažitelný. Dojde tu však i na čistě osobní emoční rovinu, například ve skladbách Only For One Day nebo Romance Of Afterlife, jelikož ony události, momenty a emoce se netýkají onoho dne obecně, ale mají konkrétní lidský rozměr hlavního protagonisty celé desky. Jinými slovy, One Day nepředkládá prostě jeden den, ale něčí jeden den. Kdo ten někdo je, ale není důležité. Klidně to můžete být právě vy.

Druhá iterace One Day vznikala během letošního jara v brněnském studiu Neuro Impulse Sound, které se postaralo jak o nový mix a mastering, tak i o nahrání již zmíněné bonusové skladby, která je unikátní hned ze dvou důvodů. Zaprvé se jedná o vůbec první čistě akustickou kompozici v historii Arch Of Hell, a zadruhé je svým způsobem synopsí celé desky, jelikož shrnuje její nejsilnější momenty. Novou grafickou úpravu si pak vzal na starost bývalý člen Arch Of Hell Marek Dvořák, který sice akcentoval původní vizualizaci alba, ale převedl ji do nového gardu.

Reedice debutového alba One Day vychází u MetalGate Records ve formátu digipack a objednávat ji můžete na MetalGate e-shopu.

Související odkazy:
www.metalgate.cz
www.archofhell.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund