inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Alvaro Soler, Light & Love
Publikoval: JO - Úterý, 28.11. 2017 - 14:40:37
Rubrika: Reportáže

ALVARO SOLER, LIGHT & LOVE
20. listopadu 2017, Praha, Forum Karlín

Text: Michaela Horáková
Foto: Peter Fulop

Španělský zpěvák Alvaro Soler už podruhé navštívil v tomto roce Českou republiku a opět se jednalo o beznadějně vyprodaný koncert. Už první zastávka v únoru byla velmi očekávanou událostí, proto se nebylo čemu divit, že se k nám vrátil v tak krátkém čase. Mně bohužel jeho první koncert v ČR nevyšel, o to více jsem se těšila na ten následující.

Když jsem v pondělí 20. listopadu přišla k Foru Karlín, kde se měl koncert odehrávat, blízko vstupu se už táhla opravdu slušná fronta fanoušků. Během čekání na otevření pokladny jsem najednou uviděla, jak si to za dveřmi míří ke vstupu kluci z kapely LIGHT & LOVE. Jakmile vyšli ven a zahlédli mě, na tvářích nás všech jste v tu chvíli mohli číst pocity překvapení. Během krátkého milého setkání jsem se od nich dozvěděla, že nabídku stát se předskokanem v ten večer obdrželi jen nějaký den nazpátek. Byl před nimi úkol odehrát pouze menší akustický set bez celé kapely ve vyprodané hale. Určitě to byl oříšek, ale nakonec si s ním kluci s pomocí pár vychytávek hravě poradili.

Jakmile se po osmé objevili na pódiu, odehráli několik svých nejznámějších hitů, dokonce i novinkový singl Where Are You Now, kdy se úplně spontánně po celé hale rozzářila světýlka mobilů. Celý set zakončili písní Calling, která rozezpívala a roztančila pro tento večer snad úplně všechny. Výběr předkapely není nikdy snadný, tentokrát ale měli pořadatelé při volbě opravdu šťastnou ruku. I na facebookové události se objevil komentář, že konečně snad po 158 letech se dočkali skvělého supportu. Já s tím musím samozřejmě souhlasit, protože tvorbu této partičky z Nového Jičína sleduji už delší dobu a podle mě patří k nejlepším současným interpretům u nás.

S blížícím se začátkem vystoupení hlavní hvězdy večera se napětí v sále dalo krájet. Když se zhaslo a krátce nato se připravená scéna oděla do zelené, to už návštěvníci začali neuvěřitelně nahlas řvát a pištět nadšením. Nejprve se na pódiu objevila kapela, která zahrála úvodní tóny hitovky Animal, když vtom se objevil samotný ALVARO SOLER a mohlo se začít s téměř dvouhodinovým mejdanem. Během toho stihl naživo představit skladby ze svého debutu Eterno Agosto, ale dočkali jsme se i několika coverů. Každou skladbu provázelo nadšení publika, což Alvaro náležitě ocenil a mnohokrát nám poděkoval. Navíc se nezapomněl zmínit, že na únorovou premiéru u nás velmi rád vzpomíná. Podle jeho slov to byl minule neskutečný zážitek, proto dokonce doporučil i svým příbuzným, že si tento koncert samozřejmě nesmějí nechat ujít. Právě skladbu Lucía, která sklidila velký ohlas, věnoval své sestře.

I díky doprovodné pětičlenné kapele, která skvěle dotvářela celkovou atmosféru, jsme se mohli v tomto sychravém podzimu přenést do slunného Španělska. Přesně k tomu sváděly všechny ty veselé a hravé melodie a tak ostatně působil i celkový projev šestadvacetiletého zpěváka. Byla na něm vidět ta mladická rozvernost a nadšení pro hudbu v nejčistější podobě. Několikrát během večera se k hudebníkům připojil a společně se pustili i do jamu a improvizací. Nejvíce asi přihlížející publikum zareagovalo na akustickou verzi skladby El Mismo Sol a samozřejmě hitovku Sofia. V davu zpívajících lidí byli fanoušci více slyšet než samotná kapela, tak silný moment to byl. Alvaro si dokonce střihl duet se svou klavíristkou, který působil opravdu mile. Zároveň jsme se dočkali i písně z filmu Já, padouch 3 s názvem Yo Contigo, Tú Conmigo. Ta také dostala návštěvníky pořádně do varu.

Navíc nám bylo prozrazeno, že tohle byl úplně poslední koncert pro tento rok, proto si chtěli všichni účinkující tento večer společně s námi pořádně užít. A to se podle mě naprosto povedlo, protože po prvním přídavku a následném rozloučení neměli fanoušci stále dost, a díky opravdu velké hlasitosti a nadšení se hudebníci na stage vrátili znovu. Nevím, jestli jsem vůbec někdy zažila, aby si po skončení koncertu dav vyžádal ještě speciální přídavek, který nebyl původně v plánu. Už v průběhu večera působil Alvaro několikrát dojatě, a tenhle moment dozajista patřil mezi ně. Po následném upřímném poděkování nám ještě neotřele představil všechny členy kapely a při zmínce o bubeníkovi nakonec zcela nečekaně usedl sám za bubny a předvedl krátké sólo. Poté ještě jednou za bouřlivých ovací zazněla skladba Sofia, a pak se s námi všichni rozloučili. Koncert se naprosto vydařil, byl to moc příjemný večer strávený ve společnosti mladých talentovaných hudebníků.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund