inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Judas Priest společně s Megadeth příští rok v Plzni
Publikoval: JO - Sobota, 25.11. 2017 - 08:16:01
Rubrika: Aktuality

Text: Echopromotion
Foto: archiv Judas Priest

JUDAS PRIEST se v rámci svého aktuálního turné vrátí ještě jednou do České republiky. Společně s MEGADETH se představí 12. června 2018 v plzeňské Home Monitoring Aréně.

Existuje jen několik heavymetalových kapel, kterým se podařilo dosáhnout toho, co Judas Priest během téměř padesátileté kariéry. A i přes svou popularitu a vliv, které jsou na historickém maximu (jak o tom svědčí ocenění Grammy z roku 2010 v kategorii 'Best Metal Performance), Judas Priest znovu berou útokem planetu na světovém turné. Fanoušci budou mít šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.

Judas Priest pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce 1970. Ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Alana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již debutovým počinem Rocka Rolla. Monumentálními skladby jako Sad Wings Of Destiny, Sin After Sin, Stained Class, Hell Bent For Leather, Unleashed In The East, British Steel, Screaming For Vengeance, Defenders Of The Faith a Painkiller se stali typickými představiteli – jak hudebně, tak vizuálně – heavymetalového žánru. Hity Victims Of Changes, Sinner, Exciter, Hell Bent For Leather, Living After Midnight nebo Breaking The Law hovoří za vše.

Během druhé půlky 80. let byli fanoušci Judas Priest svědky odklonu od heavy metalu k melodickému hard rocku, tento zvuk kapely je patrný především na nahrávkách Turbo (1986) nebo Ram It Down (1988). Ještě před vydáním pravděpodobně nejtěžší nahrávky celé své kariéry Painkiller (1990) přichází do kapely bubeník Scott Travis. Členové Judas Priest obnovili osobní i profesionální vztahy v roce 1999. Judas Priest a Tim 'Ripper' Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém po vzájemné dohodě. Kapela si velice váží práce, kterou pro ně Owens udělal, a pomohl tak vrátit hudbu Judas Priest k milionům fanoušků po Halfordově odchodu, který se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu.

Před vydáním titulu Angel Of Retribution (2005) Judas Priest vystupují jako speciální hosté na Ozzfestu 2004 vedle Black Sabbath. Rok 2008 se nesl ve znamení vydání dvojalba Nostradamus. V roce 2009 Judas Priest oslavili třicetileté výročí vydání své klasiky British Steel, které podpořili na masivním koncertním turné. V listopadu 2010 se kytarista K. K. Downing rozhodl odejít z kapely na a na jeho místo byl povolán talentovaný jednatřicetiletý kytarista Richie Faulkner, který do Judas Priest výborně zapadl a podílí se plnou měrou na jejich energické show. V roce 2014 vydali Judas Priest zatím poslední studiové album Redeemer Of Souls, které debutovalo na 6. místě v žebříčku Billboard 200, což je nejvyšší umístění v americkém žebříčku za celou kariéru kapely. Od roku 2004, kdy se u nás po delší přestávce představili poprvé, k nám Judas Priest jezdí pravidelně – potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Liberci, nyní míří do Plzně.

Se všemi zbraněmi a zesilovači vytočenými do jedenácti dá kapela všem svým fanouškům jednu z posledních možností stát se svědky konečného kovového zážitku, kterým Judas Priest jsou!

Během posledních dvou dekád si Megadeth vydobyli nepřehlédnutelné místo na metalové scéně, jejíž odnož – thrash metal – v podstatě definovali. Drtivá síla skladeb a strhující texty zaujaly fanoušky již od samých začátků kapely, tedy od roku 1983, kdy se tato formace pocházející z Los Angeles dala dohromady. Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt – texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy.

Megadeth se proslavili především díky technicky vyspělému a platinou oceněnému albu Rust In Peace, které se dostalo na osmé místo mezi dvě stě nejprodávanějších umělců v USA a často je nazýváno jako nejlepší speed/thrashmetalové album všech dob. Hudbu Megadeth charakterizuje především typický kytarový styl, komplexnost, komplikované hudební motivy, pompézní kytarová sóla a samozřejmě Mustainův typický vokál. Kapela za více jak třicet let aktivního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění. Šest alb v pořadí po sobě jdoucích bylo oceněno Platinovou deskou a sedmkrát v řadě byli Megadeth nominováni na nejlepší metalovou kapelu. Do dnešního dne vydali patnáct alb, s posledním titulem Dystopia se ozvali loni. Dave Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Krom něj tvoří současnou sestavu kapely Kiko Loureiro, Dirk Verbeuren a David Ellefson.

Judas Priest, Megadeth – 12. 6. 2018 – Plzeň, Home Monitoring Aréna

Ceny vstupenek 1290–1790 Kč. Vstupenky v síti Ticketpro ( www.ticketpro.cz).

Související odkazy:
www.judaspriest.com
www.megadeth.cz
www.livenation.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund